Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. Fot. Maksymilian Rigamonti
Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. Fot. Maksymilian Rigamonti
Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze to tegoroczni laureaci Lauru Cisowego, czyli nagrody przyznawanej za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej przez organizatorów "Lata z Muzami" w Nowogardzie. 22. edycja festiwalu, podczas której będzie można zobaczyć wybrane dzieła autorskiego duetu, odbędzie się w lipcu.
Reżyserzy i scenarzyści Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze (zmarł w 2014 roku) zrealizowali liczne, cieszące się sukcesami w kraju i za granicą, filmy fabularne. Para rozpoczęła współpracę przy "Długu" z 1999 roku oraz filmach telewizyjnych z cyklu "Wielkie rzeczy". Na swoim koncie mają takie produkcje jak: "Mój Nikifor" (Grand Prix, nagroda za reżyserię i nagroda aktorska na MFF w Karlovych Varach, Grand Prix MFF w Chicago i Denver), "Plac Zbawiciela" (nagroda za reżyserię i zdjęcia na MFF Camerimage, Grand Prix MFF w Trieście, nagroda specjalna jury i nagroda aktorska na MFF w Valladolid) czy "Papusza" (specjalne wyróżnienie jury na MFF w Karlovych Varach, nagroda za reżyserię na MFF w Valladolid, nagroda Szerokie Horyzonty na MFF w Salonikach).

Ich ostatnia wspólna produkcja to "Ptaki śpiewają w Kigali", które doceniono m.in. na festiwalach w Karlovych Varach, Gdyni, Chicago, Locarno, Nowym Jorku i Luksemburgu. M.in. ten film będzie można zobaczyć podczas tegorocznego "Lata z Muzami" w Nowogardzie. Seans zaplanowano na 21 lipca. Z kolei dzień wcześniej zaprezentowany zostanie film "Papusza". Po tym pokazie odbędzie się też spotkanie z Joanną Kos-Krauze.

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami" odbędzie się w Nowogardzie w dniach 16-22 lipca. W programie są m.in. pokazy filmowe, spotkania z twórcami polskiego kina oraz artystami. Szczegóły można znaleźć na stronie www.ndk.pl.

Zobacz także

2019-02-04, godz. 20:01 Muzyka do filmu W. Pasikowskiego nagrywana w szczecińskiej Filharmonii [ZDJĘCIA] Muzyka do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Kurier" nagrywana jest w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Skomponował ją Jan Duszyński, a Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii prowadzi Szymon Bywalec. Koproducentem… » więcej 2019-02-03, godz. 11:25 Polski film nominowany do Oscara otrzymał nagrodę Goi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego otrzymała nagrodę Goi dla najlepszego filmu europejskiego. Film konkurował w tej kategorii z produkcjami brytyjskimi "Nić widmo" i "Party" oraz belgijską - "Girl". Hiszpańska Akademia Sztuki Filmowej… » więcej 2019-02-03, godz. 01:41 Wzruszona Kozidrak na deskach Współczesnego. Prapremiera w Szczecinie Owacje na stojąco i wspólne śpiewanie z Beatą Kozidrak finałowej piosenki. W sobotę odbyła się prapremiera przedstawienia "Być jak Beata" w Teatrze Współczesnym. » więcej 2019-02-02, godz. 16:41 "Być jak Beata" - prapremiera w Teatrze Współczesnym Wszyscy znamy Beatę Kozidrak - to część naszej rzeczywistości, to część nas samych. Z takiego założenia wyszli twórcy przedstawienia "Być jak Beata". Pokaz w sobotę o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczeci… » więcej 2019-01-30, godz. 23:51 List Otwarty zagrał na scenie Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2019-01-30, godz. 21:19 "Bez poezji człowiek w ogóle nie ujedzie" [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt osób wysłuchało koncertu Grzegorza Haciskiego w szczecińskim browarze rodzinnym "Wyszak". Muzyk wystąpił tam promując swoją płytę "Bo po co komu poezja". To zbiór wierszy różnych autorów w jego aranżacjach. » więcej 2019-01-29, godz. 21:18 Radio Szczecin prezentuje List Otwarty [WIDEO, ZDJĘCIA] To w ramach naszego cyklu [3x1]. » więcej 2019-01-29, godz. 18:42 Jaki był Szczecin 241 lat temu? Przetłumaczono "Opis miasta Szczecina" [ZDJĘCIA] Jak wyglądał Szczecin w drugiej połowie XVIII wieku i jak działały jego urzędy - dowiedzieć się można z "Opisu miasta Szczecina" Ludwiga Wilhelma Bruggemanna. We wtorek w Książnicy Pomorskiej odbyła się promocja tego wydawnic… » więcej 2019-01-28, godz. 09:09 W Brukseli otwarcie wystawy "Pancerne Skrzydła" W Brukseli odbędzie się otwarcie wystawy "Pancerne Skrzydła" upamiętniającej udział żołnierzy I Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka w wyzwalaniu Belgii. Ekspozycję w Królewskim Muzeum Armii będzie można oglądać do… » więcej 2019-01-26, godz. 17:04 Projekcje "Listy Schindlera" w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau "Lista Schindlera" Stevena Spielberga po 25 latach ponownie na dużym ekranie. Pokazy specjalne odbędą się w niedzielę, w dzień 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau i w przypadającym tego dnia Międzynarodowym… » więcej
234235236237238239240