Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Banki proponują okazje. To pozorny WIBOR?
Banki podsuwają niektórym kredytobiorcom aneksy do umowy z propozycją stałego oprocentowania rat. Trzeba jednak zachować ostrożność. Być może w ten sposób chcą uciec od odpowiedzialności - przestrzega mecenas Igor Frydrykiewicz w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Bank vs Frankowicze. Kolejny punkt dla kredytobiorców
To kolejne ważne stanowisko dla posiadaczy kredytów frankowych. Chociaż samo w sobie niczego nie zmienia, to potwierdza, że właśnie to konsumenci mieli rację w sporze z bankami. Tak stanowisko Rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ocenia mecenas Igor Frydrykiewcz.
Rozmawiamy o pieniądzach - Kto i jak skorzysta na "Pierwszym Mieszkaniu"?
To szansa na pierwsze lokum dla młodych i tych trochę starszych Polaków. Program "Pierwsze Mieszkanie" pozwala znacznie obniżyć raty kredytu hipotecznego. O tym do kogo jest skierowany i jakie jeszcze korzyści się z nim wiążą Jarosław Gowin rozmawiał z prof. US Jarosławem Korpysą.
Rozmawiamy o pieniądzach - cyfrowych i papierowych
Wirtualne czy realne? Czy powinniśmy iść w kierunku likwidacji "materialnej" gotówki i stawiać na elektroniczne rozwiązania? Czy też potrzebny nam jednak zapas tradycyjnego pieniądza? Jakie zagrożenia niesie ze sobą przeniesienie w wirtualną rzeczywistość polskiego złotego? Na takie pytania odpowiadał profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Stopy na poziomie. Będzie spadek?
Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie. To kolejna taka decyzja z rzędu. Czy to przygotowania do powolnej obniżki? Swoją opinię na ten temat przedstawił prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Pieniądze (unijne) w perspektywie
To okazja dla firm. Szykuje się nowa perspektywa unijna, dzięki której można zdobyć
dofinansowanie na innowacje. Na czym to polega? Jakie warunki należy spełnić, a przede wszystkim gdzie szukać pomocy podczas ubiegania się o dotacje? O tym Jarosław Gowin rozmawiał z Darią Wróbel z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Jak utrzymać napięcie bez napinania budżetu
Przedsiębiorcy mogą obniżyć rachunki za prąd. Pomogą im w tym specjaliści z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Ekspertów o pomoc można poprosić zawsze, ale teraz naukowcy dodatkowo organizują specjalne spotkanie. Więcej w rozmowie z Krystyną Flak z RCITT.
Rozmawiamy o pieniądzach - Noga z gazu. Są szanse na niższe ceny błekitnego paliwa
Polacy, szczególnie przedsiębiorcy, cały czas śledzą stawki za gaz. Dyskusja o tym surowcu trwa od miesięcy, bo jego cena znacząco wzrosła. Są jednak pewne znaki, które pozwalają przyjąć optymistyczny scenariusz, jeśli chodzi o stawki w przyszłości. Zdradza je prof. Jarosław Korpysa, z którym rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Kiedy (czy) będzie taniej na stacjach?
Paliwa napędzają w Polsce nie tylko silniki, ale też gorące dyskusje dotyczące ich cen. Dlaczego tak teraz wyglądają stawki za litr? Czy grozi nam kolejna fala podwyżek, czy może jest szansa na niższe ceny? O to Jarosław Gowin pyta prof. Jarosława Korpysę z Uniwersytetu Szczecińskiego.
123456