Kapitan Gowin
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kapitan Gowin
Kapitan Gowin - Jak bardzo mycie komplikuje życie?
Przed treningiem. Przed spacerem. Po spacerze. Przed wyjściem z psami, po też. I przed sprzątaniem. Po wymyciu podłogi też. Jak często można brać prysznic? No chyba ile się chce. To przecież nie szkodzi. Tylko - w niektórych momentach - właściwie po co? I skąd ta obsesja czystości u ludzi, którym daleko do Perfekcyjnej Pani Domu? Bo, jeśli chodzi o ciało - to zasady są jednak inne. Niektórych rzeczy nie da się zrobić bez wcześniejszej kąpieli. Nawet, jeśli nie ma to sensu.
Kapitan Gowin - Na taki cyrk się nie zgadzam
Raczej nie chadzam do cyrków. Tak, między innymi chodzi o zwierzęta. Wyjątkiem są oczywiście cyrki bez zwierzaków. Szkoda tylko, że niektóre ,,spektakle" same mnie odwiedzają. A głównymi bohaterami są - fakt - ludzie, ale tacy, którzy niekoniecznie godzili się na taki interes.
Kapitan Gowin - Sokoła obniżone loty
To już nie to samo co kiedyś. Teraz, żeby sprawdzić skład żelków to już muszę dzieci prosić, żeby mi przeczytały. Zresztą już samo to, że sprawdzam skład żelków chyba o czymś świadczy. A to, że nie mogę tego zrobić sam - to jeszcze bardziej o czymś świadczy.
Kapitan Gowin - Blackout
Wbrew tytułowi nie chodzi o nasze koncerty w Radiu Szczecin, ani o wielką awarię z 2008 roku. Chodzi o zwykły zanik prądu spowodowany burzą. I to, co ze sobą niesie. Bo zamiast ciszy spowodowanej odłączeniem radia, telewizji i internetu - przynosi sporo hałasu.
Kapitan Gowin - Chciałbym umieć czytać
Umiem czytać. Nieskromnie powiem, że to chyba jedna z rzeczy, w których jestem najlepszy.
Nie umiem jednak czytać teraz. W tej dziurze czasu, przestrzeni, miejsca i chaosu. Tu rodzi się problem. Chcę czytać, ale czasem sytuacja wytrąca z ręki potrzebne okoliczności. Zresztą... niejedno z Was pewnie też tak ma.
Kapitan Gowin - Terror nad wodą
To w sumie nie jest terror. To jest super i przyjemne. Tylko wyczerpujące. Szczególnie dla osób, które nie lubią się na przykład ze słońcem. Uwielbiają spędzać czas ze swoimi dziećmi. Tylko nie zawsze organizm nadąża. I trochę umiera. Na jakiś czas. Albo umarłby, ale dzieci nie pozwalają.
Kapitan Gowin - Ostatni bastion. Jak radzić sobie z jedną łazienką
Nie ma czegoś takiego jak prywatność. W pewnych sytuacjach - kiedy powinna być - to w tych sytuacjach nawet ostatni azyl przestaje być azylem. Jak ta łazienka na przykład, która jest ostatnim bastionem. A on upada. Przydałby się drugi. Albo czwarty.
Kapitan Gowin - Gang kolan
Części ciała robią się strasznie złośliwe w pewnym wieku. Zamiast wiernie służyć - wpychają kije w szprychy. I bolą. I przeszkadzają. I im później, tym gorzej.
Kapitan Gowin - Góry dla cymbałów w jednym prostym kroku. Czyli po co mi kusza
Jak zacząć marnować wyjazd jeszcze przed rozpoczęciem? Przygotowaniami, które niczemu nie służą. Ale za to bardzo przyjemnie upłynniają gotówkę podczas zakupów internetowych. Powinna nawet być taka jednostka chorobowa.
1234567