Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

23. „Lato z Muzami”. Mat. organizatora
23. „Lato z Muzami”. Mat. organizatora
W poniedziałek 8 lipca w Nowogardzie rozpoczyna się 23. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. To jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń w naszym regionie.
W Nowogardzie nie zabraknie też muzyki i malarstwa, ale główny nacisk kładziony jest na kino. Widzowie festiwalu spotkać będą mogli się z licznymi gośćmi, którzy zapowiedzieli swoje przybycie do Nowogardu.

Wstęp na wszystkie spotkania, koncerty plenerowe i seanse filmowe jest bezpłatny. Festiwal potrwa do 14 lipca.

Gośćmi 23. Festiwalu „Lato z Muzami” będą:

JAN JAKUB KOLSKI
Jest reżyserem kina autorskiego, scenarzystą, operatorem filmowym, pisarzem i nauczycielem akademickim. W swojej karierze zrealizował filmy krótkometrażowe, dokumentalne, pełnometrażowe fabuły i teatry telewizji. Na festiwalu „Lato z Muzami” zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska i odbierze Laur Cisowy za wybitne osiągnięcia reżyserskie w polskim kinie.

13 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ułaskawienie”, a po nim spotkanie z reżyserem.

ALEKSANDRA MICHAEL
Aktorka, autorka fotografii, producentka. Wystąpiła w m.in. „Daleko od okna”, „Zabić Bobra”, „Las 4 rano”. Pracowała przy produkcji „Ułaskawienia”. Projektuje plakaty oraz realizuje teledyski i filmy promocyjne. Na festiwalu zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska.

GABRIELA MUSKAŁA
Jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Zagrała w wielu znaczących filmach i były to między innymi: „Królowa Aniołów”, „Aria Diva”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Cała zima bez ognia”, „Wymyk”, „Chce się żyć”, „Serce, serduszko”, „Ederly”, „Wołyń”. Znaczącym przełomem w jej karierze była jedna z głównych ról w filmie „Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej, która przyniosła jej powszechną popularność i uznanie. Jest autorkaą scenariusza do filmu „Fuga”, w którym zagrała też główną rolę.

13 lipca o godzinie 18:30 odbędzie się seans filmu „Fuga”, a po nim spotkanie z Gabrielą Muskałą.

OLGIERD ŁUKASZEWICZ
Olgierd Łukaszewicz debiutował w 1967 roku w filmie „Dancing w kwaterze Hitlera". Od tej pory zagrał w 80 filmach fabularnych, w 33 serialach i 77 spektaklach telewizyjnych. Znany jest z ról w tak wybitnych filmach, jak m.in.: „Sól ziemi czarnej”, „Brzezina”, „Gorączka”, „Seksmisja”, „Generał Nil”, „Jak pies z kotem”.

11 lipca o godzinie 19:00 odbędzie się seans filmu „Jak pies z kotem”, a po nim spotkanie z aktorem.

SONIA BOHOSIEWICZ
Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, w komedio-dramaciekomediodramacie Jerzego Stuhra „Spis cudzołożnic”. Szeroka publiczność usłyszała o niej dopiero dzięki roli Hanki w filmie „Rezerwat”, za którą została obsypana nagrodami. Zagrała w kilkudziesięciu filmach, zyskując wielką popularność i uznanie.

Na „Lecie z Muzami” Sonię Bohosiewicz będzie można obejrzeć w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka”, który będzie częścią uroczystego otwarcia, oraz w filmie „Narzeczony na niby”. Oba wydarzenia będą miały miejsce 12 lipca.

KAROLINA BRUCHNICKA
Urodziła się w 1994 roku w Wałbrzychu, w 2019 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTViT w Łodzi. Za spektakl "Przebudzenie wiosny" w reżyserii Kuby Kowalskiego otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie w 2017 roku. Rola w filmie „Córka trenera” przyniosła jej Nagrodę nagrodę "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na festiwalu Off Camera w Krakowie.

14 lipca o godzinie 12:00 odbędzie się seans filmu „Córka trenera”, a po nim spotkanie z aktorką.

MIKOŁAJ TRZASKA
Wybitny muzyk i kompozytor. Napisał muzykę m.in. do między innymi wielu produkcji Wojciecha Smarzowskiego: „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń” oraz „Kler”. Otrzymał za nie kilka nagród, w tym dwa Orły i nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest autorem wielu projektów muzycznych i z jednym z nich wystąpi na „Lecie z Muzami”. Koncert zespołu Riverloam Trio będzie wydarzeniem uroczystego zakończenia festiwalu.

14 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ucho wewnętrzne”, który przybliża przybliży sylwetkę Mikołaja Trzaski, a po nim widzowie spotkają się z muzykiem.

MAŁGORZATA IMIELSKA
Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka cenionych filmów dokumentalnych i spektakli teatru telewizji. Laureatka nagród na festiwalach w Houston, Krakowie oraz Kantonie za film „Powiedz mi, dlaczego?”. W Nowogardzie zaprezentuje znakomity film dokumentalny „Miłość i puste słowa”.

Seans filmu odbędzie się 13 lipca o godzinie 12:00, a po nim reżyserka spotka się z widzami.

MARTA PRUS
Absolwentka Reżyserii reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Dwukrotna laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągniecia osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody im. Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. Autorka nagradzanych etiud. Zadebiutowała pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Over the Limit”. Na tegorocznym „Lecie z Muzami” zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska.

