Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytykuje "obłudną" politykę Europy wobec Rosji. - Gdy głośno padają słowa "potępienia", tak Władimir Putin ma nadal realne wpływy na to, co dzieje się na kontynencie - oceniał profesor Zdzisław Krasnodębski.
Polityk zwracał uwagę - chociażby na przykładzie budowy gazociągu Nord Stream II - że chociaż polityka sankcji jeszcze działa, to wielu polityków niemieckich nieustannie działa na rzecz uruchomienia instalacji.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Nord Stream jest w interesie Niemiec. To że Nord Stream powstał to efekt protestów polskich polityków kiedy Rosjanie i Niemcy chcieli zbudować gazociąg przez Polskę. Nic dziwnego ze wybudowali go pomijając Polskę.
Kłania się prowadzenie polityki zagranicznej metodą klina... Rosjanie nie bo są bee, Niemcy bee bo wrogi kapitał. My jedynie mężni, dumni i samowystarczalni! I nie będziemy współpracować, nawet jak to jest korzystne dla nas...
ja jestem ciekaw jak zachowywali by się polscy politycy z PO i PiS gdyby byli na miejscu Rosjan i Niemców ? Kto przy zdrowych zmysłach porzuci inwestycję kosztującą miliardy i w 90% ukończoną. Rządy PO i PiS swoją rusofobią doprowadziły do upadku rynku zbytu polskich towarów w Rosji.
Mania zbawców świata i niczym nieuzasadniona przypisywana sobie rola mocarstwa doprowadziło do całkowitego zlekceważenia Polski przez Rosję , a także Kraje UE które uważają Polske za prowokatora, kołtuński zaścianek i kolaboranta USA. Tą opinię podziela większość Polaków, ale to można zmienić tylko przy wyborach parlamentarnych eliminując ze sceny politycznej PO i PiS.
Nie ma Trumpa, nowy prezydent chce poprawy stosunków z UE, a Polska jak zwykle zostanie w czarnej r zyci.
Cała UE przymierza sie do kupna rosyjskiej szczepionki Sputnik, ale polscy politycy wolą uśmiercić naród , niż prosić o sprzedaż rosyjskiego leku.
@zgr-edo - dodałbym jeszcze, że nasz wspaniały kraj z racji swojej rusofobii kupuje od Rosji węgiel z okupowanego Donbasu na Ukrainie, tyle że oficjalnie w papierach jest to Kazachski węgiel. Ruski się źle kojarzy. I to kupuje w niemałych ilościach...
Fiasko planów.
Z sześciu filarów planu europejskiej polityki energetycznej TUSKA ... nie zostało nic.
Wniosek: nie było to dobre dla Niemiec.
Zobacz także
2017-05-08, godz. 10:21
Spory o frekwencję i brak kultury politycznej
To był przemarsz "ku władzy", a nie "marsz wolności" - tak, zorganizowaną w Warszawie demonstrację opozycji, oceniał w Radiu Szczecin politolog Maciej Drzonek. W sobotniej manifestacji, według szacunków policji, uczestniczyło około…
» więcej
2017-05-08, godz. 09:44
Dr Maciej Drzonek: wypowiedzi Macrona o Polsce to retoryka kampanii wyborczej
Politolog o wyborach we Francji i wypowiedziach zwycięzcy à propos Polski: - Mam nadzieję, że to była tylko retoryka ostrej kampanii wyborczej - stwierdził w Radiu Szczecin dr Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2017-05-05, godz. 11:22
Prof. Inga Iwasiów krytycznie o poziomie matur i wiedzy maturzystów
Nie na czasie, oderwane od czytelniczego doświadczenia i banalne - tak o tegorocznych pytaniach na maturze z języka polskiego mówi ekspert w dziedzinie literatury, pisarka i profesor Uniwersytetu Szczecińskiego - Inga Iwasiów.
