Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytykuje "obłudną" politykę Europy wobec Rosji. - Gdy głośno padają słowa "potępienia", tak Władimir Putin ma nadal realne wpływy na to, co dzieje się na kontynencie - oceniał profesor Zdzisław Krasnodębski.
Polityk zwracał uwagę - chociażby na przykładzie budowy gazociągu Nord Stream II - że chociaż polityka sankcji jeszcze działa, to wielu polityków niemieckich nieustannie działa na rzecz uruchomienia instalacji.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Nord Stream jest w interesie Niemiec. To że Nord Stream powstał to efekt protestów polskich polityków kiedy Rosjanie i Niemcy chcieli zbudować gazociąg przez Polskę. Nic dziwnego ze wybudowali go pomijając Polskę.
Kłania się prowadzenie polityki zagranicznej metodą klina... Rosjanie nie bo są bee, Niemcy bee bo wrogi kapitał. My jedynie mężni, dumni i samowystarczalni! I nie będziemy współpracować, nawet jak to jest korzystne dla nas...
ja jestem ciekaw jak zachowywali by się polscy politycy z PO i PiS gdyby byli na miejscu Rosjan i Niemców ? Kto przy zdrowych zmysłach porzuci inwestycję kosztującą miliardy i w 90% ukończoną. Rządy PO i PiS swoją rusofobią doprowadziły do upadku rynku zbytu polskich towarów w Rosji.
Mania zbawców świata i niczym nieuzasadniona przypisywana sobie rola mocarstwa doprowadziło do całkowitego zlekceważenia Polski przez Rosję , a także Kraje UE które uważają Polske za prowokatora, kołtuński zaścianek i kolaboranta USA. Tą opinię podziela większość Polaków, ale to można zmienić tylko przy wyborach parlamentarnych eliminując ze sceny politycznej PO i PiS.
Nie ma Trumpa, nowy prezydent chce poprawy stosunków z UE, a Polska jak zwykle zostanie w czarnej r zyci.
Cała UE przymierza sie do kupna rosyjskiej szczepionki Sputnik, ale polscy politycy wolą uśmiercić naród , niż prosić o sprzedaż rosyjskiego leku.
@zgr-edo - dodałbym jeszcze, że nasz wspaniały kraj z racji swojej rusofobii kupuje od Rosji węgiel z okupowanego Donbasu na Ukrainie, tyle że oficjalnie w papierach jest to Kazachski węgiel. Ruski się źle kojarzy. I to kupuje w niemałych ilościach...
Fiasko planów.
Z sześciu filarów planu europejskiej polityki energetycznej TUSKA ... nie zostało nic.
Wniosek: nie było to dobre dla Niemiec.
Zobacz także
2017-04-05, godz. 10:28
Edward Kosmal ocenia rolnicze protesty jako inspirowane przez PSL
Kolega Klukowski mija się z rzeczywistością - tak o organizatorze ostatnich rolniczych protestów w Szczecinie mówi szef zachodniopomorskiej rolniczej Solidarności, Edward Kosmal.
» więcej
2017-04-05, godz. 09:34
Edward Kosmal: proces rolników zemstą polityczną poprzedniej władzy [WIDEO]
Rolnicy będą w sądzie, ale nie będzie to protest - mówił w Radiu Szczecin Edward Kosmal, szef rolniczej Solidarności komentując zbliżający się termin rozpoczęcia procesu kilkunastu osób oskarżonych przez prokuraturę o ustawianie…
» więcej
2017-04-04, godz. 11:18
Terminal kontenerowy w Świnoujściu, pytania się mnożą
Prezydent Świnoujścia komentuje zamieszanie i kontrowersje wokół planowanej budowy terminalu kontenerowego w mieście. - Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA popełnił błąd, bo się pospieszył, a nie przygotował odpowiednich…
» więcej
2017-04-04, godz. 09:46
Żmurkiewicz: księciem udzielnym nie jestem, ale promować kandydata będę
Myślę o tym, kogo promować na stanowisko prezydenta Świnoujścia w przyszłorocznych wyborach - przyznał we wtorek, w Rozmowie pod krawatem, obecnie sprawujący to stanowisko, Janusz Żmurkiewicz.
