Jan Jakub Kolski odwiedzi w niedzielę 48. Ińskie Lato Filmowe. Reżyser zaprezentuje festiwalowej publiczności swój najnowszy film "Republika dzieci".
W sobotę ińska publiczność zobaczyła przedpremierowo komediodramat "Czarna owca" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, który spotkał się z widzami.
- Uwielbiam jeździć na spotkania z publicznością i testować swój film, szczególnie na początku jego drogi. Wtedy wiem, czy to działa, czy nie, czy moja robota została wykonana dobrze, czy źle. Po tych reakcjach, które widziałem w Ińsku: chyba jest dobrze. Były głośne reakcje, potem smarkanie nosem, ruch po chusteczki... O to mi chodzi, bo zawsze powtarzam: dwie najważniejsze reakcje w kinie to śmiech i wzruszenie - mówił.
Pokazujemy na tegorocznym Lecie Filmowym ponad 100 filmów - mówi dyrektor Artystyczny Festiwalu, Przemysław Lewandowski.
- Blok filmów Davida Lyncha, jest też ważny, tegoroczny bohater, Jacek Petrycki, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów, który obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy twórczej. Zaczynał na początku lat 70., podobnie jak Ińskie Lato Filmowe, jest to człowiek, który kręcił filmy kina moralnego niepokoju, który współpracował z Kieślowskim, z Agnieszką Holland, z Jackiem Łozińskim, najważniejsze polskie filmy, zwłaszcza dokumentalne - podkreślił.
Jacek Petrycki do Ińska przyjedzie we wtorek.
W niedzielę o godz. 10 startuje też "Etnobotaniczny spacer" z Anną Traut-Seligą, która "rozszyfruje" zawartość kwietnych łąk w Ińsku.
Program 48. Ińskiego Lata Filmowego
Zobacz także
2020-06-19, godz. 10:16
Kino Pionier wznawia działalność [REPERTUAR] [ZDJĘCIA]
Po trzymiesięcznej przerwie wraca kino "Pionier". Widzowie będą mogli zobaczyć w piątek cztery filmy.
» więcej
2020-06-19, godz. 09:23
Koncerty Filharmonii będą prezentowane odpłatnie w internecie
Od września szczecińska Filharmonia wejdzie w tryb pay-per-view - zapowiedziała w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor placówki Dorota Serwa.
» więcej
2020-06-18, godz. 13:30
Polska gra This War of Mine stała się szkolną lekturą
Polska gra komputerowa This War of Mine... lekturą nieobowiązkową dla uczniów szkół średnich - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
» więcej
2020-06-17, godz. 07:34
Na co dzień ratuje ludzi, a w wolnych chwilach pisze piosenki [WIDEO]
Piotr Kowacz, ratownik medyczny z filii w Białogardzie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, właśnie nagrał swój pierwszy klip do utworu "Być wspomnieniem", którego jest autorem.
» więcej
2020-06-16, godz. 16:48
Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA]
Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2020-06-15, godz. 18:17
Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA]
Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa.
» więcej
2020-06-15, godz. 16:19
Kultura wraca na Zamek
Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną.
» więcej
2020-06-15, godz. 09:31
Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst
To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji.
» więcej
2020-06-13, godz. 17:59
Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza". Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw…
» więcej
2020-06-13, godz. 15:17
50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie
Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.
» więcej