Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytykuje "obłudną" politykę Europy wobec Rosji. - Gdy głośno padają słowa "potępienia", tak Władimir Putin ma nadal realne wpływy na to, co dzieje się na kontynencie - oceniał profesor Zdzisław Krasnodębski.
Polityk zwracał uwagę - chociażby na przykładzie budowy gazociągu Nord Stream II - że chociaż polityka sankcji jeszcze działa, to wielu polityków niemieckich nieustannie działa na rzecz uruchomienia instalacji.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Nord Stream jest w interesie Niemiec. To że Nord Stream powstał to efekt protestów polskich polityków kiedy Rosjanie i Niemcy chcieli zbudować gazociąg przez Polskę. Nic dziwnego ze wybudowali go pomijając Polskę.
Kłania się prowadzenie polityki zagranicznej metodą klina... Rosjanie nie bo są bee, Niemcy bee bo wrogi kapitał. My jedynie mężni, dumni i samowystarczalni! I nie będziemy współpracować, nawet jak to jest korzystne dla nas...
ja jestem ciekaw jak zachowywali by się polscy politycy z PO i PiS gdyby byli na miejscu Rosjan i Niemców ? Kto przy zdrowych zmysłach porzuci inwestycję kosztującą miliardy i w 90% ukończoną. Rządy PO i PiS swoją rusofobią doprowadziły do upadku rynku zbytu polskich towarów w Rosji.
Mania zbawców świata i niczym nieuzasadniona przypisywana sobie rola mocarstwa doprowadziło do całkowitego zlekceważenia Polski przez Rosję , a także Kraje UE które uważają Polske za prowokatora, kołtuński zaścianek i kolaboranta USA. Tą opinię podziela większość Polaków, ale to można zmienić tylko przy wyborach parlamentarnych eliminując ze sceny politycznej PO i PiS.
Nie ma Trumpa, nowy prezydent chce poprawy stosunków z UE, a Polska jak zwykle zostanie w czarnej r zyci.
Cała UE przymierza sie do kupna rosyjskiej szczepionki Sputnik, ale polscy politycy wolą uśmiercić naród , niż prosić o sprzedaż rosyjskiego leku.
@zgr-edo - dodałbym jeszcze, że nasz wspaniały kraj z racji swojej rusofobii kupuje od Rosji węgiel z okupowanego Donbasu na Ukrainie, tyle że oficjalnie w papierach jest to Kazachski węgiel. Ruski się źle kojarzy. I to kupuje w niemałych ilościach...
Fiasko planów.
Z sześciu filarów planu europejskiej polityki energetycznej TUSKA ... nie zostało nic.
Wniosek: nie było to dobre dla Niemiec.
Zobacz także
2019-01-21, godz. 14:01
"Odstrzał dzików brutalny i przykry, ale konieczny"
Były minister rolnictwa o odstrzale dzików: - Metoda brutalna i przykra, ale dotychczas nikt nie wymyślił skuteczniejszego sposobu walki z ASF, afrykańskim pomorem świń. Za wszelką cenę nie można dopuścić do rozprzestrzenienia…
» więcej
2019-01-21, godz. 10:59
Balazs: dystans prezydenta do PiS-u i Platformy powinien być podobny
Rozkład głosów w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego utrudnił porozumienie PiS i Piotra Krzystka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2019-01-21, godz. 08:59
"Nie ma obszaru, który jest wyłączony spod bieżącej gry politycznej"
Tracimy poczucie wspólnoty, a przez to wszystko staje się elementem politycznej, wyborczej gry - mówił w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" były minister rolnictwa Artur Balazs.
» więcej
2019-01-18, godz. 09:09
Kino Pionier 1907: "nieraz nie wystarcza szeptana propaganda"
Ponad 200 filmów z całego świata wyświetliło w ubiegłym roku szczecińskie kino Pionier 1907. W "Rozmowie pod krawatem" mówił o tym współwłaściciel najstarszego, nieprzerwanie działającego kina na świecie - Jerzy Miśkiewic…
» więcej
2019-01-16, godz. 09:31
Dr Urbanik: Niektórzy politycy powinni być sekowani lub dyscyplinowani w swoich partiach
Zbliżamy się do granicy, po przekroczeniu której nie będzie już żadnych wartości i granic w debacie politycznej - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" socjolog, doktor Waldemar Urbanik, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
» więcej
2019-01-15, godz. 10:32
"Odbudowa stoczni nie jest łatwa"
Minister gospodarki morskiej i śródlądowej zapewnia: - Odbudujemy przemysł stoczniowy na rynkowych warunkach, a pod koniec tego miesiąca przedstawimy wszystkie informacje dotyczące projektu promu pasażerskiego dla PŻB - podkreślał…
» więcej
2019-01-15, godz. 10:02
Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej "jest związany z naszym bezpieczeństwem"
Wierzy, że zainteresowanie Komisji Europejskiej nie jest efektem rosyjskich nacisków - minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w "Rozmowie pod krawatem" zapewniał, że inwestycja jest dobrze przygotowana…
» więcej
2019-01-14, godz. 11:21
Zakłady Chemiczne Police "były traktowane jak finansowe koło ratunkowe dla polityków"
Prezes Zakładów Chemicznych Police o śledztwie prokuratury dotyczącym inwestycji w Senegalu: - Występowaliśmy do prokuratora generalnego zaniepokojeni, dlaczego postępowanie trwa tak długo. Tylko tyle możemy zrobić - mówił w "Rozmowie…
» więcej
2019-01-14, godz. 09:29
Wardacki: nie całowałem się z asystentką w windzie
O rzekomym romansie z asystentką mówi, że jest to "absolutne kłamstwo" - komentował w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" prezes Grupy Azoty oraz Zakładów Chemicznych "Police" Wojciech Wardacki.
» więcej
2019-01-11, godz. 09:27
"Brakuje refleksji nad kondycją miasta"
Mamy całkowicie zafałszowany obraz Szczecina - to ocena z "Rozmów pod Krawatem". Gościem Konrada Wojtyły był historyk prawnik i antykwariusz, dr Wojciech Lizak.
» więcej
2019-01-10, godz. 11:10
Posłanka Nowoczesnej o 500 plus: Chcemy sprawiedliwego rozdziału środków
Nie chcemy zniesienia 500 plus, a sprawiedliwego rozdziału tych środków - powiedziała podczas "Rozmów pod krawatem" posłanka Nowoczesnej Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-10, godz. 09:25
Dolniak o pikowaniu Nowoczesnej w sondażu: Ostatnie wybory pokazały, że mamy swoich wyborców
Spadek naszych notowań jest chwilowy i wkrótce powinniśmy "odbić" w górę - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Nowoczesnej, Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-09, godz. 10:11
Prezydent podwyższa opłaty za użytkowanie wieczyste. Senator PO ma inne zdanie
Bonifikata przy zamianie użytkowania wieczystego na własność powinna być wyższa - senator PO Tomasz Grodzki mówił tak w "Rozmowach pod krawatem". Jednocześnie, nie chciał komentować decyzji prezydenta Szczecina, który podniósł…
» więcej
2019-01-07, godz. 13:22
Jaka bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność?
Radni PiS apelują do samorządów w regionie i w Szczecinie o zastosowanie maksymalnych poziomów bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - mówił też o tym w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, radny zachodniopomorskiego…
» więcej
2019-01-07, godz. 10:56
Minister Paweł Mucha: przyspieszone wybory to "wrzutka medialna"
"Wrzutka medialna" - tak Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej skomentował pojawiające się plotki o możliwych, przyspieszonych wyborach parlamentarnych w Polsce.
» więcej