» więcej
2017-04-03, godz. 09:05
Pogoń spada w tabeli, ale zarząd "trzyma ciśnienie"
Zarząd "trzyma ciśnienie", nie możemy działać pod wpływem emocji - swoją pozycję w klubie komentował, na antenie Radia Szczecin, Kazimierz Moskal, trener Pogoni.
» więcej
2017-03-31, godz. 11:19
Podsumowanie dekady: cywilizacyjny skok w obszarze kultury
Szczecin zaliczył w ostatnich latach cywilizacyjny skok w obszarze kultury - przekonywał w Rozmowie pod Krawatem Marek Sztark. To on kierował staraniami miasta o tytuł "Europejskiej Stolicy Kultury". Szczecin stolicą nie został, ale…
» więcej
2017-03-31, godz. 09:20
Sporo niepewności przy organizacji tegorocznego Kontrapunktu
Przy organizacji tegorocznego Kontrapunktu było "sporo niepewności" - mówi szef teatralnej imprezy. Na organizację festiwalu miasto dało pół miliona złotych, ministerstwo kultury niemal 250 tys. zł. Ale długo nie było wiadomo czy…
» więcej
2017-03-30, godz. 09:28
Fryga jak kukułcze jajo - odpowiedzialność nie nasza, pozwu wciąż nie ma
Niedbalstwo i opieszałość zarzuca urzędnikom przewodniczący Komisji Kultury szczecińskiej Rady Miasta. Rafał Niburski w Rozmowach pod krawatem przypomniał, że nadal nie ma pozwu w sprawie rozpadającej się Frygi.
» więcej
2017-03-29, godz. 10:27
Ireneusz Rogowski: są w gminach układy, na które nie ma rady
Są przykłady, że w gminach nie ma szans na zmianę władzy - mówi starosta stargardzki, polityk PiS wspierając propozycję zmian w samorządach i wprowadzenia, na przykład, dwukadencyjności.
» więcej
2017-03-29, godz. 09:15
Wybory w Stargardzie, podejrzenia o naciski w instytucjach podległych miastu
Kandydat PiS na prezydenta Stargardu w Rozmowach pod krawatem mówił o naciskach - o wycofanie poparcia - na osoby, które go wspierają.
» więcej
2017-03-28, godz. 10:14
WFOŚ za 170 tys. zł kopiuje stare teksty, Jarosław Rzepa nie wie po co
Z powodu braku wiedzy nie odpowiedział na pytanie; wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, zapytany o celowość przedruku starych czasopism przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska za ponad 170 tysięcy złotych, odesłał do rady…
» więcej
2017-03-28, godz. 09:40
J. Rzepa: Solidarność Rolników powinna reprezentować rolników
Popieram rolników, sprawy idą zbyt wolno - powiedział Jarosław Rzepa w Rozmowach pod krawatem. Wicemarszałek województwa, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Szczecinie skomentował w ten sposób ostatni protest…
» więcej
2017-03-27, godz. 14:28
"Bezpartyjni" są lepsi? Duklanowski odpowiada Kolbowiczowi
Radny Marek Duklanowski odpowiada radnemu Markowi Kolbowiczowi. Chodzi o słowa, które Kolbowicz powiedział w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2017-03-27, godz. 10:23
Oferty złożone, ale los Łasztowni jeszcze nieznany [WIDEO]
Determinacja prezydenta "jest znana", koncepcję zagospodarowania Łasztowni na pewno zrealizuje - zapewniał w Radiu Szczecin radny, Marek Kolbowicz. W poniedziałek upływa termin nadsyłania zgłoszeń na ogłoszony przez urząd konkurs…
» więcej
2017-03-27, godz. 09:42
"Bezpartyjni" chcą być alternatywą dla "naparzanki" [WIDEO]
Szczeciński radny, Marek Kolbowicz w poniedziałkowych Rozmowach pod krawatem odniósł się do inicjatywy prezydenta miasta i powołania Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni". Dodał, że "ludzie są zmęczeni ciągłą warszawską naparza…
» więcej