Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytykuje "obłudną" politykę Europy wobec Rosji. - Gdy głośno padają słowa "potępienia", tak Władimir Putin ma nadal realne wpływy na to, co dzieje się na kontynencie - oceniał profesor Zdzisław Krasnodębski.
Polityk zwracał uwagę - chociażby na przykładzie budowy gazociągu Nord Stream II - że chociaż polityka sankcji jeszcze działa, to wielu polityków niemieckich nieustannie działa na rzecz uruchomienia instalacji.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Nord Stream jest w interesie Niemiec. To że Nord Stream powstał to efekt protestów polskich polityków kiedy Rosjanie i Niemcy chcieli zbudować gazociąg przez Polskę. Nic dziwnego ze wybudowali go pomijając Polskę.
Kłania się prowadzenie polityki zagranicznej metodą klina... Rosjanie nie bo są bee, Niemcy bee bo wrogi kapitał. My jedynie mężni, dumni i samowystarczalni! I nie będziemy współpracować, nawet jak to jest korzystne dla nas...
ja jestem ciekaw jak zachowywali by się polscy politycy z PO i PiS gdyby byli na miejscu Rosjan i Niemców ? Kto przy zdrowych zmysłach porzuci inwestycję kosztującą miliardy i w 90% ukończoną. Rządy PO i PiS swoją rusofobią doprowadziły do upadku rynku zbytu polskich towarów w Rosji.
Mania zbawców świata i niczym nieuzasadniona przypisywana sobie rola mocarstwa doprowadziło do całkowitego zlekceważenia Polski przez Rosję , a także Kraje UE które uważają Polske za prowokatora, kołtuński zaścianek i kolaboranta USA. Tą opinię podziela większość Polaków, ale to można zmienić tylko przy wyborach parlamentarnych eliminując ze sceny politycznej PO i PiS.
Nie ma Trumpa, nowy prezydent chce poprawy stosunków z UE, a Polska jak zwykle zostanie w czarnej r zyci.
Cała UE przymierza sie do kupna rosyjskiej szczepionki Sputnik, ale polscy politycy wolą uśmiercić naród , niż prosić o sprzedaż rosyjskiego leku.
@zgr-edo - dodałbym jeszcze, że nasz wspaniały kraj z racji swojej rusofobii kupuje od Rosji węgiel z okupowanego Donbasu na Ukrainie, tyle że oficjalnie w papierach jest to Kazachski węgiel. Ruski się źle kojarzy. I to kupuje w niemałych ilościach...
Fiasko planów.
Z sześciu filarów planu europejskiej polityki energetycznej TUSKA ... nie zostało nic.
Wniosek: nie było to dobre dla Niemiec.
Zobacz także
2024-12-04, godz. 11:38
Nierzetelne firmy deklarowały, że ws. "Czystego powietrza" wszystko załatwią
Zawyżanie rachunków za usługi i materiały, a także prowadzenie inwestycji bez porozumienia z właścicielami domów - to najważniejsze zastrzeżenia do programu "Czyste powietrze".
» więcej
2024-12-04, godz. 09:10
"Zasady na jakich funkcjonował program >Czyste powietrze< prowadziły do patologii"
To było pole do nadużyć, dlatego wstrzymanie programu było konieczne. Tak Waldemar Miśko, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, komentuje decyzję o wstrzymaniu programu Czyste …
» więcej
2024-12-03, godz. 11:54
Co może grozić firmie, która zanieczyszcza rzekę Chełszczącą? Inspektor odpowiada
Kara zawsze jest nieuchronna - przestrzega zachodniopomorski inspektor ochrony środowiska Sławomir Konieczny.
» więcej
2024-12-03, godz. 09:51
Inspektorzy ochrony środowiska w 10 miesięcy wydali 240 decyzji o nałożeniu kar
Nie zawsze działa błyskawicznie, ale skutecznie. Tak o swojej służbie mówi zachodniopomorski wojewódzki inspektor ochrony środowiska.
» więcej
2024-12-02, godz. 09:42
Rudawski: zastanawiające, że akurat teraz pojawiły się informacje ws. Hołowni i Collegium Humanum
Szymon Hołownia jest czysty - zapewnia Adam Rudawski, partyjny kolega szefa Polski 2050.
» więcej
2024-11-27, godz. 09:27
Politolog: Rafał Trzaskowski może liczyć na m.in. poparcie wyborców Lewicy
Ten wybór pokazał w jakiego wyborcę celują działacze. Tak wystawienie Rafała Trzaskowskiego na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej skomentował na naszej antenie politolog Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2024-11-26, godz. 09:27
Ministra ds. równości: ustawa o związkach partnerskich w ciągu dwóch lat
Prace trwają, ale jeszcze wymagają czasu. Ustawa o związkach partnerskich zacznie obowiązywać w 2025 lub 2026 roku - tak zadeklarowała na naszej antenie ministra do spraw równości.
» więcej
2024-11-21, godz. 11:21
Mieszkania w Szczecinie - dobra inwestycja?
Gościem dzisiejszej "Rozmowy pod krawatem" był prof. dr hab. Dariusz Zarzecki, ekonomista z Uniwersytetu Szczecińskiego. Poza tematami dot. wojny na Ukrainie czy Collegium Humanum red. Sebastian Wierciak pytał czy inwestowanie w mieszkania…
» więcej
2024-11-20, godz. 09:19
Geblewicz: Rafał Trzaskowski daje większe szanse na wygraną w wyborach prezydenckich
Rafał Trzaskowski powinien być kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski. Szef Platformy Obywatelskiej w regionie Olgierd Geblewicz ogłosił na naszej antenie, kogo popiera w prawyborach.
» więcej
2024-11-19, godz. 11:22
Kuszyńska: osoby z zespołem Downa też mają marzenia
Wczesna rehabilitacja pozwala dzieciom z zespołem Downa na dużo lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie, dziś nikogo nie dziwią już takie dzieci w tzw. zwykłych szkołach - przekonywała w "Rozmowie pod krawatem" Marzanna Kuszyńska…
» więcej
2024-11-19, godz. 09:03
"Osoby z zespołem Downa nie budzą już zdziwienia na ulicach"
To mrówcza praca, ale widać jej efekty. Tak o swojej pracy mówi Marzanna Kuszyńska z Koła Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, które w tym roku kończy 20 lat.
» więcej
2024-11-18, godz. 08:53
Sławomir Nitras stawia na Rafała Trzaskowskiego
Minister sportu i turystyki uważa, że to prezydent Warszawy powinien być kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski.
» więcej
2024-11-15, godz. 11:05
Jest projekt ustawy o tancerzach baletu
To jest oczywiste, że tancerze baletu nie mogą tańczyć do samej emerytury - podkreślił w Rozmowie pod krawatem" Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie.
» więcej
2024-11-14, godz. 09:03
Szef oddziału urologii: mężczyźni chcą się badać, także profilaktycznie
To przestaje być tematem tabu - mężczyźni coraz częściej się badają. Tak mówi szef oddziału urologii ogólnej i onkologicznej Szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.
» więcej
2024-11-12, godz. 11:15
Prof. Kołodziejek: Kobiety mają prawo do własnych nazw
Gościni to językowa forma jeszcze z XIX wieku, a wielu damskich określeń można szukać nawet w Biblii - tak o feminatywach mówiła dzisiejsza gościni "Rozmów pod Krawatem", językoznawczyni profesorka Ewa Kołodziejek z Instytutu Językoznawstwa…
» więcej