Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Pomnik Elvisa Presley'a. Fot. pixabay.com / Homestage (CC0 domena publiczna)
Pomnik Elvisa Presley'a. Fot. pixabay.com / Homestage (CC0 domena publiczna)
Gdyby żył, skończyłby dziś 87 lat. 8 stycznia 1935 roku w miejscowości Tupelo w stanie Missisipi na świat przyszedł Elvis Presley.
Piosenkarz w drugiej połowie XX wieku zrewolucjonizował muzykę rozrywkową na całym świecie i porwał za sobą miliony fanów.

Elvis Presley to, zdaniem amerykańskich krytyków muzycznych, najbardziej charyzmatyczny piosenkarz XX wieku. Człowiek, który wprowadził Rock and Rolla na światową orbitę. To nie tylko znakomity wokalista i gitarzysta, ale także showman. Dla Amerykanów to symbol zmieniającego się świata. Elvis Presley był aktywny w Hollywood. Z jego udziałem nagrano 31 filmów, w których występował, zarówno jako aktor, jak i wykonawca.

Był ikoną popkultury tamtych czasów. To twarz Stanów Zjednoczonych na całym świecie, artysta sprzedał 600 milionów swoich płyt - mówi krytyk muzyczny z Chicago Tadeusz Szmelter. - Piosenka "Love Me Tender" trafiła na pierwsze miejsce na liście bestsellerów magazynu Billboard. Potem "Heartbreak Hotel" i jego kariera ciągnęła się przez 21 lat.

Słynny koncert Elvisa Presleya z Hawajów zatytułowany "Aloha from Hawaii" zrealizowany 14 stycznia 1978 roku, był pierwszym występem charytatywnym transmitowanym przez satelitę na cały świat. Oglądało go wówczas ponad półtora miliarda widzów.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Zobacz także

2024-11-22, godz. 13:12 W Książnicy Pomorskiej rusza wielkie święto czytania Rozmowy z autorami, czytania performatywne i spektakle, a także wręczenie nagrody literackiej "Jantar" - w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie rozpoczyna się 12. Festiwal Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". » więcej 2024-11-22, godz. 11:07 Rekord frekwencyjny MCN Instytucja istnieje od 1,5 roku i może się już pochwalić także sukcesem frekwencyjnym - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor centrum Witold Jabłoński. » więcej 2024-11-22, godz. 09:18 Morskie Centrum Nauki z ważną nagrodą, zapewniającą promocję i rozpoznawalność Nagroda Polskiej Organizacji Turystycznej dla Morskiego Centrum Nauki przełoży się na rozpoznawalność w Europie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor tej instytucji Witold Jabłoński. » więcej 2024-11-20, godz. 14:48 Związek zawodowy: mobbing w Operze. Dyrektor wzywa do odwołania oskarżeń Marszałek województwa zwróci się do pełniącego obowiązki dyrektora Opery na Zamku z prośbą o wyjaśnienia w sprawie zarzutów jednego ze związków zawodowych zrzeszających artystów. » więcej 2024-11-18, godz. 20:16 Nagrody Pro Arte wręczone [WIDEO, ZDJĘCIA] Zachodniopomorscy artyści odebrali nagrody "Pro Arte" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie szerzenia i ochrony kultury. » więcej 2024-11-18, godz. 14:23 Lanberry o zabawie muzyką i 10-leciu pracy artystycznej Autorka naszej nowej "Płyty tygodnia" opowiadała w Radiu Szczecin o współczesnej, polskiej muzyce pop, czy o przesłaniu, które chce przekazać nowym albumem. » więcej 2024-11-17, godz. 12:32 Kontrastowa wystawa twórczości Mikołaja Obryckiego [WIDEO] Ma w swoim dorobku kilka tysięcy obrazów - Mikołaj Obrycki jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, ale urodził się w Szczecinie. » więcej 2024-11-15, godz. 21:31 Anda Rottenberg uhonorowana tytułem doktora honoris causa [WIDEO, ZDJĘCIA] Kuratorka wystaw, pisarka, publicystka oraz krytyczka sztuki, wieloletnia dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta, inicjatorka powołania i budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. » więcej 2024-11-15, godz. 21:22 Japan Fest w Pałacu Młodzieży Już w sobotę kolejna edycja Japan Fest, więc przed nami pokazy wschodnich sztuk walki, warsztaty malowania masek japońskiego teatru i figurek, czy kaligrafii, a także koncerty z japońskimi instrumentami. » więcej 2024-11-15, godz. 17:50 Pionier zaprasza na przegląd ukraińskiego kina W programie "9. Festiwalu Filmowego Ukraina!" znajdziemy obrazy mówiące o przemianach społecznych, wojnie i kształtowaniu tożsamości. » więcej
567891011