Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. Fot. www.youtube.com/Madame Figaro
71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. Fot. www.youtube.com/Madame Figaro
To znakomity czas dla polskiego filmu - mówią aktorzy "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, którzy od czwartkowej premiery na festiwalu w Cannes udzielili kilkudziesięciu wywiadów dziennikarzom z całego świata.
Po pierwszym pokazie ekipę filmu nagrodzono 20-minutową owacją na stojąco. Odtwórczyni głównej roli w "Zimnej wojnie" - Joanna Kulig - jest typowana jako jedna z kandydatek do nagrody aktorskiej na tegorocznym festiwalu.

Ona sama nie chce zapeszać i cieszy się z obecności w Cannes. - Absolutnie to jest rola mojego życia. Rola, w której mogę pokazać swoje możliwości wokalne, aktorskie. taniec, który przychodzi mi z takim trudem. Bardzo jestem dumna i bardzo dziękuję Pawłowi, że stworzył dla mnie taką rolę - powiedziała Kulig.

Na ekranie Zuli, czyli Joannie Kulig, partneruje Tomasz Kot - filmowy Wiktor, kompozytor i dyrygent. - Nie wiedziałem czy to jakiś żart, ale pierwszy raz pojawiło określenie Gregory Peck ze wschodniej Europy, potem Garry Cooper, że granie w stylu Bogarta, takie oszczędne. Jestem wdzięczny, bo mam naturalną predyspozycję do nadekspresji - powiedział Kot.

Trzecią postacią kluczową dla filmu jest Lech Kaczmarek - zakochany w Zuli, przysłany przez partię kierownik administracyjny zespołu. W tej roli wystąpił Borys Szyc. - Dostaliśmy taki ładunek, bombę energetyczną. Te 15-20 minut stojącej publiczności w najlepszej sali kinowej w Europie. Wśród tylu twórców światowego kina. Julia Moore, która stoi spłakana naprzeciwko mnie. Benicio del Toro, który przybija mi piątkę. U góry Cate Blanchett. To nie trwa 5 minut, ale 15-20 minut nieustającego bicia braw - relacjonował Szyc.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego w konkursie głównym walczy z dwudziestoma innymi filmami. 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja.
Odtwórczyni głównej roli w "Zimnej wojnie" - Joanna Kulig - jest typowana jako jedna z kandydatek do nagrody aktorskiej na tegorocznym festiwalu. Ona sama nie chce zapeszać i cieszy się z obecności w Cannes.
Na ekranie Zuli, czyli Joannie Kulig, partneruje Tomasz Kot - filmowy Wiktor, kompozytor i dyrygent.
Trzecią postacią kluczową dla filmu jest Lech Kaczmarek - zakochany w Zuli, przysłany przez partię kierownik administracyjny zespołu. W tej roli wystąpił Borys Szyc.

Zobacz także

2017-10-10, godz. 15:50 Zapowiedź premiery "kalifornia nieśmiertelni" w Teatrze Małym Spektakl "kalifornia nieśmiertelni" Justyny Litkowskiej to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie to Roman Polański, Krzysztof Komeda i Marek Hłasko, którzy jadą z komunistycznej Polski… » więcej 2017-10-09, godz. 15:34 Poznaliśmy program jesiennego Szczecin European Film Festival Pokazy filmów z całego świata, spotkania z artystami, dyskusje, a także produkcje pełne grozy - to tylko kilka wybranych propozycji nadchodzącego Szczecin Europen Film Festival. Organizatorzy przedstawili program jesiennej edycji im… » więcej 2017-10-07, godz. 18:14 Artystyczny jubileusz w Teatrze Małym Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika w sobotę w Teatrze Małym, czyli scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2017-10-07, godz. 17:56 COŚ w Pleciudze O 17 widzowie pierwszy raz zobaczą sztukę Anety Wróbel i Adama Wojtyszki "Kim jestem?" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. Premiera w szczecińskiej Pleciudze. » więcej 2017-10-06, godz. 12:42 Brytyjskie media komentują literackiego Nobla To zasłużone wyróżnienie - komentują największe dzienniki Wielkiej Brytanii, przyznanie w czwartek literackiej nagrody Nobla dla Kazuo Ishiguro. » więcej 2017-10-05, godz. 22:55 Planował zamach na Kiszczaka i był agentem MI6. Niezwykła historia "Gryfa" Promocja książki "Gryf. Pałacyk Michla. Żytnia. Wola" Jarosława Wróblewskiego odbyła się w czwartek wieczorem w studiu S1 Radia Szczecin. To historia generała Janusza Brochwicz-Lewińskiego, ps. "Gryf". » więcej 2017-10-05, godz. 14:16 Literacki Nobel dla Brytyjczyka Literackiego Nobla w 2017 roku otrzymał brytyjski pisarz Kazuo Ishiguro. Nazwisko laureata ogłosiła w Sztokholmie Szwedzka Akademia. » więcej 2017-10-05, godz. 08:55 W czwartek poznamy laureata Literackiej Nagrody Nobla W czwartek poznamy nazwisko tegorocznego zwycięzcy Literackiej Nagrody Nobla. Wyróżnienie po raz pierwszy zostało przyznane w 1901 roku. » więcej 2017-10-05, godz. 07:43 Pogrzeb Wiesława Michnikowskiego W czwartek pogrzeb gwiazdy kabaretu "Dudek" i Kabaretu Starszych Panów - Wiesława Michnikowskiego. » więcej 2017-10-03, godz. 19:59 Większe ulgi dla artystów? Jest pozytywna opinia rządu Rząd pozytywnie zaopiniował projekt podwojenia ulg podatkowych dla artystów i twórców. Chodzi o zwiększenie limitu, do którego będzie można korzystać z 50 procent kosztów uzyskania przychodów. Od przyszłego roku ma on wynieść… » więcej
311312313314315316317