Mural z fragmentem wiersza Bogdana Kowalskiego, współzałożyciela Ińskiego Lata Filmowego odsłonięto w sobotę w Ińsku. W ten niezwykły sposób uhonorowano niedawno zmarłego członka Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe.
Bogdan Kowalski to Ińskie Lato Filmowe - mówi jeden z uczestników festiwalu, także mieszkaniec Stargardu, gdzie Kowalski mieszkał i pracował.
- On był w Stargardzie postacią rozpoznawalną; spotykało się go na starówce, gdzie mieszkał, jeździło się z nim autobusem, wpadał do muzeum, w którym pracuję... Jeżeli zaś chodzi o Ińsko: był bardzo istotnym elementem krajobrazu Ińskiego Lata Filmowego - zaznaczył.
Ten mural jest dla nas bardzo ważny - powiedziała podczas uroczystości Agnieszka Bobkowska, córka Bogdana Kowalskiego.
- Tato zaraził nas miłością do filmu, od wielu lat przyjeżdżam do Ińska. Tato był zakochany w Ińsku. Będziemy krzewić pamięć o nim, kontynuować jego dzieło - zapowiedziała Agnieszka Bobkowska.
Bo na Ińskie Lato Filmowe przyjeżdża się dla filmów i dla ludzi.
- Przyjeżdżamy tyle od tylu lat, wyprzedzamy repertuar kin. - Jestem po raz dwunasty. Są tu ludzie, których co roku się spotyka. - Kochamy to miejsce, naprawdę - mówili uczestnicy Ińskiego Lata Filmowego.
Pierwszy pokaz festiwalowy: w niedzielę o godz 9.
Zobacz także
2018-10-06, godz. 10:48
W Barcelonie zmarła Montserrat Caballé
W szpitalu w Barcelonie zmarła słynna hiszpańska śpiewaczka operowa, Montserrat Caballé. Miała 85 lat.
» więcej
2018-10-06, godz. 06:40
USA: rozpoczęto promocję filmu "Zimna Wojna"
W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się przedoscarowa promocja "Zimnej Wojny". Film wyreżyserowany przez Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii.
» więcej
2018-10-03, godz. 23:46
The Small Town Kids zagrali w cyklu [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tym razem na naszej scenie zabrzmiała muzyka zza miedzy.
» więcej
2018-10-02, godz. 20:35
Małomiasteczkowi z minikoncertem w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA]
To w ramach naszego cyklu [3x1]
» więcej
2018-10-02, godz. 16:22
Kończy się festiwal filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"
Ostatnie pokazy konkursowe odbędą się we wtorek na Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. O Złoty Opornik, główną nagrodę imprezy, walczą 23 produkcje dokumentalne inspirowane polskimi dziejami walki o wolność…
» więcej
2018-10-01, godz. 15:00
Nie żyje Charles Aznavour. Nazywano go "francuskim Sinatrą"
W wieku 94 lat zmarł francuski piosenkarz, kompozytor i aktor Charles Aznavour - podaje agencja AFP.
» więcej
2018-09-30, godz. 09:57
Historia opactwa na ścianie kościoła. Widowiskowy mapping w Kołbaczu
Historię Kołbacza wyświetloną na ścianie gotyckiego kościoła można było obejrzeć w sobotę wieczorem w ramach kolejnej edycji "Cieni zapomnianych kultur". Tym razem Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki tematem przewodnim wydarzenia uczyniło…
» więcej
2018-09-29, godz. 19:22
"Niedokończone msze wołyńskie" - dokument o tragedii Polaków na Wołyniu
"Niedokończone msze wołyńskie" - dokument o tragedii Polaków na Wołyniu został pokazany na 10. Festiwalu "Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci". Festiwal, który odbywa się w Gdyni, poświęcony jest przede wszystkim prezentacji filmów…
» więcej
2018-09-29, godz. 18:25
„Cienie zapomnianych kultur” w Kołbaczu
Już w sobotę w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu koło Szczecina odbędą się „Cienie zapomnianych kultur”. Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki chce promować w tym roku "Projekt: Kołbacz", w ramach którego kościół zamieniony…
» więcej
2018-09-29, godz. 13:49
"Miś zwany Wojtkiem". Powstaje animacja o słynnym niedźwiadku
"A Bear called Wojtek" - taki tytuł nosi powstająca właśnie brytyjska animacja opowiadająca o słynnym niedźwiedziu przygarniętym przez żołnierzy armii generała Andersa. Producentem filmu jest Iain Harvey.
» więcej