Grał z prestiżowymi orkiestrami na świecie, między innymi z Mid-Columbia Symphony Orchestra i Oregon East Symphony Orchestra. Wielokrotnie promował muzykę Fryderyka Chopina w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, a także na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Portland, San Diego i Seattle.
Od roku 2014 regularnie koncertuje i ma wykłady w miastach południowo-wschodniej Azji takich jak m.in.: Cagayan de Oro, Cavite, Dżakarta, Makati, Mandalay, Manila, Quezon City, Tangerang oraz Yangon. Współpracownik stacji radiowej 98,7 DZFE „The Master's Touch”, prowadził w niej audycje muzyczne, podczas których omawiał i interpretował m.in. dzieła Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna. Od tego czasu koncertuje w USA, Kanadzie, Polsce, Austrii, Francji, Włoszech i w Tajwanie.
W sobotę młody, utalentowany pianista Jim-Isaac Chua, bo o nim mowa, wystąpi z recitalem w Willi Lentza w Szczecinie.
Wychowywałem się na Filipinach i w Stanach Zjednoczonych, ale studiowałem w Ameryce, Kanadzie i w Polsce – w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo, prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz prof. Mateusza Borowiaka.
Z przyjemnością koncertuję w Polsce – powiedział pianista, Jim-Isaac Chua.
- Bardzo dziękuję za zaproszenie do Willi Lentza w Szczecinie. Nigdy nie byłem w Waszym mieście, które mnie naprawdę zauroczyło. Możliwość zagrania w tak pieczołowicie odrestaurowanej przepięknej Willi – miejscu doskonale znanym w świecie artystycznym, to dla mnie ogromny zaszczyt. Tak więc jest to mój cudowny pierwszy raz – uzupełnił Chua.
Mój repertuar jest bardzo zróżnicowany. Sięgam po kompozycje od muzyki dawnej po współczesną – dodał pianista.
- W sobotę zagram dzieła wielu kompozytorów, między innymi Johanna Sebastiana Bach, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau i Maurice’a Ravela. Uwielbiam wykonywać polską muzykę, stąd w programie znajdą się także utwory Karola Szymanowskiego. Zatem czekam na Państwa o godzinie 19 w Willi Lentza.
Zapraszał Jim-Isaac Chua.
Zobacz także
2019-05-04, godz. 09:50
Kończy się Szczecin Classic Festiwal
W piątek, późnym wieczorem w Akademii Sztuki, przy sali wypełnionej po brzegi, zabrzmiały kompozycje Łukasza Górewicza.
» więcej
2019-05-01, godz. 17:33
Tysiące gitar zagrało "Hey Joe". Rekord pobity
Gitarowy Rekord Guinnessa pobity. Na wrocławskim rynku utwór Jimiego Hendrixa "Hej Joe" zagrały 7423 gitary. To o 12 więcej niż przed rokiem.
» więcej
2019-05-01, godz. 15:21
Zmarła liderka Tercetu Egzotycznego
Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka i założycielka Tercetu Egzotycznego. Artystka zmarła w szpitalu w wieku 78 lat. Informacja o jej śmierci znalazła się na oficjalnym profilu facebookowym zespołu.
» więcej
2019-05-01, godz. 08:59
Mistrz zagrał z uczniami. "Jest po prostu genialny" [ZDJĘCIA]
Skrzypek Bartłomiej Nizioł wystąpił we wtorek ze swoimi uczniami w kolejnym koncercie w ramach Szczecin Classic Festiwal.
» więcej
2019-04-30, godz. 08:35
"Zapiski z wygnania" inaugurują 54. Kontrapunkt
Spektakl "Zapiski z wygnania" Sabiny Baral w reżyserii Magdy Umer zainaugurował 54. Kontrapunkt, czyli Przegląd Teatrów Małych Form. To prolog przed rozpoczynającym się za tydzień Festiwalem. W sztuce zrealizowanej przez Teatr Polonia…
» więcej
2019-04-29, godz. 17:12
"Zapiski z wygnania" prologiem Kontrapunktu
Prolog Kontrapunktu, czyli 54. Przeglądu Teatru Małych Form już w poniedziałek. Na scenie Teatru Współczesnego "Zapiski z wygnania" Sabiny Baral.
» więcej
2019-04-28, godz. 08:22
"Wspaniały. Rewelacja. Szczecin górą". Znakomici wirtuozi zagrali w Technoparku Pomerania [ZDJĘCIA]
Sonaty skrzypcowe Paderewskiego, Stojewskiego i Żeleńskiego w interpretacji skrzypka Bartłomieja Nizioła i pianisty Michała Francuza zainaugurowały w sobotę wieczorem Festiwal Szczecin Classic.
» więcej
2019-04-27, godz. 15:29
Długi weekend z Festiwalem Szczecin Classic
Koncertem "Con bravura" z udziałem skrzypka Bartłomieja Nizioła i pianisty Michała Francuza rozpocznie się w sobotę Festiwal Szczecin Classic.
» więcej
2019-04-27, godz. 12:11
50-lecie pracy artystycznej Jerzego Salwarowskiego
Pięćdziesiąt lat za pulpitem dyrygenckim, około dwa tysiące koncertów na najznamienitszych salach koncertowych świata, niezliczona liczba nagrań i studentów, dziś czołowych dyrygentów - to tylko część dorobku artystycznego Jerzego…
» więcej
2019-04-27, godz. 09:55
Demony II wojny światowej powracają na scenę
W piątek wieczorem w Malarni, scenie kameralnej Teatru Współczesnego, odbyła się premiera "Wracaj" Przemysława Pilarskiego. To historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia.
» więcej