Nieprawdziwe wyliczenia pod polityczną tezę - tak o pretensjach polityków PO mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
Szałabawka odpierał te zarzuty. Przypominał, że już w poprzedniej perspektywie unijnej nasz region dostał więcej dzięki działaniom rządu PiS. I teraz ma być podobnie.
- Ja to wiem z Sejmu. Rozmawiam też z posłami, którzy są wręcz troszeczkę na nas źli, że pieniędzy unijnych zachodniopomorskie znowuż dostaje więcej niż inne - algorytmem przeliczania na jednego mieszkańca - że dostajemy tych pieniędzy więcej niż inne województwa - podkreślił.
We wtorek odbędzie się sesja zachodniopomorskiego sejmiku. Gościem ma być Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Waldemar Buda. Jak zapewniał poseł Szałabawka, rozwieje on wszelkie wątpliwości w sprawie podziału funduszy europejskich dla naszego regionu.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
On to wie z Sejmu. "Na gębę" się dowiedział.
"Na gębę" to Sasin i Kamiński dyrygowali np. wyborami kopertowymi, a teraz?
NIEWINNI!
No bo nigdzie nie ma ich podPiSów. A przejebutano prawie 100 mln zł!
W tej mierze PiSiory "na gębę" są - jak zwykle - niewiarygodne.
Bardziej wierzę WYLICZENIOM Marszałka Geblewicza.
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO. Który specjalnie maksymalnie długo przetrzymał w Senacie ustawę w sprawie wyborów. Tylko po to, aby potem nie było czasu na ich przeprowadzenie, ale można było podmienić kandydatkę Kidawę-Błońską z PO na Trzaskowskiego z PO.
pogadajmy raczej o Sasinie.
Kiedy odda 70 przewalonych publicznych milionów???
Że nie wspomnę o rekompensatach za podwyżki cen prądu
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO, który dla Trzaskowskiego celowo zablokował je w Senacie. Jednym z głównych powodów wzrostu cen prądu jest wzrost kosztu uprawnień za emisję CO2 dla Polski o 350%, na co zgodziła się premiera Kopacz z PO w 2014 roku. Kolejną przyczyną podwyżki kosztów prądu jest konieczność importu węgla z zagranicy, gdyż krajowe złoża stopniowo wyczerpują się i pozyskiwanie z nich surowców przestaje być opłacalne, a Polska energetyka od wieku oparta jest na węglu.
Pawełku, czyli wina opozycji jest że władza nie potrafi zaplanować wyborów? Od początku było wiadomo że te wybory ciężko będzie w maju zorganizować ale PiS do tego strasznie dążył. Zresztą mamy na ten temat raport NIK, co on twierdzi o tych wyborach? Żadnych błędów nie popełniono? Co ciekawe, jak Pan Banaś wygłaszał w sejmie ten raport PiSowi było tak wstyd że posłowie wyszli z sali :) energetyka oparta jest na węglu, nasz jest coraz droższy a importowanie go to uzależnianie się od Rosji. Co my robimy? Wyrzucamy w błoto ponad miliard złotych na budowę Ostrołęki która i tak zarzucono bo stwierdzono że trzeba jednak budować elektrownie gazowa a wszystko co wybudowano do tej pory trzeba wyburzyć :) temat elektrowni atomowej również nie poszedł do przodu, jest tam gdzie był i 6 lat temu. Może co najwyżej powstała jakaś spółka z pensją zarządu po 20tys/mies. Chyba też jest jakiś raport NIK na ten temat :)
W normalnym kraju, najpierw uchwala się prawo a później przygotowuje karty wyborcze i zleca ich pakowanie i wysyłkę. Niestety w naszego kraju to się nie tyczy. U nas zaczyna się od druku kart, później przepycha się napisaną na kolanie ustawę w trybie natychmiastowym i po nocy przez sejm. Następnie oczekuje się takiego samego postępowania od senatu. A prawda też jest taka, że nie było takiej opcji, aby każdy kto chce zagłosować, dostał na czas pakiet wyborczy do skrzynki.
Zobacz także
2019-01-21, godz. 14:01
"Odstrzał dzików brutalny i przykry, ale konieczny"
Były minister rolnictwa o odstrzale dzików: - Metoda brutalna i przykra, ale dotychczas nikt nie wymyślił skuteczniejszego sposobu walki z ASF, afrykańskim pomorem świń. Za wszelką cenę nie można dopuścić do rozprzestrzenienia…
» więcej
2019-01-21, godz. 10:59
Balazs: dystans prezydenta do PiS-u i Platformy powinien być podobny
Rozkład głosów w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego utrudnił porozumienie PiS i Piotra Krzystka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2019-01-21, godz. 08:59
"Nie ma obszaru, który jest wyłączony spod bieżącej gry politycznej"
Tracimy poczucie wspólnoty, a przez to wszystko staje się elementem politycznej, wyborczej gry - mówił w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" były minister rolnictwa Artur Balazs.
