Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Koszulki to jeden z elementów odzieży, który każdy z nas posiada w swojej szafie. Ulubione modele chcielibyśmy nosić jak najdłużej, dlatego staramy się pielęgnować je na różne sposoby. Jak się okazuje, nie trzeba wiele, aby przedłużyć życie koszulki. Oto 5 prostych czynności, które warto stosować.

Jak prać koszulki?

Pranie z jednej strony pozwala odświeżyć odzież, lecz z drugiej może też przyczynić się do jej zniszczenia. Dotyczy to również koszulek, które prane w nieodpowiednich warunkach zaczynają się mechacić czy blaknąć. Jak prać koszulki? Przede wszystkim nie umieszczajmy ich w pralce, która jest już wypełniona po brzegi. Najlepiej, jeśli pranie sięga do około 3/4 lub 2/3 objętości pralki. Ponadto starajmy się prać razem koszulki w podobnych kolorach. Możemy podzielić pranie na jasne, ciemne i białe, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko zafarbowania. Jeśli nie mamy pewności, czy inny element garderoby nie zmieni koloru naszej ulubionej koszulki, możemy posiłkować się specjalnymi chusteczkami zapobiegającymi farbowaniu. Zanim umieścimy T-shirt męski w pralce, obróćmy go na lewą stronę. Pozwoli to uniknąć szybkiego spierania nadruku. Koszulki zawsze pierzemy zgodnie z zaleceniami producenta - zazwyczaj optymalna temperatura wynosi 40 stopni, choć niektóre modele powinno się prać w 30 stopniach.

Przemyślane usuwanie plam

Kolejnym sposobem na przedłużenie życia koszulki jest mądre usuwanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Zwykle sięgamy wtedy po silne detergenty, lecz te - choć wywabiają plamy - jednocześnie działają niekorzystnie na strukturę materiału. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc uprzednie pozbycie się plamy za pomocą specjalnego odplamiacza. Dobrze, aby był to delikatny środek. Następnie należy umieścić koszulkę w pralce - plama powinna zniknąć. Pamiętajmy, aby do prania używać lekkich środków, dedykowanych danej gamie barw.

Suszenie koszulek

Wydaje się, że w suszeniu koszulek nie ma nic trudnego. Tymczasem okazuje się, że nieprzemyślane działania w tym aspekcie mogą spowodować szybszą utratę koloru T-shirtu. Mowa tutaj przede wszystkim o suszeniu na dużym słońcu. Choć zapach takiego prania jest przyjemny dla nozdrzy, to suszenie koszulek w promieniach słonecznych powoduje, że zaczynają one blaknąć. Dotyczy to głównie ciemnych modeli, a także tych z nadrukami. Koszulki najlepiej suszyć w suszarce, wybierając odpowiedni program.

Bezpiecznie prasowanie koszulek

W kontekście przedłużania życia koszulek bardzo istotne jest ich odpowiednie prasowanie. Jeśli odwróciliśmy je do prania na lewą stronę, to nie przekładamy ich przed przystąpieniem do prasowania. Prasowanie na odwrocie pozwala przede wszystkim chronić nadruk. Niektórzy, aby nie naruszyć struktury tkaniny, celowo unikają prasowania. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż po praniu materiał zwykle nie jest przyjemny w dotyku. Ponadto prasowanie jest bardzo istotne ze względów higienicznych, dlatego nie warto go pomijać.

Wybór koszulek wysokiej jakości

To, jak długo nasza koszulka będzie nam służyć, zależy nie tylko od sposobu dbania o nią, lecz również od samej jej jakości. Chcąc dłużej cieszyć się ulubionymi ubraniami, warto wybierać modele wykonane z wysokiej klasy materiałów. Te, choć często są nieco droższe, jednocześnie mogą nam posłużyć przez co najmniej kilka sezonów. Doskonałym wyborem będą koszulki dostępne w sklepie HalfPrice. Znajdziemy tam markowe modele, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Pamiętajmy jednocześnie, aby skrupulatnie przestrzegać wszelkich zasad dbania o koszulki - zwłaszcza tych, które podaje producent. Wysoka jakość i ochrona materiału oraz nadruku to klucz do sukcesu i zadowolenia.

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty