Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Będzie mniej "mini" w wynagrodzeniu minimalnym. Będą zmiany systemowe
Wysokość minimalnego wynagrodzenia ma wynieść 60% średniej pensji. To jedna z rządowych zapowiedzi. Co to oznacza dla pracowników, ale też pracodawców wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. Prowadzi Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Prognozy na długi weekend (finansowe)
To może być barometr tego, jak ceny zachowają się w czasie wakacji. To kolejny długi weekend, który zmobilizuje Polaków do wyjazdów, ale też wydawania większych ilości gotówki. Jak dużych? Czy ceny podskoczą? Czy to będzie obraz tego, jak zachowają się w czasie wakacji? To wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. Rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - O ISO chodzi? Czyli o certyfikatach jakości (i zaproszenie)
Jest gwarancją jakości, ale też usprawnia procedury, ułatwia pracę i uwiarygadnia daną firmę. Do czego jeszcze przydaje się certyfikat ISO? Jak go zdobyć? O tym mówi Magdalena Ostrowska z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, które zaprasza na specjalne szkolenie poświęcone certyfikatom. Rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Wciąż drogo, ale taniej nie będzie. Czy to jest dobry moment na własne "M"?
Czy w tej chwili warto kupować mieszkania? Czy ceny będą szybko rosły? I jak na rynek wpłynie nowy rządowy projekt, który ma ułatwić kupienie nieruchomości. M.in. o to Jarosław Gowin pyta eksperta kredytowego Konrada Droździńskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Umowy ozusowane. Społeczeństwo rozczarowane?
Od przyszłego roku od wszystkich umów zleceń będzie trzeba odprowadzać składki na ZUS.
To oznacza mniejsze wynagrodzenie dla osób, które pracują na tych zasadach. Nie było jednak innego wyjścia-tak przekonują specjaliści. Chodzi oczywiście o emerytury. Wszystko wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Będzie o paliwie. Bo będzie drożej
Wszystko wskazuje na to, że ceny na stacjach benzynowych nie skończyły jeszcze wspinaczki. Rosnące ceny ropy, decyzje krajów OPEC i niepokoje w niektórych krajach nie sprzyjają obniżkom. Prognozy na ten temat przedstawia prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. Rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Transformacja energetyczna. Czy Was dotyczy i dlaczego tak
Ekologiczne źródła energii, energia odnawialna, a do tego wyzwania związane z jej przesyłem i zastosowaniem w domach i samochodach. Przepisy, o których należy pamiętać decydując się na panele fotowoltaiczne i inne alternatywy. O tym wszystkim będzie można posłuchać podczas Akademii Transformacji Energetycznej, czyli konferencji którą organizuje Zachodniopomorski uniwersytet Technologiczny. Dlaczego to takie ważne? Kto może skorzystać z wniosków, jakie padną podczas dyskusji? O tym Jarosław Gowin rozmawia z prof. dr hab. inż. Krzysztofem Okarmą, Dziekanem Wydziału Elektrycznego Kierownikiem Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej ZUT.
Rozmawiamy o pieniądzach - O panelach (słonecznych) na panelu (dyskusyjnym)
To nie będą tylko akademickie dyskusje, choć organizują je akademicy. Akademia Transformacji Energetycznej to konferencja poświęcona energetyce w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa. Naukowcy, biznesmeni i samorządowcy będą dyskutować o znaczeniu i rozwoju energii odnawialnej; samochodach elektrycznych, niezależności energetycznej czy sposobach magazynowania energii. To wszystko w kontekście zmieniających się przepisów i realiów, które dotkną prędzej czy później każdego z nas. Więcej o konferencji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Okarma, Dziekan Wydziału Elektrycznego Kierownik Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej ZUT. Rozmawiał Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Czas (znowu) na wakacje
Rząd przedłuża działanie wakacji kredytowych. Tym razem jednak zmienią się zasady funkcjonowania projektu. O nowości prof. Jarosława Korpysę z Uniwersytetu Szczecińskiego pyta Jarosław Gowin.
1234567