Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w Senacie w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu: - Platforma Obywatelska i jej koalicjanci pewnie na to nie pozwolą, marszałek Grodzki nie da szans wymiarowi sprawiedliwości na oczyszczenie go z zarzutów - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Michał Jach.
Zdaniem polityka, byłby to niedobry sygnał, bo parlamentarzyści to tacy sami obywatele jak inni. A skoro prokuratura stawia im zarzuty, powinni jak najszybciej sprawę wyjaśniać.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
Panie pośle, pana stwierdzenie, że Prezydent Duda został wybrany "niewyobrażalną ilością głosów Polaków" jest zwykłą manipulacją i propagandą. Kandydat opozycji miał niewiele mniej głosów. Trzeba przyznać, że PiS jest w propagandzie dobry. Do kogo ta propaganda trafia, to można się przekonać analizując do jakich grup społecznych nalezą wyborcy PiS.
Zdaje się, że immunitet nie odnosi się do czasów, w których dana osoba jeszcze go nie posiadała.
Doktryna Neumanna zobowiązuje.
Immunitet ma chroni posłów i senatorów za decyzje jakie podejmują w trakcie kadencji, jeśli są podejrzenia, że ktoś coś przewinil wcześniej, to takiej osoby nie powinien chronić immunitet. Generalnie posłów i senatorów nie powinien chronić żaden immunitet.. że prokuratura oskarża, to nie znaczy że ktoś jest winny. Winę bądź nie uznaje sąd, ostatecznie europejski trybunał po odwołaniach... Polityka to bagno, jeśli ktoś się do tego bagna pcha to niech nie narzeka, że bagno go wciągnęło i nie może się umyć
a dlaczego mieliby pozwolić na zdjęcie immunitetu?
Pamiętamy z jaką zajadłością organy podległe Ziobrze ścigały Giertycha łamiąc przy tym prawo.
Czy prof. Grodzki jest niewinny? Nie wiem.
Ale skoro PiSowi nie przeszkadza, że ich, PiSu, ministrami i nadzorcami służb są osoby skazane za m.in. fałszowanie dokumentów, to czemu się czepiają osoby, której przysługuje (jeszcze) domniemanie niewinności???
Który minister PiS był rzekomo skazany za fałszowanie dokumentów?
"Afera gruntowa" to potoczna nazwa afery korupcyjnej, która wybuchła latem 2007 roku, gdy u władzy było Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Afery wykreowanej przez CBA.
CBA rozpoczęło nielegalną prowokację, która miała zakończyć się wręczeniem kontrolowanej łapówki za odrolnienie działki w Muntowie.
Cel był wówczas również polityczny - Andrzej Lepper.
Akcja się nie powiodła, bo całość była przeprowadzana po amatorsku - sfałszowane kwity, którymi posługiwali się agenci CBA zdemaskował chyba nawet prosty sołtys czy wójt. I to nie z Pcimia! ;))
Oskarżonym z CBA zarzucono: nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA dotyczącymi wręczenia łapówki osobom powołującym się na wpływy w resorcie rolnictwa i funkcjonariuszom publicznym oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty
W efekcie doprowadziło to byłego szefa CBA oraz współdziałających z nim wysokich funkcjonariuszy CBA do skazania za m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA. Wyrok: 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk.
Później ułaskawił ich Duda. Po koleżeńsku.
Dziś zasiadają znowu we władzach tak PiSu, jak i rządowych.
I ścigają afery korupcyjne. Znowu
Wyrok nie był prawomocny i to nie wina Kamińskiego, że trafił na sędziego z nadzwyczajnej kasty, który wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej dopatrzył się "winy" byłego szefa CBA. A przecież w wyniku działań CBA biznesmeni będący sprawcami przestępstwa zostali ujęci oraz osądzeni, a o to chodziło. Przepisy ustawy o CBA zezwalają na zastosowanie metod ofensywnej pracy operacyjnej. Na ich podstawie agenci mieli prawo zastosować prowokację i wykorzystać do niej sfabrykowane dokumenty. Trzeba być co najmniej niepoważnym, żeby skazywać za takie działanie kogokolwiek z CBA. Ale jak mówiłem sędzia był z nadzwyczajnej kasty, a wyrok zapadł w tracie kampanii wyborczej. Radyklane odejście od żądań prokuratora, bardzo rzadko zdarzającej się na takim poziomie, jeżeli chodzi o orzecznictwo sądowe, było elementem tej kampanii. Prezydent Duda ułaskawiając Kamińskiego podjął jedyną słuszną decyzję.
@Paweł - skazańcy to skazańcy. Nawet ułaskawieni są nadal skazańcami.
Mówisz: "wyrok był nieprawomocny". Ale się nie odwołali.
Ich kolega stosując akt łaski - uznał i przyklepał ich winę.
UZNAŁ ICH WINĘ ZA OCZYWISTĄ.
Akt łaski można zastosować tylko w stosunku do winnego.
Niewinny łaski nie potrzebuje.
