Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mocne słowa przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej do posłów opozycji.
"Idioci - pośrednio wspierający reżim Łukaszenki" - tak poseł PiS Michał Jach nazwał, w "Kawiarence Politycznej", posłów opozycji, którzy podważają konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią.

Wielokrotnie uderzają oni też w dobre imię pograniczników oraz żołnierzy, którzy pełnią służbę na wschodzie Polski. Łukaszenka prowadzi niebezpieczną grę - podsyła na granicę z Polską uchodźców.

- Najwyżsi przedstawiciele Komisji Europejskiej też stwierdzili, że to są działania hybrydowe przeciwko Polsce, a tutaj mamy grupę idiotów, którzy wyskakują w sposób niewyobrażalnie chamski, atakują i robią wszystko, żeby zdyskredytować polski rząd. Dając argumenty Łukaszence, żeby eskalował tę agresję - komentował Jach.

Posłowi Jachowi odpowiadał poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski, jego zdaniem wprowadzenie stanu wyjątkowego to błąd. Mimo, że inny poseł koalicji próbował jeszcze niedawno przez kordon pograniczników przedrzeć się z reklamówką z darami na białoruską stronę granicy.

- To, co zrobił rząd, to tylko polityczna gra, tych pograniczników tam powinno być więcej. Powinniśmy poprosić Unię Europejską i razem z Unią Europejską wywierać presję na Łukaszenkę - dodał Napieralski.

To powtórka wydarzeń sprzed 6 lat - mówił poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek - wtedy nastąpił największy kryzys migracyjny po II wojnie światowej.

- To jest takie déjà vu z 2015 roku, będziecie straszyć za chwilę, że tutaj wejdą tysiące ludzi. Będą gwałcić, rabować i obcinać głowy. To jest wasza narracja. Żeby jednak była jasność, oczywiście ten problem jest i się wszyscy z nim zgadzamy - powiedział Wieczorek.

PSL wstrzymało się od głosowania nad przedłużeniem stanu wyjątkowego na wschodzie. Dlaczego? To tłumaczył poseł Jarosław Rzepa: - Państwo pozbawiacie nas rzetelnej informacji, choćby przez to, że nie wpuszczacie mediów w to miejsce, dlatego wstrzymaliśmy się od głosów.

Tymczasem tylko ubiegłej doby Funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali w sobotę 398 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano 29 nielegalnych imigrantów
- Dając argumenty Łukaszence, żeby eskalował tę agresję - komentował Jach.
- Powinniśmy poprosić Unię Europejską i razem z Unią Europejską wywierać presję na Łukaszenkę - dodał Napieralski.
- Żeby jednak była jasność, oczywiście ten problem jest i się wszyscy z nim zgadzamy - powiedział Wieczorek.
Jarosław Rzepa: - Państwo pozbawiacie nas rzetelnej informacji, choćby przez to, że nie wpuszczacie mediów w to miejsce, dlatego wstrzymaliśmy się od głosów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty