Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W czwartek na Kontrapunkcie kolejne trzy spektakle.
O godzinie 17 w Podziemnej Scenie Teatralnej Stowarzyszenia Kamera rozpocznie się monodram Michała Przybyszewskiego w reżyserii Arkadiusza Buszko „Czy mnie lubisz doktorze".

O godz. 18.30 w Teatrze Małym rozpocznie się premierowy pokaz sztuki opartej na poezji Piotra Gęglawego zatytułowanej „A ja żyję bardzo".

Piotr Gęglawy świąt widział bardzo przewrotnie i abstrakcyjnie, taka jest też jego twórczość - mówi występujący w sztuce Paweł Niczewski.

- Bardzo lubię absurd. Przeczytanie tych tekstów porównywalne było do tego, jak pierwszy raz zobaczyłem filmy Buñuela, szczególnie "Dyskretny urok burżuazji". Takie wyzwalające, uwalniające od sensu codziennego. To było porównywalne. Zobaczenie tego filmu i przeczytanie tych tekstów. W głowie nagle się coś otwiera - mówi Niczewski.

Spektakl reżyseruje Ewa Galica.

- Przeczytałam i jakoś od razu to do mnie trafiło. Uznałam, że to jest na pewno taka wrażliwość, która gdzieś tam ze mną rezonuje. Przyjechałam do Szczecina i zaczęliśmy działać - mówi Galica.

W ramach Kontrapunktu o godzinie 20 czeska produkcja „Virtual Ritual" Jana Mocka, która będzie prezentowana na scenie Teatru lalek Pleciuga.
Piotr Gęglawy świąt widział bardzo przewrotnie i abstrakcyjnie, taka jest też jego twórczość - mówi występujący w sztuce Paweł Niczewski.
Spektakl reżyseruje Ewa Galica.

Zobacz także

2019-02-13, godz. 14:55 Emerytura nie oznacza bezczynności. Pani Cecylia pozostaje w Książnicy Legenda Książnicy Pomorskiej w Szczecinie przeszła na emeryturę. Cecylia Judek nie jest już Sekretarzem Naukowym biblioteki. Nie oznacza to jednak, że się rozstała z Książnicą. » więcej 2019-02-11, godz. 08:43 Grammy rozdane W Los Angeles po raz 61 rozdano muzyczne nagrody Grammy. To najważniejsze na świecie wyróżnienia w tej dziedzinie i są potocznie nazywane muzycznymi Oscarami. W tym roku szczególnie zaskoczył raper Childish Gambino, który odmówił… » więcej 2019-02-11, godz. 07:36 Nagrody BAFTA wręczone. Triumf "Faworyty", "Zimna wojna" bez statuetek Tegoroczne BAFTY rozdane. Mimo czterech nominacji dla "Zimnej Wojny", film Pawła Pawlikowskiego nie otrzymał żadnego wyróżnienia. » więcej 2019-02-10, godz. 13:52 Łukasz Żal otrzymał nagrodę ASC Autor zdjęć do filmu "Zimna wojna" Łukasz Żal otrzymał nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych ASC. O wyróżnienie to ubiegali się także operatorzy pracujący przy takich filmach jak "Roma", "Narodziny gwiazdy"… » więcej 2019-02-10, godz. 13:02 "Każdy ma to coś". Filharmonia pokaże spektakl "Kim był Oz" Przygody Dorotki i jej małego towarzysza Toto w symfonicznej odsłonie będzie można zobaczyć w niedzielę w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Odbędzie się tam premiera spektaklu muzycznego zatytułowanego "Kim… » więcej 2019-02-10, godz. 08:02 "Zimna wojna" może zdobyć cztery nagrody BAFTA "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego ma w niedzielę szansę na cztery nagrody BAFTA. To brytyjskie odpowiedniki Oscarów. » więcej 2019-02-09, godz. 09:47 Gala wręczenia "Muzycznych Oscarów" już w niedzielę W Los Angeles trwają ostatnie przygotowania do do niedzielnej 61. ceremonii rozdania nagród Grammy. Nazywany są potocznie "Muzycznymi Oscarami" i należą do najważniejszych na świecie w tej dziedzinie. » więcej 2019-02-09, godz. 08:05 "Niewypowiedziane" na 40 lat Kany Teatr Kana w Szczecinie świętuje 40. urodziny. Swój flagowy projekt "OKNO" w tym roku poświęcił sobie i podczas edycji zatytułowanej Głosy Kany zespół dzieli się własnymi doświadczeniami. » więcej 2019-02-08, godz. 20:56 Puszcza Bukowa pełna legend Mirosław Wacewicz, czyli autor cenionych publikacji dotyczących lokalnych podań i legend w piątek opowiadał w Zamku Książąt Pomorskich o zebranych przez siebie opowieściach dotyczących Puszczy Bukowej. » więcej 2019-02-08, godz. 15:22 Szwedzki muzyk "wpadł w sidła" politycznej poprawności Wyrażanie własnych poglądów może mieć w Szwecji ponure konsekwencje. Przekonał się o tym Klas Qvist, czyli szwedzki muzyk, który zaczął pisać felietony na prawicowej stronie internetowej. To nie spodobało się lokalnej gazecie… » więcej
233234235236237238239