Fonosfera
Radio SzczecinRadio Szczecin » Fonosfera » Reportaże i słuchowiska
Ks. prof. Piotr Nawrot z młodymi muzykami
Ks. prof. Piotr Nawrot z młodymi muzykami
Beata Hedzielska poszukuje wsparcia dla projektu charytatywnego na rzecz uzdolnionych muzycznie dzieci z boliwijskiej wioski. Od 2015 roku działa tam Orkiestra "Santa Clara z Asyżu" w misji Ascensión de Guarayos. Jest ona pod stałym nadzorem o. Piotra Nawrota wspaniałego muzyka oraz misjonarza pracującego w Boliwii wśród Indian, od prawie 40 lat.
Pani Beata poznała o. Piotra podczas studiów, kiedy to pisała pod jego kierunkiem pracę licencjacką i magisterską. Uważa, że to dzięki niemu powstało w niej pragnienie pracy na rzecz misji, którą zaczęła realizować przez pomoc dzieciom m.in w Kenii.
Beata Hedzielska jest muzykiem, dlatego wie jak ważne są w szkole muzycznej instrumenty i wszystkie dodatkowe rzeczy, które umożliwiają naukę. Dzisiaj chce pomóc podopiecznym ks. prof. Piotra Nawrota z Boliwii.
Jej marzeniem jest zakupienie strun, kalafonii oraz włosia do smyczków dla każdego ucznia oraz, jeśli sytuacja na to pozwoli, uzbieranie pieniędzy na nowy instrument, który będzie służył grającym tam dzieciom i młodzieży.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Muzyka która otwiera serca", który opowiada o tym projekcie, jak również o dziele misyjnym o. Nawrota. Premiera dzisiaj po 22-ej.

W reportażu wykorzystano fragmenty ścieżki dźwiękowej filmu Bogdana Lęcznara i Doroty Petrus pt."Przedpokój do Raju" oraz fragment muzyki Ennio Morricone z filmu "Misja".

Zainteresowanych wsparciem akcji "Muzyka która otwiera serca" odsyłamy na stronę internetową zrzutka.pl - Pomoc dla zdolnych dzieci z boliwijskiej wioski aby mogły kontynuować naukę gry na instrumentach
Szkoła Muzyczna w Boliwii
Szkoła Muzyczna w Boliwii
"Muzyka która otwiera serca" - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
 

Zobacz także

2021-04-15, godz. 11:59 „Bo był Królem” - reportaż Anny Kolmer Zespoły Piosenki i Tańca „Dzieci ze Skolwina” czy „Huty Szczecin” – to jedne z wielu, które stworzył bohater dzisiejszego reportażu Anny Kolmer… » więcej 2021-04-14, godz. 11:30 "Warto podążać za marzeniami" - reportaż Małgorzaty Furgi Każdy z nas posiada marzenia. Może część z nich udało się zrealizować, z części zrezygnować, a w spełnienie kilku jeszcze się wierzy? Dzieci mają… » więcej 2021-04-13, godz. 08:02 "Moja Ałma-Ata" - reportaż Małgorzaty Furgi Polina Wierzchowiec znana jest mieszkańcom Szczecina jako wielka miłośniczka przeszłości miasta, ale też historii ludzi tu mieszkających. Jest miejskim… » więcej 2021-04-08, godz. 09:22 „Ja niczego więcej nie potrzebuję” - reportaż Janusza Wilczyńskiego Pomaganie zwierzętom było dla niej ważne od dzieciństwa. Z wykształcenia jest finansistką, która obecnie studiuje psychologię. Niedawno uzyskała tytuł… » więcej 2021-04-07, godz. 13:09 "Po prostu być" - reportaż Agaty Rokickiej Sucha bułka, tabletka musująca, pomidor i cukierek - to wszystko, co zjadała w ciągu dnia. W sumie - 300 kalorii. Zaczęła się odchudzać, gdy miała 12… » więcej 2021-04-06, godz. 10:04 "Inny świat Kamileusza"- reportaż Małgorzaty Furgi, Autyzm – jeszcze 30 lat temu taką diagnozę stawiano jednemu dziecku na 10 tys. urodzeń, a dziś co sześćdziesiątemu. Autystyczne dzieci mają przede wszystkim… » więcej 2021-04-04, godz. 06:00 „Cyrograf - historia z życia Heleny Majdaniec"- słuchowisko Rafała Podrazy. „Zakochani są wśród nas", „Rudy rydz" czy „Jutro będzie dobry dzień". Piosenki Heleny Majdaniec w latach 60-tych nuciła cala Polska. Dlaczego „królowa… » więcej 2021-04-02, godz. 06:00 "Muzyka z Nowego Świata" - reportaż Małgorzaty Furgi Piotr Nawrot – polski misjonarz (werbista) i muzykolog, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalista w zakresie misjologii oraz historii… » więcej 2021-04-01, godz. 09:57 „Blisko ludzi” - reportaż Małgorzaty Furgi, Ponad 150 uczestników i setki widzów - tak przez wiele lat wyglądało Misterium Męki Pańskiej w ruinach XIV wiecznego klasztoru Augustianów w Jasienicy… » więcej 2021-03-31, godz. 09:05 "Jak się pomnoży to się dzieli"- reportaż Agaty Rokickiej Aurelia Mączkowska mieszka w Mirosławcu, uczy się w Kaliszu Pomorskim. Jest zdolną, ambitną i pracowitą nastolatką. Ze zdjęcia na plakatach, które wiszą… » więcej
12345