Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

54. Kontrapunkt, czyli Przegląd Teatrów Małych Form, rozpoczął się w poniedziałek w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
54. Kontrapunkt, czyli Przegląd Teatrów Małych Form, rozpoczął się w poniedziałek w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
We wtorek widzowie Kontrapunktu, czyli 54. Przeglądu Teatrów Małych Form w Szczecinie, zobaczą cztery spektakle. Najgłośniejszy z nich to produkcja Teatru Powszechnego z Warszawy, zatytułowana „Jak ocalić świat na małej scenie?" w reżyserii Pawła Łysaka.
Odkąd nie ma karnetów, publiczność festiwalowa dzieli się na tą okazjonalną - wybierającą pojedyncze spektakle, albo na totalną - oglądającą wszystko.

- W tym roku wybieramy spektakle. A tak naprawdę właściwe dwa, bo zwyczajnie brak czasu. - Myślę, że maksymalnie zobaczę wszystko. Zapowiada się ciekawie, dużo wspaniałych propozycji. - Oczekiwania jak zwykle do Kontrapunktu są wielkie, ale z wieloletnią wypracowaną pokorą najlepiej to wszystko ocenić, jak się zobaczy cały tydzień. Pierwszy dzień, może na razie nie zachwycający, ale czekam - mówi publiczność.

Być może pierwsze olśnienie już we wtorek o godzinie 17, podczas przedstawienia „Jak ocalić świat na małej scenie?", gdzie występuje między innymi Artem Manuilov.

- To jest historia o trzech ojcach, Senegalczyku, Ukraińcu i Polaku. Opowiadamy o historiach własnych ojców. To są bardzo osobiste historie, nam bliskie - mówi Manuilov.

Każdy dzień festiwalowy kończy się w Piwnicy Kany dyskusją. We wtorek zaplanowana jest na godzinę 22.30.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2019-02-09, godz. 08:05 "Niewypowiedziane" na 40 lat Kany Teatr Kana w Szczecinie świętuje 40. urodziny. Swój flagowy projekt "OKNO" w tym roku poświęcił sobie i podczas edycji zatytułowanej Głosy Kany zespół dzieli się własnymi doświadczeniami. » więcej 2019-02-08, godz. 20:56 Puszcza Bukowa pełna legend Mirosław Wacewicz, czyli autor cenionych publikacji dotyczących lokalnych podań i legend w piątek opowiadał w Zamku Książąt Pomorskich o zebranych przez siebie opowieściach dotyczących Puszczy Bukowej. » więcej 2019-02-08, godz. 15:22 Szwedzki muzyk "wpadł w sidła" politycznej poprawności Wyrażanie własnych poglądów może mieć w Szwecji ponure konsekwencje. Przekonał się o tym Klas Qvist, czyli szwedzki muzyk, który zaczął pisać felietony na prawicowej stronie internetowej. To nie spodobało się lokalnej gazecie… » więcej 2019-02-08, godz. 12:53 Co łączy Szczecin i Berlin? Można było dowiedzieć się tego w bibliotece ProMedia Przy sali wypełnionej słuchaczami po brzegi w bibliotece ProMedia w Szczecinie dr Piotr Fiuk opowiadał w czwartek wieczorem o związkach urbanistyki i architektury Szczecina oraz Berlina z przełomu XIX i XX wieku. » więcej 2019-02-07, godz. 16:27 Szczecinianie budują kolejnego żurawia Rzeźbiarz Stanisław Motyka, zaprosił mieszkańców Szczecina na warsztaty rzeźbiarskie, których tematem są szczecińskie żurawie portowe. Jest to część większego projektu, którego efektem będzie przestrzenna instalacja Motyki… » więcej 2019-02-06, godz. 19:49 Poznaliśmy nominacje do Polskich Nagród Filmowych "Orły" Członkowie Polskiej Akademii Filmowej wybrali najlepsze filmy, aktorów i twórców filmowych w 17 kategoriach. Najwięcej nominacji otrzymała "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. » więcej 2019-02-05, godz. 16:42 Pełen atrakcji rok Moniuszki w Szczecinie [ZDJĘCIA] 50 wydarzeń, w 17 przestrzeniach, na 8 scenach plenerowych i podczas 5 festiwali z udziałem kilkuset artystów - tak w liczbach wyglądają obchody roku Moniuszkowskiego w Zachodniopomorskiem. » więcej 2019-02-04, godz. 20:01 Muzyka do filmu W. Pasikowskiego nagrywana w szczecińskiej Filharmonii [ZDJĘCIA] Muzyka do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Kurier" nagrywana jest w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Skomponował ją Jan Duszyński, a Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii prowadzi Szymon Bywalec. Koproducentem… » więcej 2019-02-03, godz. 11:25 Polski film nominowany do Oscara otrzymał nagrodę Goi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego otrzymała nagrodę Goi dla najlepszego filmu europejskiego. Film konkurował w tej kategorii z produkcjami brytyjskimi "Nić widmo" i "Party" oraz belgijską - "Girl". Hiszpańska Akademia Sztuki Filmowej… » więcej 2019-02-03, godz. 01:41 Wzruszona Kozidrak na deskach Współczesnego. Prapremiera w Szczecinie Owacje na stojąco i wspólne śpiewanie z Beatą Kozidrak finałowej piosenki. W sobotę odbyła się prapremiera przedstawienia "Być jak Beata" w Teatrze Współczesnym. » więcej
233234235236237238239