Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

"Utopia. Plan B". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"Utopia. Plan B". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Magdalena Cielecka. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Magdalena Cielecka. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Trwający w Szczecinie 53. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt nabiera tempa. W sobotę widzowie mogli obejrzeć m.in. angielski spektakl "Utopia. Plan B" oraz wziąć udział w koncercie "Milczenie Syren" z udziałem aktorki Magdaleny Cieleckiej.
"Utopia. Plan B" to opowieść o marzeniach i odwadze, jakiej wymagają. O utopiach małych i dużych, porażkach i umiejętności podnoszenia się po nich.

- To historia zagrana i zatańczona w niezwykły sposób - mówili po spektaklu widzowie. - Ten ruch sceniczny, taniec, muzyka oraz aktorka, która pięknie grała... Dziewczyna była rewelacyjna. Naprawdę polecam wszystkim to przedstawienie. Spektakl był znakomity pod względem gry aktorskiej. Dałem mu 10 punktów.

Ciekawym doświadczeniem okazał się też koncert "Milczenie Syren" z udziałem aktorki Magdaleny Cieleckiej. - Dla mnie ten spektakl jest bardzo wielowymiarowy i niejednoznaczny. I właśnie to lubię w nim najbardziej oraz to, że trudno go sklasyfikować: czy jest koncertem, czy filmem, czy jest to performance, a może spektakl. Jest wszystkim po trochu - tłumaczyła aktorka.

W niedzielę pierwszy spektakl w ramach Kontrapunktu będzie można zobaczyć o godzinie 15 w Domu Kultury 13 Muz. To "Kolorowa, czyli biało-czerwona" Fundacji Banina z Lublin.

Kontrapunkt, czyli jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce, rozpoczął się w piątek i potrwa do 1 czerwca. W programie jest 70 wydarzeń, w tym 10 spektakli w konkursie głównym, 12 przedstawień w OFF Kontrapunkcie oraz kilkadziesiąt działań towarzyszących. Hasło tegorocznego przeglądu to: "Jaki znak Twój?".
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-11-02, godz. 18:04 Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z "Grupą Sopocką", w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni… » więcej 2017-11-01, godz. 12:55 Znana jest przyczyna śmierci Fryderyka Chopina Wrocławscy patolodzy przez trzy lata badali serce Fryderyka Chopina i właśnie opublikowali wyniki tych badań. Wiadomo już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kompozytora. » więcej 2017-10-31, godz. 00:15 Barbarzyńskie tsunami. Nowa wystawa w Muzeum Narodowym Ponad 500 eksponatów, m.in. zabytkowych monet, ozdób, glinianych naczyń czy elementów biżuterii można od poniedziałku oglądać na wystawie "Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły" w Muzeum Narodowym… » więcej 2017-10-29, godz. 21:46 Zmarł aktor Władysław Kowalski Nie żyje Władysław Kowalski. Aktor, znany z takich filmów jak między innymi "Podwójne życie Weroniki", "Rozmowy przy wycinaniu lasu" czy "Katyń", zmarł w niedzielę 29 października. Miał 81 lat. » więcej 2017-10-28, godz. 22:20 Rockowe klimaty w Radiu Szczecin. Moonlight w S1 [ZDJĘCIA] Zespół Moonlight wystąpił w studiu S1 Radia Szczecin. Sobotni koncert był prapremierą ich 11 krążka zatytułowanego "Nate". » więcej 2017-10-28, godz. 12:04 Porucznik Borewicz na urodzinach Muzeum Techniki i Komunikacji Zlot starych pojazdów, turniej detektywistyczny czy spotkanie z Bronisławem Cieślakiem, czyli odtwórcą roli porucznika Borewicza w serialu "07 zgłoś się". » więcej 2017-10-28, godz. 08:59 Westiwal sztuki architektury wystartował w Szczecinie Hasłem tegorocznego, jedenastego Westivalu, jest słowo "Reset". To moment, w którym zaczynamy coś od nowa, korzystając z zastanych możliwości. » więcej 2017-10-27, godz. 14:43 Czeski Rubens w Żabowie Obraz z kościoła w Żabowie koło Pyrzyc to z pewnością dzieło czeskiego Rubensa, Petra Brandla - tak twierdzi Michał Dębowski z biura wojewódzkiego konserwatora zabytków w Szczecinie. Cztery lata temu podzielił się swoimi podejrzeniami… » więcej 2017-10-27, godz. 13:19 "Bloki" w Starej Rzeźni Dokument "Bloki" do obejrzenia w piątek w Starej Rzeźni, w Szczecinie. Polska premiera filmu Konrada Królikowskiego i Marty Zabłockiej odbędzie się w ramach startującego właśnie Westivalu - Sztuka Architektury. » więcej 2017-10-26, godz. 08:29 Inauguracja szczecińskich obchodów 500-lecia Reformacji Koncertem Zespołu Muzyki Dawnej "Il Tempo" w szczecińskiej Katedrze rozpoczęły się w środę wieczorem lokalne obchody jubileuszu 500 lat Reformacji. » więcej
307308309310311312313