Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

"Lato z muzami" w Nowogardzie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
"Lato z muzami" w Nowogardzie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Około 10 tysięcy osób odwiedziło tegoroczne "Lato z Muzami" w Nowogardzie - szacują organizatorzy festiwalu. Impreza odbyła się po raz 21.
Główne wydarzenia "Lata" rozpoczęły się 14 lipca. Pierwszego dnia organizatorzy wręczyli "Laur Cisowy", czyli nagrodę główną festiwalu, Piotrowi Dumale - reżyserowi, któremu sławę przyniosły filmy animowane, takie jak "Zbrodnia i kara" czy "Łagodna". To pierwsza w jego karierze nagroda podsumowująca dotychczasowy dorobek twórczy reżysera. Podczas festiwalu widzowie obejrzeli też krótkometrażowe animacje Dumały oraz jego najnowszy film "Ederly".

Gościem tegorocznego "Lata z Muzami" był także Andrzej Seweryn. Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów wystąpił w spektaklu "Rozmowy z Szekspirem", a po pokazie filmu "Ostatnia rodzina", w którym gra słynnego malarza, rzeźbiarza i fotografika Zdzisława Beksińskiego, spotkał się z widzami. Seweryn odwiedził również Zakład Karny w Nowogardzie, gdzie wziął udział w spotkaniu z więźniami.

Wydarzeniem towarzyszącym 21. edycji festiwalu był konkurs Filmowa Młoda Polska, prezentujący krótkie, fabularne filmy polskie. Nagrodę główną zgarnęła produkcja "60 kilo niczego" w reżyserii Piotra Domalewskiego. To historia Krzysztofa, który właśnie zaczyna pracę jako kierownik w odkrywkowej kopalni kruszców. Jego zasady moralne zostają wystawione na próbę, gdy jeden z robotników ulega wypadkowi.

Na finał "Lata" widzowie obejrzeli niemy film "Dzisiejsze czasy", do którego zagrał na żywo Tomasz Lewandowski. Wystąpił też kabaret "Łowcy.B". Festiwal zakończył się w niedzielę 16 lipca.

Zobacz także

2017-11-13, godz. 16:55 Zmarła Alina Janowska Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata. » więcej 2017-11-12, godz. 20:22 Artyści Opery na Zamku wyróżnieni Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób. » więcej 2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę "ścieżką doznań". To w ramach warsztatów dla dzieci "Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych". » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej 2017-11-09, godz. 21:39 „Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów" [ZDJĘCIA] Dzieje dynastii Gryfitów - książąt pomorskich mają dziś bogatą literaturę, obejmującą wiele zagadnień historycznych i artystycznych. Nie było wśród nich jednak pozycji poświęconej książęcym sarkofagom. » więcej 2017-11-09, godz. 18:50 Wyjątkowa wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA] 1000 najcenniejszych pamiątek pochodzących z darów od osób prywatnych można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Wystawa jest wyjątkowa, bo w gablotach pokazano m.in. biało-czerwone opaski powstańców zaplamione k… » więcej 2017-11-09, godz. 16:01 Prestiżowe wyróżnienie dla szczecińskiego fotografika Szczeciński fotografik Cezary Dubiel ze "złotym" tytułem "Wybitnego artysty" Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP. To pierwszy Polak w historii, który dostał takie wyróżnienie właśnie na poziomie "złotym". » więcej
297298299300301302303