Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Wypożyczalnie w całej Polsce przygotowują atrakcje by zachęcić mieszkańców swoich miast do czytania. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wypożyczalnie w całej Polsce przygotowują atrakcje by zachęcić mieszkańców swoich miast do czytania. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Kilkanaście bibliotek z województwa zachodniopomorskiego weźmie udział w "Nocy Bibliotek". To ogólnopolska akcja, którą organizują placówki publiczne i szkolne. Będą czynne niestandardowo, bo wieczorem.
Wypożyczalnie w całej Polsce przygotowują atrakcje by zachęcić mieszkańców swoich miast do czytania. Biblioteka w Kołobrzegu utworzy kącik naukowy, rozrywkowy, a także kącik retro - tu będzie można posłuchać muzyki z dawnych lat, mówi Lauretta Ziętala z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu.

- Podzieliłyśmy budynek biblioteki na cztery strefy. Będzie między innymi strefa nazwana "rusz głową" - tam będą takie zabawy typu koło fortuny czy kalambury - nie tylko dla dzieci - wyjaśnia Ziętala.

Do akcji przyłączyła się też Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie. Tu dla dzieci przygotowano między innymi projekcję filmu pod tytułem "Sekrety Eleonory" o przygodach małego chłopca, który dowiaduje się, że księgozbiór jego ciotki jest zaczarowany.

Gdy dzieci będą oglądały film, rodzice będą mogli skorzystać z warsztatów z nauczycielami pod nazwą "Wyczaruję z mojego dziecka małego czytelnika".

Do akcji włączyła się również biblioteka przy Szkole Podstawowej numer 1 w Międzyzdrojach czy Biblioteka Szkolna SP nr 6 w Świnoujściu.

Czytelnie będą otwarte od 18 lub 19 do 23. Pierwsza w Polsce "Noc Bibliotek" będzie zorganizowana w 500 miejscach w Polsce.
Relacja Moniki Bielik.

Zobacz także

2015-08-26, godz. 13:33 To centrum historii Szczecina. Wyjątkowa wycieczka [WIDEO, ZDJĘCIA] Stoczniowa świetlica, pochylnie z których wodowano statki i hale montażowe m.in. takie niedostępne na co dzień miejsca mogli w środę zwiedzić uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez szczeciński oddział IPN. » więcej 2015-08-25, godz. 08:09 Przedruk historycznego pisma w kioskach Przedruk Tygodnika Jedność, który zaczął się ukazywać podczas sierpniowych strajków, wydała szczecińska Solidarność z okazji 35-lecia powstania związku. » więcej 2015-08-24, godz. 14:28 Film szczecińskiego studenta nagrodzony [WIDEO] Student Akademii Sztuki w Szczecinie zdobył wyróżnienie na siódmym "Solanin Film Festiwalu" w Nowej Soli. » więcej 2015-08-23, godz. 17:38 Bogactwo różnych kultur na Zamku [ZDJĘCIA] Kozacka kuchnia, kiermasz rzemiosła i muzyka ze Wschodu pojawiły się na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2015-08-21, godz. 11:43 Będzie się działo na Łasztowni. Czas przywrócić życie temu miejscu Rozpoczynają się Dni Ulicy Zbożowej. Przez 70 lat brama wjazdowa na Łasztownię była zamknięta. Przyszedł czas, aby przywrócić temu miejscu życie. » więcej 2015-08-18, godz. 20:12 Jubileuszowa Fama w Świnoujściu 45 edycji w 50 lat, czyli jubileusz Famy - Międzynarodowego Kampusu Artystycznego. » więcej 2015-08-18, godz. 08:40 Osobliwe muzeum pod Cedynią Zbigniew Bogdanowicz od lat zbiera stare eksponaty. Ma ich kilka tysięcy sztuk. Magazynuje je w byłej stodole, którą wyremontował i przerobił na muzeum. » więcej 2015-08-17, godz. 17:11 Multimedialna biblioteka na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Na szczecińskich Jasnych Błoniach stanęło kilka plansz w ramach akcji "Kultura na widoku". Dzięki nim można częściowo za darmo ściągnąć przez internet muzykę, filmy czy gry i to w stu procentach legalnie. » więcej 2015-08-17, godz. 11:20 Rosyjskie spojrzenie na Katyń Rosjanie wydadzą książkę o zbrodni katyńskiej. Sami zebrali 800 tysięcy rubli na jej wydanie - informuje Gazeta Wyborcza. » więcej 2015-08-17, godz. 11:05 Naukowcy sprawdzą co odsłoniła Odra [ZDJĘCIA] Szczecińscy eksperci badają znaleziska w gminie Cedynia. Niski poziom Odry pomiędzy Osinowem Dolnym a Starym Kostrzynkiem ujawnił ukryte przez lata pod wodą fragmenty mostu i wrak barki. » więcej
416417418419420421422