Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego zostanie omówiona sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Eurodeputowani zbierają się w poniedziałek po południu w Strasburgu. Będą debatować do czwartku.
Oprócz sprawy Białorusi, w agendzie znalazły się również: bezpieczeństwo na drogach, cyberbezpieczeństwo, rosnące ceny energii oraz unijna polityka wobec Arktyki.

We wtorek w parlamencie odbędzie się debata na temat kryzysu humanitarnego, który ma miejsce wzdłuż granicy Białorusi z Unią Europejską, oraz "wojny hybrydowej prowadzonej przeciwko wspólnocie Europejskiej" przez reżim Aleksandra Łukaszenki. W środę europosłowie zagłosują również nad rezolucją w tej sprawie. Planowana jest także debata na temat utworzenia i dofinansowania unijnej agencji do spraw polityki azylowej. Deputowani mają też dyskutować, jak powstrzymać wzrost cen za energię oraz jak kształtować relacje Unii ze Stanami Zjednoczonymi.

Ważnym tematem tego posiedzenia jest również bezpieczeństwo na drogach. Unia wyznaczyła sobie cel, by do 2050 roku liczba śmiertelnych wypadków na europejskich drogach spadła do zera. Wśród propozycji są inwestycje w infrastrukturę drogową, tworzenie w dzielnicach mieszkaniowych stref 30 km/h oraz zaostrzenie kar za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
Relacja Karola Surówki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty