Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w Senacie w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu: - Platforma Obywatelska i jej koalicjanci pewnie na to nie pozwolą, marszałek Grodzki nie da szans wymiarowi sprawiedliwości na oczyszczenie go z zarzutów - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Michał Jach.
Zdaniem polityka, byłby to niedobry sygnał, bo parlamentarzyści to tacy sami obywatele jak inni. A skoro prokuratura stawia im zarzuty, powinni jak najszybciej sprawę wyjaśniać.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
- Jednoznacznie się wczoraj wypowiedział, że absolutnie nie zrzeknie się i to nie jest dobra wiadomość. Nie da szans wymiarowi sprawiedliwości, ażeby oczyścił go z tych zarzutów. Naprawdę chciałbym się mylić, bo w polityce takie kwestie powinny być jednoznacznie załatwiane - stwierdził Jach.
Prokuratura skierowała już wniosek do Senatu o zdjęcie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Chce postawić mu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Senator PO niezmiennie zapewnia, że jest niewinny a sprawa jest polityczna.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
Panie pośle, pana stwierdzenie, że Prezydent Duda został wybrany "niewyobrażalną ilością głosów Polaków" jest zwykłą manipulacją i propagandą. Kandydat opozycji miał niewiele mniej głosów. Trzeba przyznać, że PiS jest w propagandzie dobry. Do kogo ta propaganda trafia, to można się przekonać analizując do jakich grup społecznych nalezą wyborcy PiS.
Zdaje się, że immunitet nie odnosi się do czasów, w których dana osoba jeszcze go nie posiadała.
Doktryna Neumanna zobowiązuje.
Immunitet ma chroni posłów i senatorów za decyzje jakie podejmują w trakcie kadencji, jeśli są podejrzenia, że ktoś coś przewinil wcześniej, to takiej osoby nie powinien chronić immunitet. Generalnie posłów i senatorów nie powinien chronić żaden immunitet.. że prokuratura oskarża, to nie znaczy że ktoś jest winny. Winę bądź nie uznaje sąd, ostatecznie europejski trybunał po odwołaniach... Polityka to bagno, jeśli ktoś się do tego bagna pcha to niech nie narzeka, że bagno go wciągnęło i nie może się umyć
a dlaczego mieliby pozwolić na zdjęcie immunitetu?
Pamiętamy z jaką zajadłością organy podległe Ziobrze ścigały Giertycha łamiąc przy tym prawo.
Czy prof. Grodzki jest niewinny? Nie wiem.
Ale skoro PiSowi nie przeszkadza, że ich, PiSu, ministrami i nadzorcami służb są osoby skazane za m.in. fałszowanie dokumentów, to czemu się czepiają osoby, której przysługuje (jeszcze) domniemanie niewinności???
Który minister PiS był rzekomo skazany za fałszowanie dokumentów?
"Afera gruntowa" to potoczna nazwa afery korupcyjnej, która wybuchła latem 2007 roku, gdy u władzy było Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Afery wykreowanej przez CBA.
CBA rozpoczęło nielegalną prowokację, która miała zakończyć się wręczeniem kontrolowanej łapówki za odrolnienie działki w Muntowie.
Cel był wówczas również polityczny - Andrzej Lepper.
Akcja się nie powiodła, bo całość była przeprowadzana po amatorsku - sfałszowane kwity, którymi posługiwali się agenci CBA zdemaskował chyba nawet prosty sołtys czy wójt. I to nie z Pcimia! ;))
Oskarżonym z CBA zarzucono: nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA dotyczącymi wręczenia łapówki osobom powołującym się na wpływy w resorcie rolnictwa i funkcjonariuszom publicznym oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty
W efekcie doprowadziło to byłego szefa CBA oraz współdziałających z nim wysokich funkcjonariuszy CBA do skazania za m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA. Wyrok: 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk.
Później ułaskawił ich Duda. Po koleżeńsku.
Dziś zasiadają znowu we władzach tak PiSu, jak i rządowych.
I ścigają afery korupcyjne. Znowu
Wyrok nie był prawomocny i to nie wina Kamińskiego, że trafił na sędziego z nadzwyczajnej kasty, który wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej dopatrzył się "winy" byłego szefa CBA. A przecież w wyniku działań CBA biznesmeni będący sprawcami przestępstwa zostali ujęci oraz osądzeni, a o to chodziło. Przepisy ustawy o CBA zezwalają na zastosowanie metod ofensywnej pracy operacyjnej. Na ich podstawie agenci mieli prawo zastosować prowokację i wykorzystać do niej sfabrykowane dokumenty. Trzeba być co najmniej niepoważnym, żeby skazywać za takie działanie kogokolwiek z CBA. Ale jak mówiłem sędzia był z nadzwyczajnej kasty, a wyrok zapadł w tracie kampanii wyborczej. Radyklane odejście od żądań prokuratora, bardzo rzadko zdarzającej się na takim poziomie, jeżeli chodzi o orzecznictwo sądowe, było elementem tej kampanii. Prezydent Duda ułaskawiając Kamińskiego podjął jedyną słuszną decyzję.
@Paweł - skazańcy to skazańcy. Nawet ułaskawieni są nadal skazańcami.
Mówisz: "wyrok był nieprawomocny". Ale się nie odwołali.
