Radio SzczecinRadio Szczecin » Fonosfera » Reportaże
graf. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
graf. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Mówiono o nim "polski Bing Crosby" i nazywano „królem tanga”. Tadeusz Miller - muzyk, który w rok nagrał 63 single. Swoją karierę zaczynał w 1946r. w Radiu Szczecin.
Tadeusz i Luna Millerowie przyjechali do Szczecina w lutym 1946 roku.
W sobotę, 11 lipca, zapraszamy na kolejny spacer literacki z Radiem Szczecin. Tym razem właśnie szlakiem Tadeusza i Luny Millerów. Po miejscach związanych z artystą oprowadzą nas: przewodnik miejski Tomasz Wieczorek oraz autorka powieści „Król tanga” Sylwia Trojanowska.
Zaczynamy 11 lipca o 11.11. Jak wziąć udział w spacerze? Szczegóły i bezpłatne wejściówki znajdziecie tutaj
Powieści biograficznej inspirowanej historią Luny i Tadeusza Millerów możecie słuchać codziennie, od poniedziałku do piątku, po godzinie 11 oraz w poniedziałkowej Fonosferze, po 21. Dziś w audycji również rozmowa z Ewą Molendą, autorką reportażu "Pamięć piosenki".

odcinki audiobooka "Król tanga" znajdziesz tutaj

reportaż Ewy Molendy "Pamięć piosenki" znajdziesz tutaj
 

Zobacz także

2026-08-20, godz. 06:00 "Książka na lato" - zaprasza Joanna Skonieczna "Lalkę" Bolesława Prusa, "Sydonię von Bork" Wilhelma Meinholda, "Bambino" Ingi Iwasiów, a może dobry kryminał, książkę przygodową albo naukową? Co najlepiej… » więcej 2026-08-19, godz. 03:11 „Trzy oblicza Basi” Autor: Małgorzata Gwiazda-Elmerych 3333 kilometry do przejechania dookoła Polski, na swoje 33 urodziny i zebranie 33 333 złotych na rzecz Fundacji „Nagle sami” – taki jest plan Basi Pawluk… » więcej 2026-08-18, godz. 11:10 "I to już koniec tej piosenki" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny. Po-Morskie Opowieści - rozmowa z Piotrem Oleksym W następny weekend (26-29 sierpnia) na przepięknie położonym Wzgórzu Grodzisko w Lubinie koło Międzyzdrojów odbędzie się muzyczno-literackie spotkanie… » więcej 2026-08-17, godz. 06:00 Historia Tadeusza Millera w Radiu Szczecin W Fonosferze, jak zawsze w poniedziałek, audiobook na podstawie powieści Sylwii Trojanowskiej "Król tanga". To tej historii słuchamy w wakacje w Radiu Szczecin… » więcej 2026-08-13, godz. 06:00 "Książka na lato" - propozycje Moniki Szymanik Książki na plażę, e-booki do walizki, audiobooki do samochodu, synchrobooki na przydomowy taras i gamebooki na długie wieczory. Latem mamy więcej czasu i… » więcej 2026-08-12, godz. 06:00 „Nie święci garnki lepią” – reportaż Małgorzaty Furgi Tempo życia i stres sprawiają, że ludzie szukają wyciszającego hobby. Jednym z takich modnych zajęć są warsztaty ceramiczne. Wspólne lepienie z gliny… » więcej 2026-08-10, godz. 23:20 "Niepamięć" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych To nie jest prawda, że pierwsze objawy to „wypadanie słów”, zapominanie drobnych spraw, gubienie wspomnień. To pojawia się później. Pierwsze objawy… » więcej 2026-08-10, godz. 06:00 "Król tanga" - rozmowa z Sylwią Trojanowską O przywracaniu pamięci, szelakowych płytach, bryczesach i piosenkach Tadeusza Millera opowie dziś w Fonosferze Sylwia Trojanowska. Latem w Radiu Szczecin słuchamy… » więcej 2026-08-06, godz. 06:00 "Książka na lato" - audiobooki Radia Szczecin W "Książce na lato" o tym czego można posłuchać w czasie wakacyjnych podróży. Porozmawiamy o audiobookach Radia Szczecin, które warto mieć pod ręką… » więcej 2026-08-05, godz. 06:00 O mieście, co kaszą i słoniem stoi... reportaż Małgorzaty-Gwiazdy Elmerych Słonica, która uwielbiała piwo i podawała rękawiczkę swojemu panu, a Trzebiatów odwiedziła w XVII wieku i micha gorącej kaszy, która w średniowieczu… » więcej
12345