Zobacz także
2023-01-19, godz. 09:32
Będzie interpelacja radnego ws. wakacyjnej opieki w przedszkolach
Złoży interpelację w tej sprawie, aby rodzice mieli jasność, jak opieka w przedszkolach w wakacje będzie wyglądała w przyszłych latach. Radny PiS Krzysztof Romianowski, który był gościem Andrzeja Kutysa, zapowiadał to w "Rozmowach…
» więcej
2023-01-18, godz. 10:07
"Nie ma takiej ceny, której nie należy zapłacić, żeby być niezależnym i bezpiecznym"
W czasie wojny nie ma innej drogi, jak interwencjonizm państwa czy zakup uzbrojenia. Bezpieczeństwo nie ma ceny - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" ekonomista, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Leonard Rozenb…
» więcej
2023-01-18, godz. 09:29
Ekonomista o euro: mechanizm podnoszenia cen jest znany
Przyjęcie euro wiąże się z podnoszeniem cen, to znany mechanizm - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Leonard Rozenberg, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
» więcej
2023-01-17, godz. 11:21
Ponad miliard na inwestycje w regionie z Polskiego Ładu
Wyrównywanie szans mieszkańców mniejszych miejscowości - poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka w "Rozmowach pod Krawatem" podkreślał, że inwestowanie pieniędzy z Polskiego Ładu w Zachodniopomorskiem to polityka rządu…
» więcej
2023-01-17, godz. 09:09
Oskarżeni o korupcję europosłowie "kłamali o sytuacji w Polsce"
Europejscy politycy oskarżani o korupcję, udział w grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy - to ci sami, którzy atakowali Polskę - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2023-01-16, godz. 11:23
Senator PO: Nie żyjemy w praworządnym kraju
Twierdzi, że nie żyjemy w praworządnym kraju, ale pytana o konkretne wyroki wydawane na polityczne zlecenie nie potrafi podać żadnego przykładu.
» więcej
2023-01-16, godz. 10:03
Kochan: powinniśmy mieć możliwość pracy po przejściu na emeryturę
Podnoszenie wieku emerytalnego w 2012 roku nazwała "odpowiedzialną decyzją". Przekonywała, że za rządów PO-PSL emeryci mieli większe świadczenia w porównaniu do średniej pensji - w "Rozmowach pod krawatem" senator Platformy Obywatelskiej…
» więcej
2023-01-11, godz. 13:08
List samorządowców skupionych wokół Trzaskowskiego. "Nikt mnie nie prosił o podpis"
Nikt go nie prosił o podpis, na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy czeka - prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w "Rozmowach pod krawatem" odpowiadał na pytanie o list samorządowców skupionych wokół Rafała Trzaskowskiego.
» więcej
2023-01-11, godz. 09:18
Żmurkiewicz: powstanie tunelu to wielkie zmiany dla Świnoujścia
Koniec promowych kłopotów mieszkańców, napływ także weekendowych turystów czy zmiany w gospodarce na wyspach - prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w "Rozmowach pod krawatem" mówił o spodziewanych skutkach otwarcia tunelu prowadzącego…
» więcej
2023-01-09, godz. 10:34
Przyszłość historycznej świetlicy stoczniowej. Szef zachodniopomorskiej "S" dostał zapewnienie
Niezależna od działaczy z Gdańska nowa instytucja kultury pod egidą ministra kultury - tak o przyszłości historycznej świetlicy stoczniowej mówił w poniedziałek w "Rozmowach pod Krawatem" szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław…
» więcej
2023-01-09, godz. 09:13
Przewodniczący "Solidarności" w regionie: PO podwyższy wiek emerytalny
Na pewno znowu podwyższą wiek emerytalny, jeżeli Platforma Obywatelska i "im podobni" wrócą do władzy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" przewodniczący zachodniopomorskiej "Solidarności" Mieczysław Jurek.
» więcej
2023-01-05, godz. 09:21
Żylik: problemy finansowe miasta nie są wynikiem kumulacji inwestycji
To był ostatni dzwonek na realizację inwestycji. Szczeciński radny prezydenckiej koalicji przekonuje, że miasto nie przeinwestowało i problemów finansowych samorządu nie należy szukać w kumulacji remontów i budowy nowych obiekt…
» więcej
2023-01-04, godz. 09:22
Był przeciw obniżeniu wieku emerytalnego. Teraz chce wolnego wyboru
Głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego w Polsce, ale w "Rozmowach pod krawatem" przekonywał, że każdy powinien mieć możliwość zakończenia pracy "kiedy chce".
» więcej
2023-01-03, godz. 09:25
Brudziński: 500+ to jest dzisiaj dla matek zdecydowanie za mało
Szokujące, że mówi to poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, niby reprezentującego wieś - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości komentując wypowiedź szefa ludowców w regionie Jarosława…
» więcej
2023-01-02, godz. 09:32
Socjolog: sympatie polityczne w ciągu 12 miesięcy pozostały niezmienne
Na ten moment nie przewiduje znaczących zmian w społecznym poparciu partii politycznych w Polsce - mówił w "Rozmowach pod krawatem" socjolog Marcin Palade.
» więcej