Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W piątek rozpoczyna się I Międzynarodowy Festiwal Peruna, inaugurujący otwarcie Perun Parku Legend w Stolcu koło Szczecina. To działania inspirowane grami komputerowymi, fantasy i mitologią słowiańską.
W bogatym programie zaplanowano cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych. Będzie m.in. tworzenie motanki, czyli lalki dobrych życzeń, wytwarzanie pachnideł, malowanie obrazów techniką roślinną i nauka strzelania z łuku. Zaplanowano też pokazy tańca brzucha, degustację tradycyjnej kuchni słowiańskiej oraz koncerty dobrej muzyki, a dla biegaczy ekstremalny bieg na przetrwanie i szybkość.

Festiwal to też niepowtarzalna okazja do odwiedzenia dawnego pałacu von Raminów, późniejszej siedziby Straży Granicznej, który leży na obrzeżach ptasiego raju, czyli Rezerwatu Przyrody Świdwie.

Będzie się działo bardzo dużo - mówi Marzena Zimnicka, jedna z pomysłodawczyń Festiwalu Peruna.

- Niespotykanie dużo. Mamy bardzo bogaty program kulturalny. Mamy Wiedźminów, strzygi, utopce, doskonałą kuchnię polową, będziemy robić pokazy kulinarne. Będziemy koncertować, zagra u nas Żywiołak, Żmij i Karolina Skrzyńska - mówi Zimnicka.

Cały festiwal jest też po to, by przepiękny pałac i park w Stolcu do nas powrócił - mówi Daniel Zimnicki.

- Pałac będzie udostępniony. Częściowo będzie w formie takiego pałacu grozy. Będzie też fajna wystawa mrocznych fotografii i rysunków. Będzie fajna atmosfera - mówi Zimnicki.

A także horror roomy. Łączymy fantasy z rodzimymi baśniami - mówi dalej pani Marzena Zimnicka.

- Mamy i RPG, elementy LARP-ów, ulubionych przez młodzież. Ale mamy też klimat naszej rodzimej słowiańskiej baśni i zabobonów, starej folkowej pieśni - mówi Zimnicka.

Szczegółowy program na stronie internetowej festiwalu.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2017-11-14, godz. 23:01 "Jestem minimalistą". Plakaty Pluty w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt plakatów krakowskiego artysty i wykładowcy tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych Władysława Pluty można od wtorku oglądać w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 23:49 Global Justice Night w Szczecinie. Premiera i spotkanie z Miękusem [ZDJĘCIA] Premiera filmu Krzysztofa Miękusa "Droga do Man Eater's Bridge" i spotkanie z reżyserem - to najważniejsze wydarzenia Global Justice Night, które w środę odbędzie się w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 16:55 Zmarła Alina Janowska Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata. » więcej 2017-11-12, godz. 20:22 Artyści Opery na Zamku wyróżnieni Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób. » więcej 2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę "ścieżką doznań". To w ramach warsztatów dla dzieci "Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych". » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej 2017-11-09, godz. 21:39 „Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów" [ZDJĘCIA] Dzieje dynastii Gryfitów - książąt pomorskich mają dziś bogatą literaturę, obejmującą wiele zagadnień historycznych i artystycznych. Nie było wśród nich jednak pozycji poświęconej książęcym sarkofagom. » więcej
297298299300301302303