Profesor Grodzki jest kryształowym człowiekiem a Popiela - nakręciła sytuację - tak o swoim partyjnym koledze i głośnej sprawie wpłat na fundację, w której obecny marszałek Senatu działał, mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł KO Artur Łącki.
Polityk stwierdził, że wpis profesor Agnieszki Popieli "sugerował, że wpłaciła pieniądze za operację mamy, z czego się wycofała". Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, ani profesor Tomasz Grodzki nie dementował tego, że Popiela dała walutę "na fundację".
Łącki oceniał, że wpis kobiety był mylący i sugerował łapówkę za operację. - Tak nakręciła sytuację, że ludzie w ten sposób myśleli, dlatego później musiała to sprostować - powiedział Łącki.
- Ma Pan, przepraszam, chorą mamę lub chorego ojca, prosi Pana lekarz na stronę i mówi: wie Pan, tu stan Pana ojca jest następujący, taki i owaki. Mamy średnie szanse, żeby przeżył, ale możemy ulżyć w cierpieniu. Wie Pan, mamy tu taką fundację przy szpitalu. Gdybym był Pan łaskaw nas zasilić, będzie nam łatwiej - wtrącił prowadzący program Przemysław Szymańczyk.
- To Pan, panie redaktorze powiedział, że to tak wyglądało - stwierdził Łącki. - Znam Pana Grodzkiego i to jest kryształowy człowiek.
W niedzielę Grodzki zapowiedział pozwy wobec Gazety Polskiej i radnego Gdańska, który złożył doniesienie do CBA, jakoby profesor "wziął łapówkę za operację" od innej osoby. O pozwie wobec Agnieszki Popieli na razie Tomasz Grodzki nie mówił, zapowiedział na dzisiaj konferencję prasową.
12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.
Po pierwszym wpisie Popieli Grodzki stwierdził, że "nie pamięta żadnego kontaktu z autorką wpisu i nigdy nie przyjmował żadnych pieniędzy za operację" - a Radiu Szczecin udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że znany lekarz kontaktował się prof. Agnieszką Popielą latem 2016 roku, korzystając z komunikatora Messenger. Wtedy Popiela napisała o Grodzkim na Facebooku: "Bardzo zdolny lekarz. Operował moją śp. mamę. Ale pamiętam też, że musiałam >dać<. I nigdy tego nie zapomnę."
Ostatni wpis Agnieszki Popieli z Twittera pochodzi z 26 listopada.
Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną.
— Agnieszka Popiela (@p_popiela) 26 listopada 2019
Dodaj komentarz 4 komentarze
Odważne stwierdzenie...
Kryształowy to jest prezes Banaś a Marszałek Grodzki lepiej żeby był określany innym przymiotnikiem.
a Szymańczyk dalej niestrudzenie walczy o pozew ze strony Pana prof. Grodzkiego.
Życzę powodzenia na tej drodze
i kolejne propagandowe łgarstwo PRS, które widoczne jest na tej stronie!
Najpierw:
"Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, "
a klika akapitów dalej:
"12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „(...)Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację."
Popiela: trzeba było DAĆ ZA OPERACJĘ.
Zobacz także
2020-11-26, godz. 09:08
"W idealnym świecie mielibyśmy m.in. częściowo dofinansowane środki antykoncepcyjne"
Aborcja na życzenie, dostępna pigułka "dzień po", edukacja seksualna dostosowana na wieku, ale i na każdym etapie rozwoju - tak, zdaniem posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli, powinny wyglądać "prawa reprodukcyjne" w Polsce.
