Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek Tomasz Grodzki powinien sam zrzec się immunitetu - to dla niego najprostsze rozwiązanie, by udowodnić że jest niewinny - mówił, w "Rozmowach pod Krawatem", Dariusz Matecki.
Miejski radny i szef Solidarnej Polski w regionie w ubiegłym tygodniu apelowało o to - do marszałka Senatu - pod jego biurem w Szczecinie. Na razie jednak nie przyniosło to żadnego efektu.

- W sprawie nie może zapaść wyrok, dopóki Grodzkiemu nie zostaną postawione zarzuty, a to będzie możliwe, gdy zrzeknie się immunitetu - mówił Dariusz Matecki.

- Niech dojdzie do konfrontacji z tymi świadkami, którzy są nazywani politycznymi, którzy po prostu mówią, że pan Tomasz Grodzki złamał prawo. Prosiłem pod tym biurem senatorskim, na konferencji prasowej, żeby te rozprawy były jawne dla mediów, żeby każdy dziennikarz mógł pokazać, co zeznają te osoby przeciwko panu marszałkowi. To nie są żadne osoby polityczne, to zwykli ludzie - tłumaczył Matecki.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Został przekazany do Senatu RP.

Prokuratura zamierza postawić politykowi zarzuty przyjęcia pieniędzy w latach 2006, 2009 i 2012 roku.

Wniosek prokuratury, to efekt śledztwa w sprawie przyjęcia korzyści majątkowych - od pacjentów lub ich bliskich - przez Tomasza Grodzkiego w czasie, gdy był dyrektorem szpitala w Zdunowie.
- W sprawie nie może zapaść wyrok, dopóki Grodzkiemu nie zostaną postawione zarzuty, a to będzie możliwe, gdy zrzeknie się immunitetu - mówił Dariusz Matecki.

Dodaj komentarz 18 komentarzy

Panie Matecki, Pan, jako "defensor fidei", z pewnością zna sytuację kiedy to tłuszcza wrzeszczała: "zejdź z krzyża, a uwierzymy w ciebie!" Czyni Pan to samo i wg tej samej reguły, co 2 tys. lat temu. Tylko proporcje są odmienne. Mechanizm jest ten sam.
On jest tak niewinny , jak Gawłowski . Zwykły obywatel gnił by w kryminalne . Najlepiej mówić ,to jest sprawa polityczna .
Zaraz Wszechmędrzec Nowak wszystkich nas oświeci ......
Panie Matecki, buty czyścić panu profesorowi możesz a nie decydować co powinien zrobić a co nie
W tego typu sprawach zawsze chodzi o to, że immunitet chroni wyłącznie w przypadku wykonywania obowiązków, które wynikają z funkcji, do której jest on przypisany, a nie zdarzeń, które miały miejsce przed objęciem danej funkcji.
Matecki to taki Janusz Kowalski w zach. pom. !
Czy ci "świadkowie" są tak samo wiarygodni, jak kobieta (tylko przez delikatność nie podaję jej nazwiska), która pomawiała prof. Grodzkiego i której proces został warunkowo umorzony, gdyż sąd w sposób nie budzący wątpliwości uznał jej winę i nakazał przeprosić prof. Grodzkiego???
JAK potrafi działać prokuratura na polityczne zapotrzebowanie Partii widzieliśmy doskonale w przypadku mec. Giertycha.
JAK działają instytucje PiSowskie w stosunku nawet do tych, których chroni immunitet, to na co dzień widzimy, gdy usiłują stłamsić niezależnych i niezawisłych sędziów.
JAK posłuszne są PiSowskie organa tez widzieliśmy i w przypadku oszukania austriackiego biznesmena przy Dwóch Wieżach Kaczyńskiego, wypadku z udziałem Szydła, maseczek Szumowskiego, respiratorów od handlarza bronią, banków za złotówkę z KNF, Rydzyka, Obajtka i wielu. wielu, wielu innych sprawach z udziałem szemranych polityków PiS i ich biznesowych przyjaciół.
Ja nie przesądzam o tym, czy Grodzki jest niewinny, ale w czasach jawnego bezprawia służb - lepiej dla Państwa i Demokracji, by pozostał za immunitetem.
na tej samej antenie niejaki Jach nazwał zarzuty wobec Obajtka odgrzewanymi kotletami, choć nie są nawet w połowie tak stare jak te wobec Grodzkiego. No to w końcu odgrzewać czy nie?
PiSowska cenzura w PRS wstrzymuje publikacje m.in. moich postów czekając, aż artykuł straci walor nowego i nie będzie już czytany - się przeterminuje i spadnie z czołówki.
To niedemokratyczne cenzorskie działania
a Mateckiemu do jego sztambucha radnego dam wPiS, by się raczył w końcu zająć właścicielami psów, którzy nie sprzątają gówien po swoich czworonożnych przyjaciołach.
TO są właśnie problemy lokalne, którymi powinni się zajmować radni.
Wielką politykę zostawcie tym, którzy są w Sejmie i zajmijcie się sprawami lokalnymi.
Albo oddaj mandat
Powinien opublikować oświadczenia majątkowe to powinno załatwić sprawę :)
a czemu to nie opublikowano mojego wPiSu o tym, do czego radny jest powołany???
Psie odchody walające się po chodnikach wam odpowiadają?
Wędkarski dylemat.
Stanąć okoniem ... i nie brać.
Radny wypowiada się na temat polityki na szczeblu krajowym... Hmm, jak radni wypowiedzieli się na temat negocjacji rządu z brukselą czy poparciem strajku kobiet - to wg. pis, to uznano, że to nie ich kompetencje... Znowu nasz radny może więcej niż wasz?
@Siara
Bez polityki.
Pan Matecki wypowiada się jako obywatel, czyli prywatnie, pełniąc przy okazji funkcję Radnego Miasta Szczecina.
Uchwałę ws. Strajku Kobiet podjęła Rada Miasta Szczecin.
Uchwałę ws. polityki zagranicznej rządu podjął Sejmik Wojewódzki.
Oba organy samorządowe o określonych kompetencjach.
@Mirek - w "Rozmowach pod Krawatem" prywatnie? Hehehe, kiedy wywiad z tobą czy ze mną albo z panią z kiosku?
Gdyby nie funkcja polityczna jaką pełni, nikt by go tam nie zaprosił.
RACJA !
lub przesychajcie kolegów/ żanki z fachu !
dużo się dowiecie !
mieszkają w willach na poboczu miasta !
proszę o zwrot mojej KOPERTY !!!!!!!!!!!!!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty