Migranci na granicy Białoruskiej są narzędziem Łukaszenki i Putina - wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker podkreślał w "Rozmowiach pod krawatem", że ci ludzie są wykorzystywani do destabilizowania sytuacji w Unii Europejskiej.
Szefernaker zwracał uwagę, że gdyby posłuchać głosów polityków opozycji nawołujących do wpuszczenia "dzieci", zagrożone będzie bezpieczeństwo Polaków.
- Nie można pokazać tym, którzy chcą łamać prawo; mafiom europejskim, mafiom światowym, które chcą przerzucać ludzi akurat przez polską granicę, że Polska nie reaguje. Nie możemy sobie pozwolić na to, że każdy, kto chce przejść przez granicę, jeszcze prowadzony przez białoruskie służby, prowadzony przez osoby, które z tego żyją, które zarabiają na tym bardzo duże pieniądze, bo te loty do Mińska są sowicie opłacane, te osoby tam w Mińsku dostają wizy turystyczne... - argumentował minister Szefernaker.
Wiceminister zwracał uwagę, że kwestie humanitarne są wykorzystywane przez reżim Łukaszenki do prowadzenia wojny propagandowej z Polską.
- Nie można pokazać tym, którzy chcą łamać prawo; mafiom europejskim, mafiom światowym, które chcą przerzucać ludzi akurat przez polską granicę, że Polska nie reaguje. Nie możemy sobie pozwolić na to, że każdy, kto chce przejść przez granicę, jeszcze prowadzony przez białoruskie służby, prowadzony przez osoby, które z tego żyją, które zarabiają na tym bardzo duże pieniądze, bo te loty do Mińska są sowicie opłacane, te osoby tam w Mińsku dostają wizy turystyczne... - argumentował minister Szefernaker.
Wiceminister zwracał uwagę, że kwestie humanitarne są wykorzystywane przez reżim Łukaszenki do prowadzenia wojny propagandowej z Polską.
- Nie możemy sobie pozwolić na to, że każdy, kto chce przejść przez granicę, jeszcze prowadzony przez białoruskie służby, prowadzony przez osoby, które z tego żyją, które zarabiają na tym bardzo duże pieniądze, bo te loty do Mińska są sowicie opłacane, te osoby tam w Mińsku dostają wizy turystyczne... - argumentował minister Szefernaker.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
czyli co? Na razie PiS wygania dzieci do lasu, szczuje je psami. A kolejnym, bardziej radykalnym krokiem, co będzie? Będziecie strzelać??? Czemu PiS nie wezwie na pomoc FRONTEX? Państwa bałtyckie mają pomoc Frontexu i nie mają już aż takiego nasilenia problemu. No, czemu?
A CO PiS ROBI, by powstrzymać napływ migrantów na Białoruś?
Jak PiS wpływa na partnerów międzynarodowych, by UTRDUNIĆ, najlepiej UNIEMOŻLIWIĆ mafiom w zarabianiu na migrantach???
aha... PiS nie ma partnerów międzynarodowych...
i jeszcze jedno: za komuny Polacy jeździli do Czechosłowacji, Węgier i Jugosławii na wizach właśnie turystycznych i stamtąd, też przez zielone granice, NIELEGALNIE, uciekali do Austrii.
Większość uciekała z powodów ekonomicznych, byli takimi właśnie migrantami.
Czy Austriacy szczuli ich psami? Wywozili do lasów?
Kłamstwo. Większość była prześladowana z powodów politycznych,dlatego uciekała. Większość moich kolegów na przykład. Nie wiesz,bo nie było ciebie w tamtych czasach,więc nie pisz.
A o jakich Mafiach on mówi ?
PiSzesz głupoty. "Prześladowanych" było 40 milionów Polaków.
Pojęcie "Volkswagen-Dojcz" nie wzięło się z sufitu.
Może o tych co porzucają karty SD w lesie ;) Żeby się potem nie okazało że ta krowa dziennikarska okaże się koniem ;)
Zobacz także
2020-12-07, godz. 11:07
"Walczymy o Gryfię"
Trudne rozmowy i decyzje, walka o sytuację całej Gryfii - komentował sytuację w stoczni w "Rozmowie pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Mucha.