AGNIESZKA NOSOWSKA
Pracuje w Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, które niesie pomoc humanitarną i wsparcie ludziom żyjącym na Bliskim Wschodzie. Wcześniej zdobywała doświadczenie w m.in. w Caritasie. Swoim doświadczeniem i obserwacjami dotyczącymi miejsc bardzo dotkniętych przez wojnę i głód podzieli się z publicznością festiwalu.

Spotkanie odbędzie się 8 lipca i będzie towarzyszyło projekcji filmu „Kafaranum”.

KATARZYNA WAJDA
Absolwentka polonistyki i filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią polskiego kina, kulturą popularną i edukacją audiowizualną. Badaczka i wielbicielka kryminałów. Publikuje w „Filmie”, „Kinie”, „Kwartalniku Filmowym”, „Studiach Filmoznawczych”, „dwutygodniku.com”. Pracuje w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym.

9 lipca odbędzie się seans filmu „Halka” z 1929/32 roku, który poprzedzi wstęp zaproszonego gościa.

BARTEK FUKIET
W latach 2003-2006 redaktor naczelny magazynu filmowego „Cinema”. Od 2007 roku związany z branżą dystrybucyjną. Odpowiadał za koncepcję promocji i wprowadzenie do kin 340 tytułów (38 milionów sprzedanych biletów), w tym 80 filmów polskich. Autor dubbingów, list dialogowych i tekstów piosenek do kilkudziesięciu filmów kinowych i seriali. Na festiwalu „Lato z Muzami” będzie członkiem jury konkursu Filmowa Młoda Polska.

DAGMARA ROMANOWSKA
Dziennikarka filmowa. Kuratorka sekcji krótkich fabuł na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współpracowała przy tworzeniu Festiwalu Filmu Filozoficznego w Krakowie. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Middlesex University w Wielkiej Brytanii. Na Festiwalu Lato z Muzami jest koordynatorką konkursu Filmowa Młoda Polska.

ANNA SERDIUKOW
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim i Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Propaguje kino artystyczne, konsultuje scenariusze, jest dyrektor artystyczną Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Na festiwalu poprowadzi spotkania z gośćmi oraz będzie wraz z Izabelą Koladyńską kierowała warsztatami dziennikarskimi dla młodzieży.

Pełny program festiwalu "Lato z Muzami" znajduje się na stronie internetowej www.festiwal.ndk.pl.

Zobacz także

2018-11-04, godz. 21:40 Spektakl na Cmentarzu Centralnym. "Żeby ludzie pomyśleli o tym, co jest najważniejsze w życiu" Kilkaset osób obejrzało na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie spektakl "Dziady cz. II". Przy kaplicy głównej nekropolii młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 56 zaprzyjaźnieni i dorośli odegrali… » więcej 2018-11-04, godz. 12:12 Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie? Festiwal „40 i 4" Jednodniowy cykl wydarzeń organizowany jest w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 13 w Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się panel dyskusyjny o tożsamości narodowej i lokalnej Szczecina… » więcej 2018-11-04, godz. 09:02 Paryskie wydarzenia poświęcone odzyskaniu przez Polskę niepodległości Pod Paryżem rozpocznie się cykl imprez kulturalnych zorganizowanych w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie znalazły się występy, wystawy polskich twórców - oraz tych polskiego pochodzenia mieszkających… » więcej 2018-11-04, godz. 08:36 Chicago: Festiwal Filmu Polskiego, 30. edycja Wydarzenie to od wielu lat jest największym pokazem polskiego kina za granicą. Zwycięskie produkcje, zarówno fabularne jak i dokumentalne, otrzymają prestiżowe nagrody "Złotych Zębów Kamery". » więcej 2018-11-04, godz. 08:04 Najlepsza polska muzyka w szczecińskiej Filharmonii Rozpoczyna się szczeciński tydzień z najlepszą polską muzyką z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. » więcej 2018-11-03, godz. 12:40 "Zimna wojna" nominowana do 21. British Independent Film Awards [WIDEO] Kręcona w Łodzi "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego została nominowana do 21. British Independent Film Awards - prestiżowych nagród niezależnego kina brytyjskiego. » więcej 2018-11-01, godz. 09:57 Kwesta na Cmentarzu. Chcą odnowić pomnik króla polskiego tanga [ZDJĘCIA] Stowarzyszenie na Rzecz Cmentarza Centralnego w Szczecinie, po raz piętnasty, będzie prowadzić w czwartek kwestę na szczecińskiej nekropolii. Środki pozyskane z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację nagrobka popularnego… » więcej 2018-10-31, godz. 23:56 Underwater Noise wystąpili na scenie Radia Szczecin w ramach cyklu [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA] Tym razem w studiu im. Jana Szyrockiego zabrzmiały ciężkie dźwięki. » więcej 2018-10-30, godz. 22:22 „Requiem wojenne” w Operze na Zamku - ku pamięci ofiar I wojny światowej 200 artystów z Polski, Niemiec i Litwy przygotowało "War Requiem" - „Requiem wojenne” Benjamina Brittena. To wielkie wydarzenie zostało poświęcone pamięci ofiar I wojny światowej w stulecie jej zakończenia. » więcej 2018-10-30, godz. 21:17 Gitary, bębny i megafon czyli kolejny koncert w cyklu [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA] » więcej
247248249250251252253