FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. Robert Stachnik
fot. Robert Stachnik
Kim są ludzie, którzy podpisują się jako Bractwo Sprawiedliwych. Czy Ugne Galant ustali dlaczego giną świadkowie tragicznego wypadku tramwajowego w Szczecinie?
W Radiu Szczecin, jeszcze przez kilka tygodni, audiobook na podstawie powieści Przemysława Kowalewskiego. "Szóstka" to kryminał oparty na faktach.

7 grudnia 1967 roku wykoleił się pędzący w kierunku Gocławia tramwaj linii numer 6. W wypadku zginęło 15 osób, 142 były ranne. Skład był przepełniony, w trzech wagonach znajdowało się ok. 500 pasażerów.
Ta katastrofa do dziś pozostaje największym dramatem z udziałem tramwaju w Polsce i przyczyniła się do wprowadzenia wielu zmian w funkcjonowaniu tego środka transportu.

W „Szóstce” Przemysław Kowalewski podąża śladami tamtych wydarzeń oraz teorii spiskowych, które pojawiły się wtedy w Szczecinie. Powieść to także punkt wyjścia do tego, aby opowiedzieć o walce o władzę pomiędzy polskimi komunistami oraz o antysemickiej nagonce w czasach PRL-u.

Audiobook w poniedziałkowej Fonosferze po godzinie 22.
fot. Joanna Skonieczna
fot. Joanna Skonieczna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
Zbiór opowiadań szczecińskich autorów - wspólna książka ukaże się już 8 września. Czyje opowieści będzie w niej można przeczytać? O tym w magazynie Fonosfera mówiła Monika Szymanik z księgarni Kamienica w lesie. rozmawiałyśmy także o tym jakie książki zabrać ze sobą na wakacje i jakimi obdarować dzieci, które właśnie kończą rok szkolny.
Joanna Skonieczna i Monika Szymanik, zapraszamy
 

Zobacz także

2024-10-08, godz. 12:54 "Trzy Marie" - reportaż Joanny Sikory To ostatni w życiu dom. Na początku trzeba go oswoić, przyzwyczaić się do kroków po obcym korytarzu, nieznajomego w dotyku łóżka i spojrzeń innych. Decyzja… » więcej 2024-10-07, godz. 08:55 "Jak ćma" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Najpierw towarzysko, dla dobrej zabawy. Z czasem coraz częściej, w pracy, w domu i co ważne bez kontroli. Na wszystko było wytłumaczenie. Koiła nerwy alkoholem… » więcej 2024-10-03, godz. 01:00 "Pogodny na tropie" - Leszek Herman Co w przyszłości czeka bohatera naszego radiowego audiobooka? Cały czas czekamy na pomysły od Was czyli naszych słuchaczy. Możecie je zgłaszać przez specjalny… » więcej 2024-10-02, godz. 06:00 "Muzyka z Nowego Świata" - reportaż Małgorzaty Furgi Piotr Nawrot to polski misjonarz (werbista) i muzykolog, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalista w zakresie misjologii oraz historii muzyki… » więcej 2024-10-01, godz. 05:32 "W męskim świecie" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Morze nie było i nie jest dla bab". To zdanie słyszała bardzo często. Najpierw w szkole morskiej, potem, kiedy szukała pracy u armatorów, oczywiście na… » więcej 2024-09-30, godz. 10:53 "Zabawa dla dużych chłopców" - reportaż Anny Kolmer Pałace, dworki, piękne wille - na Pomorzu Zachodnim jest bardzo dużo pięknych zabytkowych budowli. Wiele z nich kryje niezwykłe i ciekawe historie. Niestety… » więcej 2024-09-26, godz. 09:44 Leszek Herman - kolejnym autorem "Pogodnego na tropie" Marek Stelar, Przemysław Kowalewski i Leszek Herman piszą razem z Radiem Szczecin komedię kryminalną "Pogodny na tropie". Książka i audiobook nie powstaną… » więcej 2024-09-25, godz. 20:00 "Życie jest bardzo ciekawe" - reportaż Anny Kolmer Fotografia to dziedzina sztuki. Ukazanie świata z perspektywy różnych fotografów pozwala na ujrzenie różnorodności otaczającej nas rzeczywistości. Ten… » więcej 2024-09-24, godz. 06:00 "Szczęściara" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czy fotografie pomagają pamiętać? Na pewno pomagają wspominać. Dziś trudno wyobrazić sobie wspominanie bliskich osób bez patrzenia na ich zdjęcia, nie… » więcej 2024-09-23, godz. 09:52 "Po drugiej stronie tęczy" - reportaż Małgorzaty Furgi 21 września obchodziliśmy Światowy Dzień Chorych na Alzheimera. W Polsce z otępieniem żyje ponad 500 tys. osób, w tym ponad 300 tys. cierpi na chorobę… » więcej
45678