Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Blisko 200 fotografii, a wśród nich dzieci, które walczyły w Powstaniu Warszawskim. Wystawa "Ukradzione Dzieciństwo" prezentowana jest w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej przy alei Wojska Polskiego 21 w Szczecinie.
Jak mówi jej autor dr Tomasz Łabuszewski, losy dzieci w czasie okupacji należały do najtragiczniejszych. W całej Polsce zginęło ich bowiem dwa miliony.

- Obydwaj okupanci nie tylko chcieli usunąć głowę społeczeństwa polskiego, czyli tę grupę przywódczą. Również chcieli odciąć społeczeństwo polskie od tych kolejnych pokoleń, czyli mówiąc wprost, była to prosta droga do wygubienia wszystkich Polaków - mówi Łabuszewski.

Tamte czasy pamięta Pan Edmund. Jemu udało się przeżyć okupację.

- Ja żyłem w tym czasie, bo miałem 8 lat. Sąsiadów wywozili, więc myśmy byli przygotowani. Sucharów się nasuszyło. Byliśmy przygotowani, że jak przyjdą, to zabrać to co podstawowe, bo szybko poganiali - mówi Pan Edmund.

Wystawę w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej będzie można oglądać do końca przyszłego tygodnia.
Jak mówi jej autor dr Tomasz Łabuszewski, losy dzieci w czasie okupacji należały do najtragiczniejszych. W całej Polsce zginęło ich bowiem dwa miliony.
Tamte czasy pamięta Pan Edmund. Jemu udało się przeżyć okupację.

Zobacz także

2019-05-31, godz. 22:05 "Młodzi chcą, mogą i są aktywni". Wystawa na ścianach szczecińskiej kawiarni Kilkanaście prac młodych artystów zawisło na ścianach szczecińskiej kawiarni "Bardzo dobrze". To w ramach finału konkursu "Przerwa na kulturę". » więcej 2019-05-31, godz. 17:16 Tegoroczne Dni Polic wystartowały Dużo dobrej muzyki, koncerty, występy taneczne i pokaz pirotechniczny - już w piątek rozpoczynają się Dni Polic. » więcej 2019-05-29, godz. 21:30 Poznaliśmy program tegorocznych Spoiw Kultury 20. Jubileuszowe Spoiwa Kultury w Szczecinie odbędą się między 23 a 29 czerwca. W środę organizatorzy podali program, bowiem w najbliższy weekend prolog festiwalu. » więcej 2019-05-28, godz. 20:07 Wspomnienie Kory. Dzieci śpiewały przeboje Maanamu [ZDJĘCIA] Największe przeboje Kory i zespołu Maanam zaśpiewali uczniowie szczecińskiej Szkoły Podstawowej ''Tak''. To w ramach specjalnego koncertu poświęconego wokalistce. Na scenie placówki przy ulicy Broniewskiego wystąpiło… » więcej 2019-05-28, godz. 08:25 Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" przyznane Słuchowisko „Wielka improwizacja” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Janusza Zaorskiego oraz spektakl „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego zdobyły Grand Prix 19. Festiwalu Teatru Polskiego Radia… » więcej 2019-05-27, godz. 07:46 Ostatni dzień Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2019" W poniedziałek kończy się w Sopocie 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Wieczorem poznamy laureatów tegorocznego przeglądu. W ciągu dnia odbędą się ostatnie prezentacje konkursowych słuchowisk… » więcej 2019-05-26, godz. 18:38 Uczestnicy Lekturiady w Radiu Szczecin. "Nie spodziewałam się, że zajdę aż tak wysoko" "Lekturiada" w Radiu Szczecin - uczestnicy zachodniopomorskiego konkursu byli gośćmi w magazynie "Trochę Kultury". » więcej 2019-05-26, godz. 17:52 Nowy audiobook w Radiu Szczecin, czyli jak wyglądała transformacja ustrojowa w Polsce [ZDJĘCIA] Od poniedziałku na antenie Radia Szczecin kolejny audiobook. Tym razem mamy do posłuchania rzecz opartą o książkę "Reglamentowana rewolucja" autorstwa profesora Antoniego Dudka. Partnerem produkcji jest Instytut Pamięci Narodowej oddział… » więcej 2019-05-26, godz. 13:04 Trzeci dzień Festiwalu "Dwa Teatry" W Sopocie trwa święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej - Festiwal "Dwa Teatry". » więcej 2019-05-26, godz. 12:48 "Czarownice z Salem" na deskach Teatru Współczesnego [ZDJĘCIA] Premiera jednego z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku "Czarownice z Salem" Arthura Millera w niedzielę wieczorem w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. » więcej
214215216217218219220