Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Festiwal Czytania "Odkrywcy wyobraźni" jeszcze tylko w niedzielę w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Festiwal Czytania "Odkrywcy wyobraźni" jeszcze tylko w niedzielę w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Festiwal Czytania "Odkrywcy wyobraźni" jeszcze tylko w niedzielę w Szczecinie.
W sobotę festiwal był poświęcony twórczości Olgi Tokarczuk, wspominano wybitnego aktora Romana Wilhelmiego. W niedzielę czas na opowieść o "Republice" i najnowszej biografii zespołu oraz spotkanie z Tomaszem Jastrunem.

- Uwielbiam tu przyjeżdżać - mówi dziennikarz i publicysta Jerzy Kisielewski, który poprowadzi dziś spotkanie z Rafałem Grupińskim. - Okazja jest niezwykła. Ludzie czytający, wrażliwi mogą usłyszeć teksty w interpretacji wybitnych aktorów, speców od słowa mówionego i wtedy ta literatura nabiera szczególnego blasku.

- To było dla mnie piękne spotkanie - mówiła po spotkaniu z publicznością aktorka i reżyserka Grażyna Barszczewska. - Ci widzowie, którzy byli na tych spotkaniach, byli zaangażowani. To się czuje. Jak ja to mówię, pięknie ze mną grali. Myślę, że to jest potwierdzenie, że to co się robi, ma jakiś sens i nie wpada w jakąś próżnię.

W niedzielę festiwal startuje o 12. Aktorka Katarzyna Figura przeczyta dzieciom "Księżniczkę na ziarnku grochu" Hansa Christiana Andersena. O 14 Piotr Rokicki dziennikarz muzyczny Radia Szczecin poprowadzi spotkanie z Leszkiem Gnoińskim o jego najnowszej książce "Republika. Nieustające tango".

Wstęp na wszystkie działania festiwalowe jest wolny.
- Uwielbiam tu przyjeżdżać - mówi dziennikarz i publicysta Jerzy Kisielewski, który poprowadzi dziś spotkanie z Rafałem Grupińskim.
- To było dla mnie piękne spotkanie - mówiła po spotkaniu z publicznością aktorka i reżyserka Grażyna Barszczewska.

Zobacz także

2020-06-17, godz. 07:34 Na co dzień ratuje ludzi, a w wolnych chwilach pisze piosenki [WIDEO] Piotr Kowacz, ratownik medyczny z filii w Białogardzie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, właśnie nagrał swój pierwszy klip do utworu "Być wspomnieniem", którego jest autorem. » więcej 2020-06-16, godz. 16:48 Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA] Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-06-15, godz. 18:17 Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA] Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa. » więcej 2020-06-15, godz. 16:19 Kultura wraca na Zamek Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną. » więcej 2020-06-15, godz. 09:31 Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji. » więcej 2020-06-13, godz. 17:59 Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza". Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw… » więcej 2020-06-13, godz. 15:17 50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. » więcej 2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej 2020-06-09, godz. 20:34 Kwaski wędrują po Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Rzeźby z Galerii Pod Sukniami szczecińskiego Nikifora, czyli Konrada Kwaska "wędrują" po alejach Jasnych Błoni. » więcej
170171172173174175176