Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Tegoroczne Złote Globy zdominował film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który zdobył cztery nagrody - za najlepszy dramat, scenariusz oraz ze pierwszoplanową rolę kobiecą dla Frances McDormand i drugoplanową rolę męską dla Sama Rockwella. Fot. twitt
Tegoroczne Złote Globy zdominował film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który zdobył cztery nagrody - za najlepszy dramat, scenariusz oraz ze pierwszoplanową rolę kobiecą dla Frances McDormand i drugoplanową rolę męską dla Sama Rockwella. Fot. twitt
Filmy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Lady Bird” zdobyły główne nagrody podczas tegorocznych Złotych Globów. Polsko-brytyjska koprodukcja z akcentem szczecińskim nie otrzymała nagrody.
Podczas ceremonii, która odbyła się minionej nocy w Los Angeles, było wiele odniesień do ruchu przeciwko napastowaniu seksualnemu #MeToo.

Laureaci „Złotych Globów” oraz prezentujący te nagrody wielokrotnie odwoływali się do akcji #MeToo. Konferansjer wieczoru Seth Myers żartował, że słynny producent Harvey Weinstein, którego o molestowanie oskarżyły dziesiątki kobiet, będzie pierwszym w historii filmowcem, który podczas ceremonii „Ku pamięci” zostanie wygwizdany.

Oprah Winfrey, która odebrała nagrodę za całokształt twórczości, powiedziała, że dzięki kobietom, które miały odwagę ujawnić przypadki molestowania, rozpoczyna się nowa era. „One zostały liderkami, które zabiorą nas w czasy, kiedy nikt nie będzie musiał powiedzieć "Ja też" - mówiła Winfrey przy owacjach publiczności.

Tegoroczne Złote Globy zdominował film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który zdobył cztery nagrody - za najlepszy dramat, scenariusz oraz ze pierwszoplanową rolę kobiecą dla Frances McDormand i drugoplanową rolę męską dla Sama Rockwella.

Nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzymał Gary Oldman za rolę Winstona Churchila w filmie "Czas mroku". Złoty Glob za reżyserię przypadł pochodzącemu z Meksyku Guillermo del Toro za film pod tytułem "Kształt wody".

Polsko-brytyjska koprodukcja "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana przegrała w kategorii pełnometrażowego filmu animowanego z filmem studia Disney Pixar "Coco".

Przy obrazie "Twój Vincent" pracowali szczecińscy malarze Iga Oliwiak, January Misiak i Jerzy Lisak. Ten ostatni namalował blisko 40 obrazów, z których powstało 5 minut filmu.

Złote Globy przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood, które skupia około 90 dziennikarzy z całego świata. Nagrody te przyznano w tym roku po raz 75.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Zobacz także

2017-03-21, godz. 09:51 Wokal drugiego stopnia w Akademii Sztuki Studia drugiego stopnia wokalistyki na szczecińskiej Akademii Sztuki rozpoczną się w tym roku. Zgodę na zaawansowaną naukę, na Wydziale Edukacji Muzycznej, przyznała Polska Komisja Akredytacyjna. » więcej 2017-03-21, godz. 07:23 Gala Orłów pod znakiem jednego filmu "Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego laureatem nagrody Orła w kategorii Najlepszy Film. » więcej 2017-03-20, godz. 18:16 Kontrapunkt coraz bliżej. Znamy szczegóły i pierwsze tytuły 52. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt za miesiąc rozpocznie się w Szczecinie. To jeden z najstarszych, trwających nieprzerwanie, festiwali teatralnych w Polsce. » więcej 2017-03-20, godz. 08:54 Orły 2017, wielka gala w Teatrze Polskim W poniedziałek poznamy zdobywców Polskich Nagród Filmowych - Orłów 2017. Wyróżnienia dla filmowców przyznaje Polska Akademia Filmowa w 17 kategoriach. W tym roku najwięcej - bo 14 - nominacji otrzymał "Wołyń" w reżyserii Wojciecha… » więcej 2017-03-19, godz. 16:00 Nowość w Piwnicy przy Krypcie. "Ślimak" dla najmłodszych Prapremiera nowej sztuki Marty Guśniowskiej pt. "Ślimak" odbędzie się w niedzielę w Piwnicy przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To opowieść dla najmłodszych widzów, opowiadająca w prosty sposób o tym co najważniejsze… » więcej 2017-03-19, godz. 09:02 Nie żyje Chuck Berry Był legendą rock and rolla, śpiewał, komponował, grał na gitarze. Zmarł w wieku 90 lat swoim domu na przedmieściach amerykańskiego miasta Saint Louis w stanie Missouri. » więcej 2017-03-18, godz. 17:45 Karykatura o „amerykańskim śnie" z perspektywy emigrantów Jest ich trzech, niedoszły pianista, pisarz - kiedyś ponoć bardzo znany i zwykły malarz pokojowy. Poszczęściło się im, bo remontują pięciopokojowy apartament w samym centrum Nowego Yorku. "Home Section" Janusza Głowackiego to przerysowana… » więcej 2017-03-18, godz. 09:19 Adams vs. Brahms w filharmonii Utwory współczesnego amerykańskiego kompozytora Johna Adamsa i XIX-wiecznego wiedeńczyka Johannesa Brahmsa zabrzmiały w piątek wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2017-03-17, godz. 08:47 Nowe polskie kino na Wyspach, rozpoczyna się Kinoteka Rozpoczyna się Kinoteka - przegląd polskiego kina na Wyspach. Już po raz 15., dzięki Instytutowi Kultury Polskiej, filmy znad Wisły wyświetlone zostaną w prestiżowych miejscach na kulturalnej mapie Londynu. » więcej 2017-03-16, godz. 21:22 "Niektórzy mówią, że nic nie podnieca archeologa tak, jak..." Porcelana, szkło, szczątki jadanych zwierząt, ubrania, czasami broń czy biżuteria, w późniejszych wiekach nawet książki i gazety to skarby, które czasami przez wieki kryją sekretne miejsca. » więcej
347348349350351352353