Emeryci przez wiele lat nie dostawali godnych emerytur, próbujemy to naprawić - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS, Artur Szałabawka. W ten sposób komentował 14. emeryturę.
- Te osoby, które ciężko przez całe życie pracowały na dorobek naszej Polski nie były traktowane tak przedmiotowo, jak były traktowane przez poprzednie rządy. Ja pamiętam dokładnie, jak były waloryzacje po 3-4 złote. To było obrażanie ludzi starszych - podkreślił poseł Szałabawka.
Dodatkowe świadczenie będzie wypłacane z urzędu, tzn. nie trzeba będzie składać żadnego wniosku w tej sprawie. 14. emerytura wyniesie 1250 złotych i 88 groszy brutto.
Po przekroczeniu progu dochodowego w wysokości 2900 złotych brutto, 14. emerytura będzie pomniejszana. Świadczenie w całości dostanie jednak większość emerytów.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Pan Szałabawka niech nie opowiada o ciężkiej pracy bo takiej nigdy nie zaznał. Duża cześć emerytów ma niskie emerytury gdyż ich zakłady pracy dotknięte były restrukturyzacją czyli szli na wcześniejsze emerytury. Chciałem zauważyć że większość tych przekształceń odbywało się za czasów AWS czyli tam gdzie siedzieli zbawcy narodu bracia Kaczyńscy. Wysokoś naszych emerytur zależne jest od składek jakie wpłacaliśmy do ZUS. PiS zmniejszył wiek przejścia na emeryturę i wszyscy byli zadowoleni. Ale nie powiedział że dostaną mniejszą emeryturę. Teraz mami 13/14 emeryturami ? Czemu ? niech podwyższy solidnie wszystkim ?
Szalabawka ma po części rację. Wtedy podwyżki faktycznie były groszowe, jednak wtedy wartość pieniądza była zdecydowanie dużo większa! Za 100-120 złotych można było zrobić zakupy na tydzień, leki były o połowę tańsze, do lekarza i sanatorium było łatwiej się dostać. No i żyło się dużo spokojniej i bezpieczniej. Nawet policja była życzliwsza.
A dziś? Że stówką idziesz na zakupy do warzywniaka czy spożywczaka na rogu. I nie wiesz, czy to starczy. Bo INFLACJA wszystko zżera. Do lekarza specjalisty czeka się miesiącami, a na zabiegi czy do sanatorium latami.
I ci z tego, że kwoty wzrastają, skoro coraz mniej można za to kupić???
Już kiedyś wszyscy byliśmy milionerami. Ale bochenek chleba kosztował 10.000 złotych.
Teraz jest galopująca inflacja. A pamiętacie, jak martwiliśmy się, że jest DEFLACJA???
Tak, tak. To było za Tuska
Nie zdzierajcie podatku od emerytur i waloryzacjami się wypchajcie !
Zobacz także
2024-10-02, godz. 10:10
"Studia Executive MBA to dwa lata wyjęte z życiorysu"
Afera w Collegium Humanum rzuca się cieniem na cały sektor edukacji - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Justyna Osuch-Mallett, rektorka Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.
» więcej
2024-10-01, godz. 11:30
Cło na nawozy ze wschodu, były asystent Nitrasa w Totalizatorze. Wiceminister odpowiada
To prywaciarze ściągają do Polski nawozy z Rosji i Białorusi - tak na zarzuty prezesa Grupy Azoty Police Andrzeja Dawidowskiego, że Polska stała się największym importerem nawozów ze wschodu w całej Unii Europejskiej, odpowiada wiceminister…
» więcej
2024-10-01, godz. 09:17
Budowa Zachodniej Obwodnicy Szczecina jeszcze trochę potrwa
To przełomowy krok - tak m.in. o złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina mówi wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
» więcej
2024-09-30, godz. 09:20
Minister nauki: chcemy mieć możliwość likwidacji uczelni
Tu nie może być wolnego rynku, musimy odejść od obecnej ustawy - mówi Dariusz Wieczorek, minister nauki. To w kontekście afery Collegium Humanum.
