Rozmowy pod krawatem
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmowy pod krawatem

Tomasz Grodzki w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Tomasz Grodzki w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Na dużej demonstracji można spotkać różne osoby - mówi senator Platformy Obywatelskiej o planowanej w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce manifestacji opozycji i KOD-u. W ten sposób Tomasz Grodzki odpowiadał na pytanie, czy będzie dobrze czuł się na wiecu w towarzystwie pułkownika Adama Mazguły.
To Mazguła jest autorem słów o "generalnie kulturalnym stanie wojennym", a jego podpis widnieje pod listem-deklaracją Komitetu Obrony Demokracji i partii opozycyjnych. Od pułkownika dystansuje się lider PO Grzegorz Schetyna. Wojskowy odpowiada mu: "pętla się zaciska, kup pan sobie scyzoryk, zawsze można się odciąć, ale póki co dalej na protest".

Z kolei Tomasz Grodzki w "Rozmowach pod krawatem" stwierdził, że na dużej demonstracji można spotkać różne osoby. - Równie dobrze mogę spotkać pana prokuratora Piotrowicza - mówił senator PO.

- Pan uznaje, że jest znak równości między Mazgułą a Piotrowiczem? Naprawdę pan tak myśli? - pytał prowadzący rozmowę, Przemysław Szymańczyk.

- Naprawdę tak myślę - odpowiadał Grodzki.

- Pan uważa, że nie ma żadnej różnicy w tym, kto jak służył reżimowi w czasie stanu wojennego i jaką rolę pełnił w aparcie przymusu bezpośredniego? Pan naprawdę uważa, że to jest równoznaczne? - dopytywał prowadzący.

- Pan prokurator Piotrowicz jest osobą publiczną, jest posłem. Natomiast to wyście wykreowali pułkownika Mazgułę. Ja osobiście nie mam pojęcia, kto to jest pułkownik Mazguła. Z mediów dowiedziałem się, że podpisał list - mówił senator.

Jak podkreślał Tomasz Grodzki, stan wojenny przeżył osobiście, bo jak opisywał na naszej antenie, w wieku 12 lat widział płonący komitet PZPR. Tyle, że do takiej sytuacji doszło 17 grudnia 1970 roku.

Z kolei Tomasz Grodzki w "Rozmowach pod krawatem" stwierdził, że na dużej demonstracji można spotkać różne osoby.

Zobacz także

219220221222223224225