» więcej
2019-01-18, godz. 09:09
Kino Pionier 1907: "nieraz nie wystarcza szeptana propaganda"
Ponad 200 filmów z całego świata wyświetliło w ubiegłym roku szczecińskie kino Pionier 1907. W "Rozmowie pod krawatem" mówił o tym współwłaściciel najstarszego, nieprzerwanie działającego kina na świecie - Jerzy Miśkiewic…
» więcej
2019-01-16, godz. 09:31
Dr Urbanik: Niektórzy politycy powinni być sekowani lub dyscyplinowani w swoich partiach
Zbliżamy się do granicy, po przekroczeniu której nie będzie już żadnych wartości i granic w debacie politycznej - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" socjolog, doktor Waldemar Urbanik, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
» więcej
2019-01-15, godz. 10:32
"Odbudowa stoczni nie jest łatwa"
Minister gospodarki morskiej i śródlądowej zapewnia: - Odbudujemy przemysł stoczniowy na rynkowych warunkach, a pod koniec tego miesiąca przedstawimy wszystkie informacje dotyczące projektu promu pasażerskiego dla PŻB - podkreślał…
» więcej
2019-01-15, godz. 10:02
Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej "jest związany z naszym bezpieczeństwem"
Wierzy, że zainteresowanie Komisji Europejskiej nie jest efektem rosyjskich nacisków - minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w "Rozmowie pod krawatem" zapewniał, że inwestycja jest dobrze przygotowana…
» więcej
2019-01-14, godz. 11:21
Zakłady Chemiczne Police "były traktowane jak finansowe koło ratunkowe dla polityków"
Prezes Zakładów Chemicznych Police o śledztwie prokuratury dotyczącym inwestycji w Senegalu: - Występowaliśmy do prokuratora generalnego zaniepokojeni, dlaczego postępowanie trwa tak długo. Tylko tyle możemy zrobić - mówił w "Rozmowie…
» więcej
2019-01-14, godz. 09:29
Wardacki: nie całowałem się z asystentką w windzie
O rzekomym romansie z asystentką mówi, że jest to "absolutne kłamstwo" - komentował w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" prezes Grupy Azoty oraz Zakładów Chemicznych "Police" Wojciech Wardacki.
» więcej
2019-01-11, godz. 09:27
"Brakuje refleksji nad kondycją miasta"
Mamy całkowicie zafałszowany obraz Szczecina - to ocena z "Rozmów pod Krawatem". Gościem Konrada Wojtyły był historyk prawnik i antykwariusz, dr Wojciech Lizak.
» więcej
2019-01-10, godz. 11:10
Posłanka Nowoczesnej o 500 plus: Chcemy sprawiedliwego rozdziału środków
Nie chcemy zniesienia 500 plus, a sprawiedliwego rozdziału tych środków - powiedziała podczas "Rozmów pod krawatem" posłanka Nowoczesnej Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-10, godz. 09:25
Dolniak o pikowaniu Nowoczesnej w sondażu: Ostatnie wybory pokazały, że mamy swoich wyborców
Spadek naszych notowań jest chwilowy i wkrótce powinniśmy "odbić" w górę - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Nowoczesnej, Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-09, godz. 10:11
Prezydent podwyższa opłaty za użytkowanie wieczyste. Senator PO ma inne zdanie
Bonifikata przy zamianie użytkowania wieczystego na własność powinna być wyższa - senator PO Tomasz Grodzki mówił tak w "Rozmowach pod krawatem". Jednocześnie, nie chciał komentować decyzji prezydenta Szczecina, który podniósł…
» więcej
2019-01-07, godz. 13:22
Jaka bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność?
Radni PiS apelują do samorządów w regionie i w Szczecinie o zastosowanie maksymalnych poziomów bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - mówił też o tym w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, radny zachodniopomorskiego…
» więcej
2019-01-07, godz. 10:56
Minister Paweł Mucha: przyspieszone wybory to "wrzutka medialna"
"Wrzutka medialna" - tak Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej skomentował pojawiające się plotki o możliwych, przyspieszonych wyborach parlamentarnych w Polsce.
» więcej