» więcej
2020-11-25, godz. 11:10
Netto Arena w gestii wojewody. Co najmniej przez pół roku
Miasto kończy współpracę z operatorem Netto Areny. Decyzja, co dalej, pozostaje otwarta - w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina, Michał Przepiera tłumaczył, że obecnie hala widowiskowo-sportowa jest w gestii wojewody…
» więcej
2020-11-24, godz. 09:19
Niezdefiniowana "praworządność" wywołuje impas w UE
Pod szczytnym hasłem "praworządności" kryje się mechanizm wymuszania posłuszeństwa na niepokornych państwach Unii Europejskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
» więcej
2020-11-23, godz. 10:10
"Polacy w tych trudnych czasach wspomagają biznes niemiecki"
Poseł PiS ocenia propozycję prezydenta Szczecina, aby przystąpić do spółki z energetycznym koncernem E.ON. - To wsparcie niemieckiego biznesu i zagrożenie dla miejsc pracy w ciepłowniach Polskiej Grupy Energetycznej - mówił w "Rozmowie…
» więcej
2020-11-23, godz. 09:09
Poseł PiS: Polska jest i będzie członkiem UE. Premier walczy o nasze interesy
Nikt w PiS nie myśli o wychodzeniu z Unii Europejskiej - tak poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach odpowiadał na oświadczenie prezydenta Szczecina. Piotr Krzystek wezwał rząd do "osiągnięcia kompromisu" w negocjacjach z Bruk…
» więcej
2020-11-18, godz. 10:11
Radny KO: Wyremontować i wspomóc, ale nie oddawać
Wyremontować budynek za miejskie pieniądze, wspomóc finansowo, ale nieruchomości Siostrom Misjonarkom Miłości nie oddawać - mówił w "Rozmowach pod krawatem" przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Łukasz Tyszler.
» więcej
2020-11-18, godz. 09:18
Tyszler: spokój wojewody służył rozwiązywaniu trudnych problemów
Współpraca samorządu i rządu reprezentowanego przez wojewodę jest pozytywna - tak o koordynacji działań w walce z pandemią koronawirusa mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor szpitala w Zdrojach Łukasz Tyszler.
» więcej
2020-11-17, godz. 10:23
"Polska nie dostanie więcej pieniędzy, bo w budżecie UE będzie deficyt"
Polska nie dostanie więcej pieniędzy, bo w budżecie Unii Europejskiej będzie deficyt - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Lewicy Marek Balt.
» więcej
2020-11-17, godz. 09:23
Europoseł Lewicy o funduszach europejskich i "kryterium praworządności"
Europoseł Lewicy, Marek Balt w "Rozmowie pod krawatem" nie miał wątpliwości, że propozycja Niemiec oraz Parlamentu Europejskiego jest słuszna. Chodzi o uzależnienie wypłaty eurofunduszy dla Polski od tzw. kryteriów praworządnoś…
» więcej
2020-11-16, godz. 10:22
"Siostry Misjonarki Miłości prowadzą działalność niezwykle pożyteczną dla miasta"
Prezydent Szczecina nie ma wątpliwości, że miasto powinno przekazać siostrom Misjonarkom Miłości kamienicę na Łasztowni z 99 procentową bonifikatą.
» więcej
2020-11-13, godz. 11:12
"Wspólne gotowanie to tworzenie tradycji i nawiązywanie relacji"
Restauracje w kryzysie, oby jednak kwarantanna była renesansem dla gotowania w domu - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Andrzej Buławski, lider Convivium Slow Food Szczecin.
» więcej
2020-11-12, godz. 10:11
"Zakładajmy maseczki, zachowujmy standardy"
Nie wszystkie decyzje były trafne, nie tylko polski rząd, ale i cały świat uczy się, jak postępować w przypadku koronawirusa - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości, Robert Telus.
» więcej
2020-11-12, godz. 09:29
Poseł PiS rozczarowany postawą Konfederacji po Marszu Niepodległości
Poseł Prawa i Sprawiedliwości rozczarowany postawą polityków Konfederacji po warszawskim Marszu Niepodległości.
» więcej
2020-11-09, godz. 09:23
Wojsko wspiera walkę z pandemią
Wsparcie szpitali i pomoc personelu medycznego, armia wykorzystuje doświadczenia z wiosny do walki z pandemią - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dywizji dr Dariusz Parylak.
» więcej
2020-11-05, godz. 10:37
"Nie było dewastacji kościołów. Ktoś, coś, gdzieś namalował. Trzeba to zganić"
Dewastacji kościołów nie było, "ktoś gdzieś tam coś namalował, co trzeba zganić", a winni sytuacji są politycy PiS, którzy wyprowadzili ludzi na ulicę - tak o protestach Strajku Kobiet mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł…
» więcej