» więcej
2024-09-27, godz. 11:10
Bilety na "Politę" wyprzedane, trzeba polować na zwroty
Bilety wyprzedane - to hasło, które możemy przeczytać na stronie Teatru Polskiego w Szczecinie w przypadku spektaklu Polita - nad którym Radio Szczecin ma patronat medialny.
» więcej
2024-09-27, godz. 09:04
Różycka: ten spektakl to zaangażowanie i wyjątkowa jakość
To pasja, ciężka praca i dążenie do ideału - tak Sylwia Różycka mówi o pracy nad ostatnim przedstawieniem Polita w Teatrze Polskim w Szczecinie.
» więcej
2024-09-26, godz. 11:46
Geblewicz o sytuacji na autostradzie: czekam na wezwanie i mandat
W "Rozmowie pod krawatem" marszałek zachodniopomorski tłumaczył, dlaczego sprawą jego wykroczenia drogowego zajmuje się policja, a nie prokuratura.
» więcej
2024-09-26, godz. 09:06
Marszałek województwa: do służb cały czas trafia nowy sprzęt
Sytuacja powodziowa jest cały czas monitorowana - tak zapewniał w naszym studiu marszałek województwa zachodniopomorskiego.
» więcej
2024-09-25, godz. 11:26
"W najgorszym położeniu będą ci, którzy nie ubezpieczyli swoich nieruchomości"
Odbudowa polskich miast po powodzi będzie kołem zamachowym dla polskiej gospodarki. Dziś straty liczone są w miliardach, ale inwestycje w ramach odbudowy liczone będą w dziesiątkach miliardów - wyliczała w "Rozmowie pod krawatem"…
» więcej
2024-09-25, godz. 09:06
Ekonomistka: naprawa strat po powodzi może napędzić polską gospodarkę
Straty liczone są w miliardach, a naprawa zniszczeń potrwa przynajmniej dwa lata. Ekonomistka w Radiu Szczecin podsumowuje szkody wyrządzone przez powódź na południu Polski. Dodaje jednak, że są też dobre wiadomości.
» więcej
2024-09-24, godz. 11:14
Cztery drogi w regionie będą zamknięte. "To dla bezpieczeństwa"
Fala powodziowa, która zbliża się do Pomorza Zachodniego, będzie u nas zdecydowanie później niż wskazywały wcześniejsze prognozy. Jak uspokajał w "Rozmowie pod krawatem" wojewoda Adam Rudawski - nic nie wskazuje na to, by woda miała…
» więcej
2024-09-24, godz. 09:05
Wojewoda o stanie Odry: prognozy pogody są dla nas bardzo korzystne
To jest dmuchanie na zimne - tak o przygotowaniach do nadejścia fali powodziowej mówi wojewoda zachodniopomorski.
» więcej
2024-09-23, godz. 09:14
"Moskwa uznaje, że Polska jest w centrum działań NATO; to oznacza bezpieczeństwo"
Moskwa uznaje, że Polska znajduje się w centrum działań NATO (...), dlatego też oznacza to bezpieczeństwo - mówił w poniedziałek w Rozmowie pod Krawatem generał broni Jürgen-Joachim von Sandrart, dowódca Wielonarodowego Korpusu…
» więcej
2024-09-19, godz. 11:25
Wszystko co produkują polickie "Polimery" trafia do klientów
Jak wyjaśniał w "Rozmowie pod krawatem" prezes zarządu Grupy Azoty Police, powodem trudnej sytuacji spółki są m.in. wysokie ceny gazu i import nawozów z Rosji i Białorusi. Stąd też propozycja wprowadzenia 30-procentowego cła na…
» więcej
2024-09-19, godz. 09:16
Import nawozów z Rosji największym problemem Grupy Azoty
Grupa Azoty w finansowym dołku. Strata za pierwsze półrocze wyniosła 748 milionów złotych. To i tak mniej niż w roku ubiegłym.
» więcej