FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora
fot.organizator | "Wioletowe Kruczki" [Reportaż]
fot.organizator | "Wioletowe Kruczki" [Reportaż]
Czy zdarzyło się Państwu otworzyć po latach książkę z dzieciństwa i zanurzyć się w świat Pana Kleksa, Pippi Langstrumpf czy Harrego Potter'a?
Wioleta Słoka - bohaterka reportażu, który przypomnieliśmy w Fonosferze, mieszka w Szczecinie i kolekcjonuje książki dla dzieci i młodzieży. Jej zbiór liczy kilka tysięcy egzemplarzy. "Wioletowe kruczki" to reportaż Janusza Wilczyńskiego.
Po nim rozmowa o Festiwalu Literacki Świdwin, który w ten weekend odbywa się w Świdwinie.
O programie opowiada Hanna Łozowska kuratorka programowa Festiwalu. Do usłyszenia, Joanna Skonieczna
Wioletowe kruczki - reportaż Janusza Wilczyńskiego
fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Hanną Łozowską kuratorką programową Festiwalu
Festiwal po raz czwarty odbywa się w zmienionej, rozszerzonej formule. Jak zawsze połączony jest z konkursem literackim.
Spotkania odbywają się w Zamku w Świdwinie oraz na urokliwym dziedzińcu i podzamczu.
Udział w wydarzeniu potwierdzili między innymi: Inga Iwasiów, Grzegorz Piątek (laureat Paszportu Polityki 2022), Joanna Kuciel-Frydryszak, Anna Goc, Stasia Budzisz, Piotr Oleksy.
"Literacki Świdwin" to od kilku lat także wiele dodatkowych atrakcji, również dla najmłodszych. Będą: warsztaty rowerowe, fotograficzne, zielarskie, sesje jogi na świeżym powietrzu oraz spływ kajakowy.
O programie w magazynie Fonosfera Joanna Skonieczna rozmawiała z Hanną Łozowską kuratorką programową Festiwalu "Literacki Świdwin"
 

Zobacz także

2024-07-20, godz. 22:11 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Szczecin Łękno, Głębokie i Osowo - to tam w ostatnich odcinkach toczyła się akcja "Szóstki". Audiobook na podstawie powieści Przemysława Kowalewskiego… » więcej 2024-07-18, godz. 09:47 "Zwyczajne życie, czyli taśma Pana Kamila" - reportaż Małgorzaty Frymus Pan Kamil Orchowski od niemal zawsze mieszka w Dąbiu - dzielnicy Szczecina. Tam jego rodzice przenieśli się z centrum miasta, bo to było po drugiej stronie… » więcej 2024-07-17, godz. 09:57 "Zielone rytmy" - reportaż Karoliny Jaskólskiej W Fonosferze będzie dziś tanecznie. Zaczniemy od tańca irlandzkiego. Tańca, który przybył na Zieloną Wyspę wraz z Celtami. Skoczny, rytmiczny i energiczny… » więcej 2024-07-16, godz. 06:00 „18-tka Szczecinian” – reportaż Małgorzaty Frymus Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie działa w Szczecinie od 24 lat angażując w artystyczne przedsięwzięcia i młodych i starszych. Często występują… » więcej 2024-07-14, godz. 16:36 "Skalpel ’68. Kampania antysemicka w środowisku szczecińskich lekarzy" W poniedziałkowej Fonosferze jak zawsze audiobook, jeszcze przez dwa tygodnie będzie to "Szóstka" Przemysława Kowalewskiego. 7 grudnia 1967 roku wykoleił… » więcej 2024-07-11, godz. 06:15 "Izba pamięci" - reportaż Anny Kolmer Dzieje ziem Pomorza Zachodniego cechuje zmieniająca się historia panujących, różnorodność wyznaniowa, etnologiczna, kulturalna i społeczna. Szczególnie… » więcej 2024-07-10, godz. 06:00 „Ciocia Monika z aparatem fotograficznym” -reportaż Małgorzaty Furgi Ciocia Monika – tak ją nazywają młodzi przyjaciele z Koła Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” TPD. Spotykają się od kilku… » więcej 2024-07-09, godz. 13:21 "Nie ten typ kapelusza" - reportaż Agaty Rokickiej. Tajemnice, dzieła sztuki, skarby. Zagadkowe zaginięcia, żmudne poszukiwania, godziny spędzone w archiwach, czasem spektakularne odkrycia. Niewątpliwie życie… » więcej 2024-07-08, godz. 09:05 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Stoewer R200 special - takim modelem produkowanego w Szczecinie auta jeździ Ugne Galant, główny bohater serii powieści kryminalnych Przemysława Kowalewskiego. Założycielem… » więcej 2024-07-04, godz. 06:00 „Miastowi śpiewają na ludowo” – reportaż Małgorzaty Furgi W 2017 roku pojawiła się na Pomorzu Zachodnim Ewa Grochowska pieśniarka i instrumentalistka, która od końca lat 90-tych ubiegłego wieku poświęca swoją… » więcej
12345