Ich kolega stosując akt łaski - uznał i przyklepał ich winę.
UZNAŁ ICH WINĘ ZA OCZYWISTĄ.
Akt łaski można zastosować tylko w stosunku do winnego.
Niewinny łaski nie potrzebuje.
Zobacz także
2021-11-29, godz. 09:15
Protest pracowników MOPR-u. "Winna jest sytuacja" [WIDEO]
Rosnąca inflacja i sytuacja w kraju. Tam, według szczecińskiego radnego należy szukać przyczyn akcji protestacyjnej w szczecińskim MOPRze. Pracownicy Ośrodka Pomocy domagają się podwyżek pensji.
» więcej
2021-11-26, godz. 09:40
Jeśli "Zabytek Zadbany", to na pewno w Drawsku Pomorskim
Magazyn Solny w Drawsku Pomorskim doceniony. Został wyróżniony w plebiscycie Zabytek Zadbany 2021.
» więcej
2021-11-25, godz. 09:13
Budowa nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego i uginające się stropy. Wziątek odpowiada
Działania w sprawie nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego są profesjonalne - zapewnia członek Zarządu Województwa. Stanisław Wziątek zapewniał w "Rozmowach pod Krawatem", że budowla będzie bezpieczna.
» więcej
2021-11-24, godz. 09:04
PSL w Sejmie za zaporą, w Senacie przeciw. Jarosław Rzepa odpowiada
PSL "za" - i "przeciw" - budowie muru między Polską i Białorusią - posła PSL ze Szczecina pytaliśmy w "Rozmowach pod Krawatem" o logikę takiego zachowania, gdy w Sejmie ludowcy poparli zabezpieczenie granicy, w Senacie już nie, żeby…
» więcej
2021-11-22, godz. 09:25
Wojewoda: Wydaje się, że prezydent Szczecina zamknął się w swoim szpinakowym pałacu
Prezydent miasta zamknął się w "szpinakowym pałacu", zamiast rozmawiać z ludźmi i zarządzać Szczecinem, to polityczna arogancja Piotra Krzystka - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
» więcej
2021-11-18, godz. 09:05
Co dalej z SKM-ką? Radny PiS-u o działaniach prezydenta Krzystka
Prezydent Krzystek powinien się bardziej zaangażować, a nie szukać winnych wśród przedstawicieli rządu - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości Leszek Duklanowski.
» więcej
2021-11-17, godz. 09:20
Łażewska o podwyżkach dla pracowników socjalnych: Na miarę obecnych możliwości
Przewodnicząca rady miasta o podwyżkach dla pracowników socjalnych: Renata Łażewska przyznała, że są niewielkie, ale podawała przykład, że "nauczyciele też dostaną mało, a dokłada im się zadań".
» więcej
2021-11-16, godz. 09:02
Przewodniczący regionalnej "S" - czy tych ludzi nie można nazwać zdrajcami?!
Przewodniczący regionalnej Solidarności popiera służby mundurowe i krytykuje tych, którzy obrażają funkcjonariuszy: - Mówią tak ludzie, którzy nie życzą Polsce dobrze - mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef zachodniopomorskiej…
» więcej
2021-11-15, godz. 09:27
Politolog ostro o części opozycji. "Nigdy nie jest za późno na naukę"
Niektórym liderom opozycji w Polsce przydałyby się korepetycje na Litwie, na naukę nigdy nie jest za późno - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" politolog, profesor Maciej Drzonek.
» więcej
2021-11-10, godz. 10:05
"Żeby być o krok, dwa kroki przed pandemią"
Szczyt zachorowań czwartej fali pandemii na przełomie listopada i grudnia - mówił w Rozmowach pod krawatem wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
» więcej
2021-11-09, godz. 09:32
Lubczyk: Na granicy powinny stać wojska NATO, należy zaangażować UE
Na granicy polsko-białoruskiej powinny stać wojska NATO, należy zaangażować także Unię Europejską - mówił w Rozmowach pod krawatem poseł klubu Koalicji Polskiej - PSL Radosław Lubczyk.
» więcej
2021-11-08, godz. 08:59
Dobrzyński: Propaganda Łukaszenki ma w Polsce bardzo dobre pudło rezonansowe
Poseł Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację na granicy Polski z Białorusią: Dopóki temat będzie rezonował w Polsce, podbijany przez opozycję i część mediów, dopóty Łukaszenka będzie prowadził swoją operację ściągania…
» więcej
2021-11-04, godz. 09:17
Magdalena Kochan: zapora na granicy niczego nie załatwi
Granic Polski należy bronić, ale mur jest chybionym rozwiązaniem - uważa Magdalena Kochan. Zdaniem Senator Platformy Obywatelskiej imigrantom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej należy pomóc, a mur nie zatrzyma napływu…
» więcej
2021-11-03, godz. 09:26
Szałabawka: część opozycji to "pożyteczni idioci" dla Mińska i Moskwy
Część opozycji zobaczyła, że ma w szeregach "pożytecznych idiotów" Putina i Łukaszenki - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
» więcej
2021-10-29, godz. 09:22
Prezes Fundacji Akademia Muzyki Dawnej: Nasza sztuka trafia na odbiorców
Grono odbiorców jest większe niż można by się spodziewać, ale jest jeszcze wiele do zrobienia.
» więcej