Kapitan Gowin
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kapitan Gowin
Kapitan Gowin - 23.06.2021 Trochę mnie tu nie było... A dzisiaj Dzień Taty. I rocznica
Bez zbędnych wstępów. Jest święto - nawet dwa. Pierwsze to oczywiście Dzień Taty. Drugie - 23 czerwca roku nie pamiętam którego (słowo) zaczęliśmy nasze rozmowy w porankach na antenie. Wszystkiego dobrego!
Kapitan Gowin - Bez sensu o tym śnie. Za krótkim
To nie jest kwestia przyzwyczajenia. To nie jest nawyk. Niektórzy nigdy się nie przyzwyczają.
Muszą więc cierpieć. Wstawać, nie wysypiać się i cierpieć.
Kapitan Gowin - Drzemka powinna trwać 20 minut. Nigdy 4 godziny. A jednak...
Dla mnie to jedno z większych zagrożeń dnia codziennego - utnę sobie drzemkę. Krótką. Albo nie wstanę do wieczora, nie rozbudzę się aż do właściwej pory pójścia spać. I do końca dnia będę miał ochotę zawinąć się w dywan i próbując wypluć ten cement, który ktoś mi nalał do ust podczas snu.
Kapitan Gowin - A dzisiaj o pracy zdalnej. I pułapkach
Praca zdalna wcale nie jest taka fajna. Zdarza się, że trudniej z niej wyjść, niż z tej ,,tradycyjnej". Zdarza się, że nie da się z niej wyjść. A ona się wprasza do domu i nie czuje aluzji, że czas już dać spokój.
Kapitan Gowin - Sabotaż nieświadomy nauki zdalnej
W tej zdalnej pracy potrafi przeszkadzać wszystko (jutro o niej porozmawiamy). A w nauce zdalnej co przeszkadza? Też wszystko. I niektórzy rodzice.
Kapitan Gowin - Kto musi dorosnąć do dorastania? I rozmowy o nim?
To kto jest bardziej niedojrzały? Dzieciak, który dopiero wchodzi w ten etap? Czy dorosły, który nie wie jak z nim o tym rozmawiać? Albo - o zgrozo - czy w ogóle powinien?
Kapitan Gowin - Mija ten rok. To takie życzenia mam dla Was
Słyszeliście już mnóstwo życzeń w związku z mijającym rokiem. To ja się dokładam, ale spróbujmy to zrobić trochę inaczej, żeby się nie powtarzać.
Kapitan Gowin - Wybór mieszkania
Wybór mieszkania jest taki prosty. Musi tylko być wszędzie - w miejscu cichym, ale ruchliwym, przy lesie i nad jeziorem i blisko do sklepu, a także szkoły.
W lesie. I w centrum. W górach, ale nad morzem. W dolinie, ale na wzgórzu. Tak, żeby wszystkim pasowało. I tak nikt nie będzie zadowolony.
Kapitan Gowin - Jak naprawić dzieci
No przecież były inne. Miłe. Rozkoszne. Urocze. Kochane. W ogóle nie przypominały tych, które są teraz. Które stawiają opór, krzyczą, protestują i w ogóle... Jakbym wiedział... nic bym nie zmienił, ale może da się wrócić do ustawień fabrycznych?
1234567