Kawiarenka polityczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka polityczna
Piotr Krzystek
Piotr Krzystek
26 listopada minął rok od kiedy Piotr Krzystek został wybrany na urząd prezydenta Szczecina. W audycji pytaliśmy o to jak wypełnia wyborcze obietnice m.in. uzbrajania 100 hektarów terenów pod inwestycje rocznie. Chcieliśmy się też dowiedzieć skąd wziął się budzący ogromne wątpliwości pomysł utworzenia Centrum Kształcenia Sportowców na prawobrzeżu. Przedstawiliśmy też opinie szczecińskich dziennikarzy na co dzień obserwujących działania władz Szczecina - Ynony Husaim-Sobeckiej z 'Głosu Szczecińskiego' i Jolanty Kowalewskiej z 'Gazety Wyborczej'. Nie zdążyliśmy zaprezentować prezydentowi pytań od słuchaczy. Piotr Krzystek spóźnił się kwadrans, ale obiecał, że odpowie jeszcze przed końcem roku.
Niecały tydzień pozostał do wyborów ogłoszonych po samorozwiązaniu Sejmu. W niedzielę 14 października w studiu S-1 Radia Szczecin spotkali się przedstawiciele 7 partii, które wystawiły swoich przedstawicieli na listach ogólnopolskich. Debatę trwającą prawie 2 godziny poprowadził Przemysław Szymańczyk.
Około dziesięciu dziennikarzy obecnie zatrudnionych w szczecińskich redakcjach, współpracowało ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. To wynik badań, jakie podjęła grupa historyków ze szczecińskiego oddziału IPN-u poświęconych działaniom służb specjalnych w środowiskach twórczych na Pomorzu Zachodnim.

20 istopada 2006 r., kandydaci na urząd Prezydenta Szczecina - Piotr Krzystek i Jacek Piechota przez godzinę byli gośćmi w studiu Radia Szczecin. W specjalnym wydaniu 'Kawiarenki politycznej' odpowiadali na pytania dotyczące ich programów i przyszłej wizji rozwoju miasta. Tomasz Chaciński pytał o sprawy ważne dla miasta, a także o koszty ich kampanii.