» więcej
2017-05-04, godz. 09:23
Oryginał Konstytucji 3 Maja w Szczecinie efektem wspólnego zaangażowania [WIDEO]
To było niezwykłe wydarzenie w historii Pomorza Zachodniego - tak o trwającej kilkanaście dni wystawie, podczas której w Urzędzie Wojewódzkim prezentowano oryginał Konstytucji 3 Maja mówił Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodni…
» więcej
2017-04-28, godz. 09:12
Niemcy doceniają Polaków, przełamane stereotypy
Stereotypy o Polakach i Polsce zostały już w Niemczech dawno przełamane - mówiła wiceprezes Związku Polaków w Niemczech, Anna Wawrzyszko. Jak tłumaczyła w Rozmowie pod krawatem obraz Polaka, który zajmuje się kradzieżą samochodów…
» więcej
2017-04-27, godz. 10:25
Dr Ossowski w odpowiedzi na krytykę zw. z identyfikacją ofiar totalitaryzmów
- Za wolno i za drogo? - to nieprawdziwe zarzuty: tak mówił w Radiu Szczecin szef Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie, Andrzej Ossowski. Komentował w ten sposób pytanie o konflikt z wiceprezesem IPN, Krzysztofem…
» więcej
2017-04-27, godz. 09:18
Polityka historyczna Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
W województwie zachodniopomorskim jest jeszcze wiele do odkrycia, wiele ofiar II wojny światowej i czasów tuż po wojnie wymaga upamiętnienia - mówił w Rozmowie pod krawatem dr Andrzej Ossowski mianowany przewodniczącym Komitetu Ochrony…
» więcej
2017-04-26, godz. 10:18
Zbiór zastrzeżony IPN coraz mniej atrakcyjny
Z tej chmury spadnie prędzej mały deszczyk niż ulewa - prof. Antoni Dudek tak opisywał efekt, jaki - jego zdaniem - wywoła odtajnienie wszystkich akt tzw. zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej.
» więcej
2017-04-26, godz. 09:29
Prof. Dudek o 72. rocznicy zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną
Do tej daty trzeba podchodzić racjonalnie, jako do wydarzenia, które miało swoje dobre i złe strony - mówił historyk, prof. Antoni Dudek w 72. rocznicę zdobycia Szczecina przez Armię Czerwoną w 1945 roku.
» więcej
2017-04-25, godz. 10:07
Miejska spec-spółka pomysłem prezydenta na realizacje inwestycji
Intencje są dobre, ale będziemy dopytywać o szczegóły i to zadecyduje o wyniku głosowania - mówiła we wtorek Urszula Pańka pytana o poparcie jej klubu (PO) dla pomysłu prezydenta Szczecina. Zaproponował on powołanie specjalnej…
» więcej
2017-04-25, godz. 09:34
Urszula Pańka: - Część rad osiedli beneficjentami polityki prezydenta Krzystka
Prezydent Piotr Krzystek wciągnął rady osiedla w polityczną walkę - oceniła we wtorek, w Rozmowie pod krawatem Urszula Pańka, radna miejska z PO. Jako przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, która nadzoruje wybory do tych samorządów…
» więcej
2017-04-24, godz. 09:16
Tunel Szczecin-Świnoujście lapsusem językowym
Sekretarz szczecińskiej .Nowoczesnej tłumaczy partyjną koleżankę, która mówiła o budowie tunelu "ze Szczecina do Świnoujścia": - Zwykłe przejęzyczenie, lapsus językowy - tłumaczył w Rozmowie pod krawatem Przemysław Słowik.
» więcej
2017-04-20, godz. 10:19
Przebudowa al. Wojska Polskiego: potrzebna koncepcja ogólna
Przebudowa al. Wojska Polskiego w Szczecinie jest nieprzemyślana - mówił w Rozmowie Pod Krawatem Marek Duklanowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2017-04-20, godz. 09:41
Duklanowski o prezydenturze: chcę, ale nie muszę
Jestem zaangażowany w życie miasta, start w wyborach prezydenckich rozważam, owszem, ale nie za wszelką cenę - mówił w Rozmowie pod krawatem szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości. Marek Duklanowski przyznał, że chciałby być…
» więcej
2017-04-19, godz. 09:43
Pomnik w Stargardzie latem do rozbiórki
Demontaż stojącego w centrum Stargardu sowieckiego pomnika zakończy się podczas wakacji - zapowiedział prezydent miasta, Rafał Zając. W Rozmowie pod krawatem przypomniał, że w listopadzie z Kolumny Zwycięstwa odcięta została głowica…
» więcej