Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
dr inż. Agnieszka Piegat, fot. Maciej Papke | dr inż. Agnieszka Piegat - ambasadorka kampanii „Pomorze Zachodnie – Możesz wszystko"
dr inż. Agnieszka Piegat, fot. Maciej Papke | dr inż. Agnieszka Piegat - ambasadorka kampanii „Pomorze Zachodnie – Możesz wszystko"
Audiobook Pogodny 2.0 to opowieść, którą szczecińscy autorzy Przemysław Kowalewski i Marek Stelar piszą wspólnie ze słuchaczami Radia Szczecin. Co tydzień słuchacze decydują jak potoczą się losy głównego bohatera. Tym razem autor skorzysta z podpowiedzi Małgorzaty ze Szczecina. To właśnie nasza słuchaczka napisała, że: "Pogodny nie zaryzykuje zadzwonienia po pomoc, bo wie, że ma do czynienia z mocnym przeciwnikiem. Po pierwszym sukcesie, uwierzy w siebie i od razu zadzwoni do kolejnego ambasadora, a właściwie do ambasadorki - Agnieszki Piegat. W końcu kobieta musi przynieść mu szczęście..."

Do słuchania Pogodnego 2.0 zaprasza Pomorze Zachodnie

dr inż. Agnieszka Piegat - to naukowczyni z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, współtworzy innowacyjną terapię nowotworową z użyciem nanocząsteczek. Pokazuje, że nauka to nie teoria – to narzędzie, które realnie zmienia życie. W wolnych chwilach czyta i szyje na maszynie.

Kolejne odcinki audiobooka już od poniedziałku, po 11. Tym razem historię będzie pisał Marek Stelar. A następny konkurs rozstrzygniemy za tydzień w audycji Radio Szczecin w pracy.


W audiobooku występują: Konrad Pawicki, który jest narratorem tej opowieści. W roli Sebastiana Pogodnego - Robert Bochenko. W postać ochroniarza w Morskim Centrum Nauki wcielił się Sebastian Roszkowski, Marka Rupińskiego zagrał: Sebastian Wierciak, w właściciela firmy iwentowej wcielił się Artur Dyczewski, mamę Pogodnego zagrała Marzena Szóstak, a Karolinę Rupińską - Anna Arabska-Szmajdzińska.
Pomysł i opracowanie: Joanna Skonieczna, realizacja dźwięku: Krzysztof Skonieczny.
 

Zobacz także

2026-05-21, godz. 01:17 "Historia opowiedziana inaczej" - reportaż Małgorzaty Furgi "Muzeum Dziedzictwa Narodowego" to miało być pierwsze prywatne muzeum w Szczecinie. I było, ale krótko. Jego właścicielem był dr Wojciech Lizak - historyk… » więcej 2026-05-20, godz. 06:15 Marek Stelar - audiobook "Blizny" oraz rozmowa o premierze "Renegata" Marek Stelar - to jeden z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów. Szczeciński autor debiutował prawie 12 lat temu. Ma na swoim koncie kryminały… » więcej 2026-05-19, godz. 10:42 "Witold Chromiński - szczeciński fotograf"- reportaż Małgorzaty Frymus. Rozmowa z fotografem, Jackiem Fijałkowsk… Dziś "Fonosfera" z odgłosem migawki w tle. Fotografia i pamięć - to temat reportażu, a potem rozmowy. Najpierw przypomnimy reportaż Małgorzaty Frymus… » więcej 2026-05-16, godz. 11:00 "Futbol plus... niepełnosprawność" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych "My jesteśmy tacy sami jak wy, tylko inaczej chodzimy" - tak różnice między sprawnymi a niepełnosprawnymi wyjaśnił młody człowiek z Mózgowym Porażeniem… » więcej 2026-05-14, godz. 06:00 "Mama, Tata i szóstka dzieci" - reportaż Małgorzaty Furgi Pani Agnieszka razem z mężem Michałem prowadzą Rodzinny Dom Dziecka w Szczecinie. Wcześniej tworzyli rodzinę zastępczą zawodową dla dzieci, które potrzebują… » więcej 2026-05-13, godz. 05:55 "Był" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych Chodzące ADHD, dobry człowiek, przyjaciel, Włodek... O Włodzimierzu Piątku, szczecińskim fotoreporterze, dziennikarzu i koledze po fachu - fotoreporterzy… » więcej 2026-05-12, godz. 06:00 „7 motyli Urbahnów” - reportaż Małgorzaty Furgi Stowarzyszenie Oswajanie Miasta zaprosiło młodzież ze Szczecina do udziału w projekcie „Nasza dzielnia!", realizowanym w ramach Programu Społecznik. Do… » więcej 2026-05-11, godz. 01:00 "Życie jak tango" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej W poniedziałkowej Fonosferze będzie muzycznie. Zaczniemy od reportażu Aleksandry Sadokierskiej "Życie jak tango". Bohaterowie tej opowieści - Renata i Roman… » więcej 2026-05-07, godz. 11:00 "Niedokończona historia pewnego przedmiotu" reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Przypominamy dzisiaj taką historię : Ręka mężczyzny delikatnie dotyka gładkiej powierzchni. Kiedy przyjrzysz się dokładniej, widzisz czarodziejski instrument… » więcej 2026-05-06, godz. 08:39 "Rodzinne gniazdo" - reportaż Małgorzaty Furgi W Fonosferze dziś o znaczeniu oraz sile rodzinnych i lokalnych historii. Zaczniemy od archiwalnego reportażu Małgorzaty Furgi "Rodzinne gniazdo". To opowieść… » więcej
12345