Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Hanna Krall. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Hanna Krall. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Powoli mija kolejny dzień 5. Festiwalu Czytania w Szczecinie. Na scenie ustawionej w sali pod Piramidą Książnicy Pomorskiej trwa spotkanie z aktorką Anną Seniuk. Swoje książki podpisuje też Hanna Krall.
Kolejka czytelników trzymających pod pachą niemal 1300 stronicowy zbiór reportaży pisarki jest bardzo długa.

Kiedy patrzy się na licznie zgromadzoną publiczność słuchającą z wielką uwagą pisarzy, poetów czy aktorów, trudno uwierzyć, że w Polsce mało ludzi czyta. Ci których spotykamy w Książnicy Pomorskiej są tu od kilku godzin i po raz kolejny.

- Zawsze się podobało, to nie pierwszy rok. Zwraca uwagę na wiele nowych książek, autorów których może znamy. I przyjemnie posłuchać znanych, lubianych i kochanych aktorów. - Uczta intelektualna dla zmysłów i ucha - mówi publiczność.

Hanna Krall spytana nad czym pracuje przyznała, że pisze wersję sceniczną swojego reportażu "Zdążyć przed Panem Bogiem".

- Moją wersję, do której żaden reżyser nie będzie się wtrącał i nie będzie mi mówił: to może tak, a to inaczej. Napiszę to tak, jak ja bym chciała - mówi Hanna Krall.

W niedzielę od godziny 10 spotkania z aktorami i literaturą w Książnicy Pomorskiej. Między innymi Joanna Trzepiecińska przeczyta "Kubusia Puchatka", a Wiktor Zborowski "Łaskawe" Jonathana Littella. Zaplanowano też spotkania z pisarzem Stefanem Chwinem i reportażystą Wojciechem Jagielskim.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2018-01-16, godz. 14:50 Policja wyklucza udział osób trzecich ws. śmierci wokalistki Cranberries Policja nie podejrzewa udziału osób trzecich w sprawie śmierci piosenkarki Dolores O'Riordan. Wokalistka i liderka grupy rockowej The Cranberries zmarła w poniedziałek w Londynie. Miała 46 lat. » więcej 2018-01-16, godz. 13:32 Baltic Neopolis Orchestra świętuje swoje 10-lecie Przed muzykami Baltic Neopolis Orchestra pracowity rok. Zespół na 10-lecie istnienia zagra z wieloma wybitnymi wirtuozami z całego świata. » więcej 2018-01-14, godz. 17:36 Okradziono słynnego francuskiego reżysera W Paryżu okradziono słynnego francuskiego reżysera Claude'a Leloucha. Łupem złodziei padł między innymi scenariusz jego najnowszego filmu oraz notatki powstałe w ciągu ponad 50 lat pracy twórczej. » więcej 2018-01-13, godz. 20:01 Miasto w roli mecenasa, do wzięcia stypendia twórcze Nawet 12 tysięcy złotych mogą dostać artyści na realizację swoich projektów - ruszyła kolejna edycja Stypendiów Twórczych Miasta Szczecin 2018. » więcej 2018-01-13, godz. 16:58 Kolędy w wykonaniu Collegium Maiorum ZUT "Obudź się, pasterzu" - tak swój koncert kolęd zatytułował Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Występ rozpoczął się o godz. 17 w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. » więcej 2018-01-11, godz. 17:34 Pierwsze lata po wojnie, czyli "Wrastanie" na placu Solidarności [ZDJĘCIA] Wielka biała konstrukcja stanęła na placu Solidarności w Szczecinie - to najnowsza wystawa plenerowa Muzeum Narodowego Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Jest opowieścią o pierwszych powojennych latach na Ziemiach Zachodnich i Północnych… » więcej 2018-01-11, godz. 14:35 "Złoto, srebro oraz…" czyli fascynacje kolorystyczne Marka Radke [ZDJĘCIA] Abstrakcyjne geometryczne kompozycje malarskie, obiekty i instalacje nazywane „obrazo-obiektami". Od czwartku w szczecińskim Muzeum Sztuki Współczesnej można oglądać złoto-srebrne prace malarza-poety Marka Radke. » więcej 2018-01-11, godz. 12:44 Folk i klasyka na jednej scenie. Energetyczny koncert w filharmonii Atom String Quartet zagrał razem z zespołem Zakopower w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem. » więcej 2018-01-09, godz. 21:11 Teatr wydzierżawił halę przy ul. Energetyków Teatr Polski wydzierżawił od Opery na Zamku halę namiotową przy ul. Energetyków w Szczecinie. Umowa została podpisana na rok, z możliwością przedłużenia. » więcej 2018-01-08, godz. 11:12 Jedna z ważniejszych strat wojennych wraca do Krakowa Uznany za zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Zima w małym miasteczku” wraca do Krakowa. » więcej
296297298299300301302