Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Czytaniem dramatu Natalii Worożbyt „Sasza, wynieś śmieci" zakończył się w poniedziałek wieczorem projekt "Goście, goście" w Teatrze Małym w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Czytaniem dramatu Natalii Worożbyt „Sasza, wynieś śmieci" zakończył się w poniedziałek wieczorem projekt "Goście, goście" w Teatrze Małym w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Czytaniem dramatu Natalii Worożbyt „Sasza, wynieś śmieci" zakończył się w poniedziałek wieczorem projekt "Goście, goście" w Teatrze Małym w Szczecinie.
Przez ostatnie cztery miesiące prezentowano najnowszą dramaturgię ukraińską. Ideą projektu jest dostrzeżenie obcokrajowców zamieszkujących naszą „małą ojczyznę". Są wśród nich Ukraińcy, Niemcy, ale też Skandynawowie.

- Jesteśmy sąsiadami, mamy wspólną historię, ale nie znamy się zbytnio - mówi pomysłodawca projektu "Goście, goście" Maciej Litkowski. - Ten projekt też tego dowodzi. Liczne dyskusje po tych czytaniach sprawiały, że mam poczucie, że dużo możemy się od siebie nauczyć i dużo rzeczy jest analogicznych na Ukrainie i w Polsce. Daje nam dużo satysfakcji, że ten projekt się spełnia.

- To potrzebny projekt - mówią ludzie. - Bardzo mi się podobało, coś nowego, dającego do myślenia, chwilami zaskakujące. Byłam pierwszy raz, ale nie żałuję i jeśli będzie możliwość to na pewno będę przychodzić. Podobało mi się, że sztuka jest napisana niedawno i jest aktualna i bardzo ciekawa.

W poniedziałek czytany dramat "Sasza wynieś śmieci" to opowieść o zwykłej rodzinie, gdzie konflikt wojenny wpisuje się w codzienność, gdzie normalnością staje się "współbycie" żywych i umarłych. Kolejny cykl spotkań "Goście, goście" w kolejnym sezonie.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2018-08-19, godz. 11:14 Finał Sacrum Non Profanum na swingowo To było 10 dni wyjątkowej muzyki i wyjątkowych gości. Melomani mogli posłuchać koncertów poświęconych znakomitemu kompozytorowi: w Szczecinie, Berlinie, a także nad morzem. W Trzęsaczu w sobotę zakończył się 14. Międzynarodowy… » więcej 2018-08-18, godz. 13:37 „Muzyka naszych czasów” na kończącym się Sacrum Non Profanum [ZDJĘCIA] Kończy się festiwal „Sacrum Non Profanum. W tym roku muzyki można było posłuchać w Szczecinie, Berlinie, a także w Trzęsaczu. I właśnie nad morzem odbył się wyjątkowy koncert. » więcej 2018-08-18, godz. 11:46 Sobota na Famie. Koncerty i spotkanie z Cezarym Łazarewiczem Koncerty, spotkanie z pisarzem i monodram - to w sobotę wydarzy się w Świnoujściu podczas trzeciego dnia festiwalu FAMA. Będzie też coś dla tych, którzy lubią się pośmiać. » więcej 2018-08-17, godz. 14:36 Harmonijki ustne i organy na festiwalu „Sacrum Non Profanum” [ZDJĘCIA] Repertuar na organy i harmonijki ustne wypełnił czwartkowy koncert festiwalu „Sacrum Non Profanum” w Trzęsaczu. » więcej 2018-08-17, godz. 07:40 W kinach grają już "303. Bitwa o Anglię" W piątek na ekrany polskich kin wchodzi film Davida Blaira "303. Bitwa o Anglię". Przedstawia on historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki - legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas… » więcej 2018-08-16, godz. 18:29 Aretha Franklin nie żyje W Detroit zmarła Aretha Franklin, piosenkarka jazzowa, nazywana "królową soulu". Do historii muzyki rozrywkowej przeszły wykonywane przez nią utwory, takie jak: "Respect", "I say a little prayer" oraz "A Natural Woman". Od 2010 roku chorowała… » więcej 2018-08-16, godz. 12:16 Paderewski w Trzęsaczu na festiwalu „Sacrum Non Profanum” [ZDJĘCIA] Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. Publiczność w Trzęsaczu usłyszała utwory Ignacego Jana Paderewskiego. » więcej 2018-08-15, godz. 12:14 "Sacrum Non Profanum" zaczął się nad morzem. "Publiczność jest inspirująca" Występem pianistki Beaty Bilińskiej i Krakowskiego Kwintetu Dętego rozpoczął się w Trzęsaczu cykl koncertów festiwalu „Sacrum Non Profanum”. » więcej 2018-08-14, godz. 18:09 "Brutalna strona sowiecka" na plakatach w Szczecinie "Polsko-bolszewicka wojna na plakaty" - to tytuł wystawy, którą będzie można zobaczyć w Centrum Dialogu Przełomy. Ekspozycja pokazuje wydawane podczas wojny w 1920 roku plakaty propagandowe, które miały mobilizować do walki z bo… » więcej 2018-08-14, godz. 12:38 Sacrum Non Profanum: Grand Prix dla Filharmonii Lwowskiej Lwowska Filharmonia otrzymała w poniedziałek Grand Prix na Festiwalu Muzycznym "Sacrum Non Profanum". » więcej
260261262263264265266