Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Festiwal Języka Polskiego w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie. Fot. www.13lo.szczecin.pl
Festiwal Języka Polskiego w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie. Fot. www.13lo.szczecin.pl
Pisanie krótkich form literackich, wykłady czy gry językowe, a wszystko w konwencji Zimowych Igrzysk Olimpijskich - tak wygląda Festiwal Języka Polskiego w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie. To inicjatywa polonistów, którzy chcą zachęcić uczniów do wspólnej zabawy językiem ojczystym.
Festiwal rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do piątku. - W Pjongczangu skończyły się niedawno Zimowe Igrzyska Olimpijskie, a u nas zaczęły się Zimowe Igrzyska Językowe - wyjaśnia Agata Sosnowska, nauczycielka języka polskiego. - Jest na przykład dyscyplina: narciarstwo alpejskie. Klasy realizowały swoje pomysły tworząc poetycką miniaturę, czyli haiku, którego tematem były narty.

Jak twierdzą uczniowie, to wspaniały sposób na oderwanie się od szkolnej rzeczywistości. - Mogliśmy poznać wiele zimowych dyscyplin sportowych, o których raczej nie mieliśmy takiego pojęcia, albo po prostu nie interesowaliśmy się tym - przyznaje jedna z uczennic.

- To jest pewien rodzaj patriotyzmu. Niestety dzisiaj języka polskiego musimy uczyć tak jak uczy się języka obcego - mówi polonista Jerzy Wojcieszak.

- Większość osób sądzi, że nauka to wkuwanie w domu, z czego nie ma żadnej przyjemności. Festiwal natomiast pokazuje, że jest to bardzo ciekawe doświadczenie i można przy tym naprawdę dobrze się bawić - ocenia jedna z uczennic.

To pierwsza edycja festiwalu, ale organizatorzy już teraz zapewniają, że nie ostatnia. W jego ramach uczniowie mogli też uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich czy dyskusjach.
- W Pjongczangu skończyły się niedawno Zimowe Igrzyska Olimpijskie, a u nas zaczęły się Zimowe Igrzyska Językowe - wyjaśnia Agata Sosnowska, nauczycielka języka polskiego.

Zobacz także

2020-06-07, godz. 17:01 Był remont wiekowych organów. W niedzielę „Koncert Grünebergowski” Pierwszy w tym roku „Koncert Grünebergowski” odbędzie się o godzinie 19 w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej 2020-06-06, godz. 18:54 Opera na Zamku zaprasza na balet w sieci [WIDEO] Opera na Zamku w Szczecinie w sobotę nie zaprasza do siebie, do teatru, ale na swój kanał w serwisie YouTube. Od dziś można oglądać tam balet „Pieśń o ziemi" z żywiołową muzyką Romana Palestra, w choreografii włoskiego mistrza… » więcej 2020-06-03, godz. 12:55 Bez spektakli i filmów jeszcze po 6 czerwca Od 6 czerwca rusza czwarty etap odmrażania gospodarki w ramach którego do działalności będą mogły wrócić kina, teatry, opery czy filharmonie. Jednak nie w Szczecinie. » więcej 2020-06-01, godz. 20:51 Dzień Dziecka w małej księgarni... "Książka na Dzień Dziecka" - z taką propozycją wyszły szczecińskie małe księgarnie. » więcej 2020-05-31, godz. 14:57 Szerokie horyzonty Krzysztofa Meisingera Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”. » więcej 2020-05-31, godz. 10:52 Dzień Dziecka w księgarni Na Dzień Dziecka w literackim wydaniu zaprasza jedna z najmłodszych - jeśli nie najmłodsza - księgarnia w Szczecinie. » więcej 2020-05-30, godz. 17:53 Marek Grechuta wciąż inspiruje [WIDEO] Artyści z Piwnicy pod Baranami i studenci z pedagogami Akademii Sztuki w Szczecinie wspólnie zagrali w #OrkiestrzeDomowej. » więcej 2020-05-30, godz. 12:33 "Wehikuł czasu" w Puszczy Bukowej [ZDJĘCIA] Zdjęcia niemieckiego sanatorium i obrazy malowane korą, kawą i herbatą na wystawie w Puszczy Bukowej. » więcej 2020-05-30, godz. 09:11 Premiera filmu o znanej szczecińskiej rzeźbiarce Z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyła się premiera filmu Eli Blanki pt. "Portret mamy". To opowieść o Annie Paszkiewicz - znanej szczecińskiej rzeźbiarce. » więcej 2020-05-29, godz. 20:59 Zmarł Jerzy Pilch Nie żyje Jerzy Pilch, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Prozaik, publicysta, dramaturg, scenarzysta filmowy odszedł w wieku 68 lat. » więcej
165166167168169170171