Zaczyna dominować polityka, wykorzystuje się niepełnosprawnych - tak o proteście opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusz Kłopotek.
- W tej chwili przeradza się to już w pewną akcję polityczną. Niestety póki co, nikt tego tematu, mówię o rządzie, nie chce podjąć. Proponuję inne rozwiązania, moim zdaniem zawsze wychodzące też naprzeciw tym oczekiwaniom. Ale tam jest twarde oczekiwanie, mianowicie 500 złotych do kieszeni, koniec i kropka - mówił poseł.
- Rząd PiS, trzeba to przyznać, robi obecnie więcej i więcej proponuje niż wszystkie inne poprzednie - wtrącił prowadzący rozmowę, Piotr Cywiński.
- Tego nie lubię, kiedy jeden na drugiego zrzuca: my zrobiliśmy więcej, my robimy więcej, a wy nie robiliście. Każdy po drodze coś robił. Jedni trochę więcej, drudzy trochę mniej - odparł Eugeniusz Kłopotek.
Zdaniem posła, można znaleźć pieniądze na potrzeby osób niepełnosprawnych. PSL postuluje tutaj wprowadzenie progów dochodowych w programie "500+" czy w zapowiedzianej w tym roku szkolnej wyprawce i przekazanie tych środków potrzebującym.
Sejmowy protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców trwa od 18 kwietnia.
Dodaj komentarz 3 komentarze
politycy to banda bezwzględnych pasożytów
a niepełnosprawni wciąż walczą o swoje
im, WŁAŚNIE IM! kasa się należy
Poseł mówi tak, jakby od początku dominowało coś innego od polityki, a jest inaczej. Pomimo zapewnień protestujących, że "to nie jest protest polityczny", oczywiste jest, że miejsce protestu, stawiane warunki, a przede wszystkim poparcie totalnej opozycji, dobitnie świadczy o polityczności tego protestu.
Poza tym, owszem, niepełnosprawni są wykorzystywani, ale przez ich opiekunów, bo przecież można protestować bez dzieci, ale jednak oddziaływanie medialne byłoby wtedy zdecydowanie słabsze, prawda?
ci "opiekunowie" niepełnosprawnych, to nie żadne instytucje, pielęgniarki, czy też wolontariusze.
To ich RODZICE. Choroba dzieci zrujnowała ich życie i życie ich rodzin.
Dzielenie ich na niepełnosprawnych i opiekunów jest NIELUDZKIE.
Ale typowo PiS-owskie.
Politycy, zwłaszcza PiSu, okazują pogardliwą nieczułość na ludzkie cierpienie
Jeśli dadzą na niepełnosprawnych, to może nie starczyć dla Rydzyka, a to już byłby grzech
Zobacz także
2018-05-30, godz. 11:24
Michał Przepiera: most Kłodny powstanie, miliardowy budżet miasta na inwestycje
Most Kłodny na Łasztownię na pewno powstanie w ciągu najbliższych 5 lat - zadeklarował w środę w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina. Michał Przepiera wyjaśniał, że w czerwcu będzie gotowa pełna dokumentacja…
» więcej
2018-05-30, godz. 09:22
Wiceprezydent: Miasto powinno sądzić się z wykonawcą torowiska
Miasto powinno sądzić się z Energopolem - mówi zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera, ale nie składa deklaracji, że tak się właśnie stanie.
» więcej
2018-05-29, godz. 09:18
Będzie komisja ds. wyłudzeń VAT. Były wiceminister zabiera głos
Liczę na to, że dzięki komisji, społeczeństwo dowie się o patologicznych mechanizmach rządzących polskimi finansami przez ostatnie kilkanaście lat - mówił w "Rozmowach pod krawatem" były wiceminister finansów. Prof. Witold Modzelewski…
» więcej
2018-05-28, godz. 11:02
"Miejsce europosła Rosatiego jest tam, gdzie szefa regionalnej PO"
"Miejsce europosła Dariusza Rosatiego jest tam, gdzie szefa regionalnej Platformy Obywatelskiej" - twierdzi poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.
» więcej
2018-05-28, godz. 10:21
Zaremba pyta Obryckiego: Czy bliższy jest mu interes niemieckich czy polskich stoczni?
Dziwię się, że tacy ludzie jak Obrycki wypowiadają się na temat Stoczni Szczecińskiej - w ten sposób poseł PiS-u Krzysztof Zaremba skomentował posiedzenie Gabinetu Cieni Grzegorza Schetyny.
» więcej
2018-05-28, godz. 09:12
Zaremba o Nitrasie: Trudno, żeby cyrulik z Połczyna był prezydentem Szczecina
Trudno, żeby "cyrulik z Połczyna" był prezydentem Szczecina - tak w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba ocenił szanse wyborcze Sławomira Nitrasa, kandydata PO i Nowoczesnej w nadchodzących wyborach…
» więcej
2018-05-25, godz. 09:38
Teatr Współczesny zmieni siedzibę. Są potencjalne lokalizacje
Łasztownia albo działka przy Filharmonii Szczecińskiej to dwie, potencjalne lokalizacje nowej siedziby Teatru Współczesnego w Szczecinie.
» więcej
2018-05-24, godz. 10:53
Posłanka Kukiz'15: Dobrze, że państwo zaczyna stać po stronie słabszych
Za rządów PO-PSL państwo nie stało po stronie zwykłego człowieka, jako Kukiz'15 zgadzamy się z taką diagnozą III RP, jaką stawia Prawo i Sprawiedliwość - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Agnieszka Ścigaj.
» więcej
2018-05-24, godz. 09:11
Ścigaj: Rozumiem protestujących w Sejmie(...)ale są coraz częściej wykorzystywani przez polityków
Nie można potępiać matek dzieci niepełnosprawnych protestujących w Sejmie - powiedziała w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Agnieszka Ścigaj.
» więcej
2018-05-23, godz. 14:05
"Rozczarowanie niepełnosprawnych wynika także z wieloletnich obietnic"
Rozczarowanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin wynika także ze składanych im przez wiele lat obietnic i polityki prowadzonej wobec nich - mówił gość środowych "Rozmów pod krawatem".
» więcej
2018-05-23, godz. 10:14
"Wolę przegrywać z ludźmi prawymi, niż wygrywać z krętaczami"
Polityk partii Wolność o nieudanej koalicji z Kukiz'15, "wolę przegrywać z ludźmi prawymi, niż wygrywać z krętaczami - tak o niedoszłych koalicjantach mówił środę w "Rozmowach pod krawatem" prezes partii Wolność na Pomorzu…
» więcej
2018-05-23, godz. 09:14
Jabłoński za dostępem do broni: Codziennie dzieje się krzywda niewinnym, rozbrojonym ludziom
Cywil z pistoletem coraz częściej jest postrzegany jako osoba, przy której można czuć się bezpiecznie - mówił w środowych "Rozmowach pod krawatem" Artur Jabłoński.
» więcej
2018-05-22, godz. 12:09
PSL w koalicji z PiS-em? Kłopotek odpowiada
PO i .Nowoczesna niepotrzebnie idzie "na totalne zwarcie z PiS" - oceniał we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" poseł PSL-u Eugeniusz Kłopotek.
» więcej
2018-05-21, godz. 11:38
"Rozmowa pod krawatem": spełniamy postulaty nauczycieli, emocje opadają
Emocje powoli opadły - tak wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć komentuje nastroje wśród pracowników oświaty. Pod koniec kwietnia przed siedzibą resortu pikietowali nauczyciele. Związek Nauczycielstwa Polskiego domagał się…
» więcej