» więcej
2020-12-07, godz. 09:27
Mucha o mechanizmie praworządności: Wszyscy wiemy, że chodzi tu o politykę
Polityczne narzędzie, którego będzie można uznaniowo użyć przeciwko każdemu państwu Unii Europejskiej - minister kancelarii prezydenta Paweł Mucha tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem", że "mechanizm praworządności" jest sprzeczny…
» więcej
2020-12-03, godz. 10:21
"To głęboka i ważna zmiana w ustawie antyprzemocowej"
Przełomowa zmiana w ustawie antyprzemocowej - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" była minister pracy i polityki socjalnej Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-03, godz. 09:16
Rafalska o unijnych negocjacjach: Nie można się ugiąć pod presją Niemiec
W negocjacjach unijnego budżetu należy zachować stoicki spokój, weto - jeżeli Polska je zastosuje - jest środkiem zapisanym w traktatach - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-02, godz. 13:28
Wardacki: opieszałości prokuratury nie rozumiem. Prokuratura: to nie takie proste
Ogromny żal i zastrzeżenia na opieszałe działania Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w śledztwie dotyczącym tak zwanej "afery polickiej" - to odczucia prezesa Grupy Azoty Police, Wojciecha Wardackiego.
» więcej
2020-12-02, godz. 09:03
Były szef Grupy Azoty S.A. o swoim odwołaniu
Nie komentuje decyzji rady nadzorczej, zapewnia, że odwołania nie traktuje personalnie, bo to normalna praktyka w biznesie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Wojciech Wardacki, do niedawna szef całej Grupy Azoty.
» więcej
2020-12-01, godz. 10:15
Polityk bezkompromisowy: nie jestem gangsterem, a Sejm to bagno i...
Zapewnia, że nie jest politycznym gangsterem, Sejm to dla niego "łajno, gnojowica i trauma" - i choć rozmawia ze wszystkim ugrupowaniami, to tylko chce realizować swój plan naprawy polskiego ustroju.
» więcej
2020-12-01, godz. 09:20
Kukiz o zerwaniu Koalicji Polskiej: "nie bardzo wiem, gdzie jestem"
W tej chwili "nie wie, gdzie jest" - tak o swojej politycznej sytuacji mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Paweł Kukiz.
» więcej
2020-11-30, godz. 10:06
"Marszałek Grodzki mówi, że rząd chce wyprowadzić Polskę z UE. To oczywista nieprawda"
Przekroczone kompetencje w pełnym patosu przemówieniu - tak o piątkowym wystąpieniu marszałka senatu w Telewizji Polskiej mówił nowo powołany wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Zwracał uwagę, że o "egzaltacji" piszą także…
» więcej
2020-11-27, godz. 12:54
"Mam nadzieję, że uda się pomóc artystom..."
W poniedziałek mija termin składania zgłoszeń o mikrogranty dla artystów ze Szczecina.
» więcej
2020-11-27, godz. 09:21
"Willa Lentza ma wielki potencjał". Instytucja na razie bez dyrektora
Miasto rozpisało konkurs na dyrektora Willi Lentza, który w poniedziałek został unieważniony. Jeden z kandydatów napisał do prezydenta Piotra Krzystka odwołanie w tej sprawie i prosi o ponowną analizę dokumentacji konkursowej.
» więcej
2020-11-26, godz. 09:08
"W idealnym świecie mielibyśmy m.in. częściowo dofinansowane środki antykoncepcyjne"
Aborcja na życzenie, dostępna pigułka "dzień po", edukacja seksualna dostosowana na wieku, ale i na każdym etapie rozwoju - tak, zdaniem posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli, powinny wyglądać "prawa reprodukcyjne" w Polsce.
» więcej
2020-11-25, godz. 11:10
Netto Arena w gestii wojewody. Co najmniej przez pół roku
Miasto kończy współpracę z operatorem Netto Areny. Decyzja, co dalej, pozostaje otwarta - w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina, Michał Przepiera tłumaczył, że obecnie hala widowiskowo-sportowa jest w gestii wojewody…
» więcej
2020-11-24, godz. 09:19
Niezdefiniowana "praworządność" wywołuje impas w UE
Pod szczytnym hasłem "praworządności" kryje się mechanizm wymuszania posłuszeństwa na niepokornych państwach Unii Europejskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
» więcej
2020-11-23, godz. 10:10
"Polacy w tych trudnych czasach wspomagają biznes niemiecki"
Poseł PiS ocenia propozycję prezydenta Szczecina, aby przystąpić do spółki z energetycznym koncernem E.ON. - To wsparcie niemieckiego biznesu i zagrożenie dla miejsc pracy w ciepłowniach Polskiej Grupy Energetycznej - mówił w "Rozmowie…
» więcej