Kapitan Gowin
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kapitan Gowin
Kapitan Gowin - Kiedy w Enei nie przyjmują już owocowych czwartków w rozliczeniu. Czyli kiedy powiedzieć sobie ,,dość!"
Wstęp na siłownię, dynamiczny, młody zespół i elastyczne godziny pracy. Ale fajnie! Te warunki pracy są super! To czemu chcesz ją zmieniać? Przecież nie chodzi tutaj tylko o pieniądze? A jednak. A jednak często o nie właśnie chodzi. I to żaden powód do wstydu.
Kapitan Gowin - Po omacku między regałami, czyli jak działać bez listy zakupów
To dla mnie prawie równie ważne, jak zabranie ze sobą pieniędzy albo karty płatniczej. Pozwala zaoszczędzić setki złotych. Wystarczy zwykła kartka zapisana spisem zakupów, żeby uniknąć kłopotów. I debetu. Trzeba tylko o niej pamiętać, a to wyzwanie jest niekiedy nie do przeskoczenia.
Kapitan Gowin - Jak rozmawiać o delikatnych sprawach?
Robimy to dla ich dobra, co ma ułatwiać sprawę, ale niczego nie ułatwia. Można, a nawet trzeba próbować, ale to zawsze wiąże się z bólem. Chodzi o nadwagę. Kochanie, musisz wziąć się za siebie? To chyba trochę za łatwe.
Kapitan Gowin - Taka prosta ta dieta
Bardzo prosto jest wytrzymać na diecie odchudzające. Wystarczy nie myśleć o jedzeniu. Wszyscy wiemy, jakie to proste i nie frustrujące. I jakie też przyjemne tak zdrowo się odżywiać.
Kapitan Gowin - Dlaczego (nie) idę na trening
Przyczyn może być wiele. Mogą być prawdziwe, ale częściej są zmyślone. Czasem ich wymyślenie kosztuje nas dużo wysiłku. Chyba nawet więcej, niż trening, od którego mają nam pomóc się wykręcić.
Kapitan Gowin - rezenty trafione i nie, dla niej i dla niego
On wszystko ma. Niczego nie potrzebuje i nie chce. Ale i tak trzeba mu coś kupić. A co z nią? Mam coś wymyślić? Ze wszystkiego się ucieszy? Coś fajnego? Nic nie chce? Nie, dla niej kupienie prezentu bywa trudniejsze, niż dla niego.
Kapitan Gowin - Pytania nieśmiałe o nieśmiałość
Co jest złego w byciu nieśmiałym? Nic. To cecha, która niekiedy utrudnia życie, to fakt.
A jak ją przezwyciężyć? Wydaje się, że wiedzą to wszyscy. Może poza głównymi zainteresowanymi, którzy być może nawet nie chcą się dowiedzieć.
Kapitan Gowin - Kto się cieszy z końca sezonu urlopowego
Są ludzie, którzy cieszą się, że mają już te wszystkie urlopy z głowy. Bo na przykład urlop to w niektórych przypadkach inna nazwa dla nadgodzin. Cięższych niż normalna praca.
Kapitan Gowin - Kryzys energetyczny w polskich gospodarstwach domowych
Nigdy ich nie ma, kiedy są potrzebne. Jak się niepotrzebne, też ich nie ma. Baterie. Ładowarki. Inne źródła ładowania i zasilania. Są prawie jak skarpety. Tylko, że to nie skarpety budzą nas co rano. Budzą nas telefony, które trzeba czymś ładować.
Kapitan Gowin - Ludzie i szkoły
Co tworzy szkołę? Co sprawia, że chcemy (lub nie) tam chodzić? Co jest cementem, który łączy wysiłki z osiągnięciami? To nie meble, mury i ławki. To nawet nie książki. To nawet nie ,,coś".
1234567