Nie tylko 4 łapy
Radio SzczecinRadio Szczecin » Nie tylko 4 łapy
  • Do posłuchania w każdy piątek po godzinie 14.30 na antenie Radia Szczecin

"Kota, rybki oraz psa" i jeszcze więcej chciałabym mieć, jednak mam 'tylko' kota Mirona (ale za to jest przekotem!). Dlatego z mikrofonem odwiedzam miejsca, które są rajem dla miłośniczki zwierząt. Chodźcie ze mną. Zapraszam, Ania Łukaszek.

A jeśli macie pomysł na odcinek lub zwierzaka, o którym chcielibyście opowiedzieć w Radiu Szczecin, to śmiało piszcie: lukaszek@radioszczecin.pl

Pawie, bażanty, kury czy przepiórki japońskie, które można hodować nawet w garażu. Dziś z wizytą u hodowcy ptactwa ozdobnego, Wiesława Zajdla ze Szczecina.
W odwiedziny z mikrofonem wybrał się Kamil Nieradka. Zapraszamy.
O tym ośrodku mówi się "kuźnia czempionów", bo od wielu wygrywa branżowe wystawy. Tym razem rozmawiamy z Piotrem Hołubowskim, zootechnikiem utytułowanej fermy Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie, w której jest ponad tysiąc mlecznych krów.
XXXIV Targi w Barzkowicach odwiedziliśmy z Kamilem Nieradką, odbyły się między 9 a 11 września.
Dziś z wizytą u Pauliny Majcherek ze Szczecina, która opiekuje się zwierzętami od 18 lat.
Pod szyldem "Króliki i gryzonie do adopcji - Szczecin i okolice" kryje się kilkoro wolontariuszy zajmujących się pośrednictwem w adopcji zajęczaków jak i innych zwierząt futerkowych.
Ta działalność jest w 100% wolontariatem, więc jeżeli chcesz pomóc pomagać, poszukaj szczegółów na fanpejdżu załogi albo kliknij w internetową zrzutkę.
Dziś spotkanie oko w oko ze zwierzakiem o imieniu Bravia, pochodzącym z Południowej Azji, z Indii. Jest w stanie zjeść kota a myszy pochłania w całości, nie gryzie ich. Jeśli akurat się nie złości (gdy jest zła wydaje przeraźliwe piski) a leci, to raczej jej nie usłyszymy, bo z pewnego powodu jest bezszelestna. Ponoć cieszy się złą opinią, dlaczego? O tym wszystkim opowiada Paulina Seweryniak z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Zwierzogród w Wielgowie, która przyszła ze swoją podopieczną do radia.
200 akwariów, w nich 200 gatunków ryb i ponad 20 lat działalności. Dziś Piotr Hajłasz oprowadza nas po swoim wodnym królestwie. Rybytropikalne.pl przy Mazurskiej, to jeden z ostatnich, zaledwie kilku sklepów akwarystycznych w Szczecinie. Tu znajdziemy prawdopodobnie najwięcej gatunków ryb w mieście. Czy jest złota rybka? Zachęcam do słuchania.
Dziś wybieramy się do wsi w zachodniopomorskiem gdzie prawdopodobnie tych klekotów usłyszymy najwięcej.W niewielkim liczącym około 500 mieszkańców Korytowie jest kilkadziesiąt bocianów! Wzdłuż 100-metrowej drogi jest 6 gniazd. Co najmniej.
Dlaczego tak? O to pytaliśmy mieszkańców.
Waży 80 kg i codziennie zjada 2 kg mięsa. Dziś o landseerze Iwanie,  jednym z kilku psów-ratowników wodnych w Polsce. Jego właścicielka Magda Smułka też jest ratowniczką, w szczecińskim WOPR. Iwan czuje się w wodzie... jak ryba w wodzie, bo jego łapy, między pazurami są pokryte błoną pławną. Posłuchajcie.
123