Reżyserka filmu "Twój Vincent" Dorota Kobiela z niecierpliwością czeka na galę rozdania Złotych Globów. W tym roku do tej nagrody, w kategorii najlepsza animacja, nominowany jest jej film, który zrealizowała wspólnie z Hugh Welchmanem.
Dorota Kobiela przyznała, że będzie oglądać galę rozdania nagród z dreszczykiem emocji. Podkreśliła, że bardzo chciałaby zdobyć nagrodę, ale z ekipą nie nastawia się ani na zwycięstwo, ani na porażkę. Zaznaczyła, że trudno przewidzieć jaki może być werdykt, ponieważ "amerykańska krytyka jest nieprzewidywalna".
Reżyserka przyznała też, że już sama nominacja do Złotego Globu jest wyjątkowym i niespodziewanym wyróżnieniem. Wspomina, że kiedy zaczynała pracę nad tym projektem i ktoś by jej powiedział jakie sukcesy odniesie jej film, to byłaby dla niej abstrakcja. Zarazem - dodaje - jest to dla niej ogromna radość, satysfakcja i wyróżnienie, że "krytyka" doceniła "Twojego Vincenta". Poza tym, jak podkreśla Kobiela, to wyjątkowa sytuacja, że za pełnometrażowym filmem animowanym "stoi kobieta" i być może to "przeciera ścieżki". Reżyserka podkreśliła też, że ta nominacja jest ważna również dla animacji w Polsce.
Dorota Kobiela zaznaczyła także, że nominacja do Złotego Globu jest ważnym docenieniem pracy całej ekipy. - Zarówno malarze, jak i inne osoby włożyły w ten film kawał życia, pracy twórczej oraz serca i jest to pewnego rodzaju ukoronowanie wysiłku - dodała.
Robert Gularczyk, odtwórca roli Vincenta van Gogha podkreśla, że nominacja do Złotego Globu to ogromne wyróżnienie. Przypomina, że Złote Globy to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, a nominacja niezmiernie go cieszy, ponieważ kiedy Dorota Kobiela i Hugh Welchman zaczynali pracę nad tym filmem, nikt nie spodziewał się, że będą w stanie rywalizować z największymi produkcjami animowanymi na świecie. - Tymczasem - jak dodaje Gularczyk - ta nominacja pokazuje, że tak się dzieje.
Aktor zaznacza, że rola van Gogha była jego debiutem na dużym ekranie, dlatego niezależnie od tego czy film "Twój Vincent" otrzyma Złoty Glob, czy nie, to dla niego jest to wyjątkowa produkcja. Jak podkreśla, ten film dał mu pewność siebie, która pozwoliła mu stać się lepszym aktorem i to jest dla niego najważniejszą nagrodą. - Jest niezwykle przyjemnie móc sobie wpisać do CV, że wzięło się udział w filmie, który był nominowany do Złotego Globu, a może go nawet dostał - dodaje aktor.
Polsko-brytyjska produkcja konkuruje o Złoty Glob z filmami: "Coco", "Dzieciak rządzi", "The Breadwinner" i "Fernando".
Na początku grudnia "Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszy film animowany 2017 roku. Wygrał też konkurs filmów animowanych w Szanghaju oraz zdobył nagrodę publiczności na najważniejszym festiwalu animacji - w Annecy we Francji.
Więcej o filmach i premierach kinowych można poczytać na podstronie naszej audycji "Spór w kinie" .
Zobacz także
2017-11-03, godz. 07:31
Polskie kino na festiwalu w Chicago
W Chicago w ten weekend rozpoczyna się 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Ta cykliczna impreza jest nie tylko największym pokazem polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie.
» więcej
2017-11-02, godz. 18:04
Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa
Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z "Grupą Sopocką", w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni…
» więcej
2017-11-01, godz. 12:55
Znana jest przyczyna śmierci Fryderyka Chopina
Wrocławscy patolodzy przez trzy lata badali serce Fryderyka Chopina i właśnie opublikowali wyniki tych badań. Wiadomo już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kompozytora.
» więcej
2017-10-31, godz. 00:15
Barbarzyńskie tsunami. Nowa wystawa w Muzeum Narodowym
Ponad 500 eksponatów, m.in. zabytkowych monet, ozdób, glinianych naczyń czy elementów biżuterii można od poniedziałku oglądać na wystawie "Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły" w Muzeum Narodowym…
» więcej
2017-10-29, godz. 21:46
Zmarł aktor Władysław Kowalski
Nie żyje Władysław Kowalski. Aktor, znany z takich filmów jak między innymi "Podwójne życie Weroniki", "Rozmowy przy wycinaniu lasu" czy "Katyń", zmarł w niedzielę 29 października. Miał 81 lat.
» więcej
2017-10-28, godz. 22:20
Rockowe klimaty w Radiu Szczecin. Moonlight w S1 [ZDJĘCIA]
Zespół Moonlight wystąpił w studiu S1 Radia Szczecin. Sobotni koncert był prapremierą ich 11 krążka zatytułowanego "Nate".
» więcej
2017-10-28, godz. 12:04
Porucznik Borewicz na urodzinach Muzeum Techniki i Komunikacji
Zlot starych pojazdów, turniej detektywistyczny czy spotkanie z Bronisławem Cieślakiem, czyli odtwórcą roli porucznika Borewicza w serialu "07 zgłoś się".
» więcej
2017-10-28, godz. 08:59
Westiwal sztuki architektury wystartował w Szczecinie
Hasłem tegorocznego, jedenastego Westivalu, jest słowo "Reset". To moment, w którym zaczynamy coś od nowa, korzystając z zastanych możliwości.
» więcej
2017-10-27, godz. 14:43
Czeski Rubens w Żabowie
Obraz z kościoła w Żabowie koło Pyrzyc to z pewnością dzieło czeskiego Rubensa, Petra Brandla - tak twierdzi Michał Dębowski z biura wojewódzkiego konserwatora zabytków w Szczecinie. Cztery lata temu podzielił się swoimi podejrzeniami…
» więcej
2017-10-27, godz. 13:19
"Bloki" w Starej Rzeźni
Dokument "Bloki" do obejrzenia w piątek w Starej Rzeźni, w Szczecinie. Polska premiera filmu Konrada Królikowskiego i Marty Zabłockiej odbędzie się w ramach startującego właśnie Westivalu - Sztuka Architektury.
» więcej