Trzema bisami i owacjami na stojąco zakończył się w sobotę w Willi Lentza w Szczecinie recital młodego, utalentowanego pianisty, Jima-Isaaca Chua.
Na program dwuczęściowego koncertu złożyły się utwory między innymi Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau, Maurice’a Ravela, Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina.
Słyszałem wiele dobrego o Willi Lentza w Szczecinie – powiedział Jim-Isaac Chua.
- Naprawdę bardzo dobrze mi się tutaj grało. To było niezapomniane wydarzenie, ponieważ publiczność była znakomita. Promieniowała z niej taka radość. Zagrałem nawet trzy bisy, po owacjach na stojąco. Bardzo bym chciał znów powrócić do Szczecina, do Willi Lentza, a może nawet do innych instytucji kultury Waszego miasta. Przede wszystkim bardzo dziękuję Pani dyrektor Kimber, bo dzięki Niej mogłem zagrać tu dla Państwa – dodał pianista.
Na ten recital przyjechałam specjalnie z Gdańska – mówiła po koncercie jedna z melomanek.
- Nie potrafię wymienić nazwiska pianisty, ale naprawdę jestem zachwycona. - Dla mnie najlepsza była kompozycja Niccolò Paganiniego przełożona na fortepian przez Franciszka Liszta oraz utwór Karola Szymanowskiego w pierwszej części występu. - Niesamowita uczta dla ucha. W zupełnie innym świecie człowiek się znajdował przez ten czas. Także naprawdę wielki podziw. - Bardzo się cieszę, że ta Willa funkcjonuje kulturalnie i powiem szczerze, że na początku ten muzyk wydawał mi się bardzo niepozorny. Natomiast w trakcie recitalu stworzył tak niesamowity klimat, a właściwie taką różnorodność klimatów – i grozę, i miłosne akty, nawet bym powiedział. Bardzo, bardzo ciekawa uczta dla ucha. Jestem bardzo zadowolony z tego koncertu – posumowali melomani.
Wieczór prowadził Mirosław Kosiński.
Zobacz także
2022-09-16, godz. 08:37
Alena Baeva otworzy sezon 2022/2023 Filharmonii w Szczecinie
Muzyka polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza z okazji jego 140. rocznicy urodzin, zabrzmi w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W piątek otwarcie sezonu artystycznego 2022/2023.
» więcej
2022-09-15, godz. 15:17
Pleciuga staje się teatrem szeroko otwartym
Spektakle w Pleciudze będą dostosowane dla osób głuchych i niewidomych.
» więcej
2022-09-15, godz. 11:27
Radny chce odwołania koncertu Rogera Watersa, który jawnie wspiera Putina
Jest postulat odwołanie koncertów Rogera Watersa w krakowskiej Tauron Arenie. Apeluje o to do władz miasta jeden z krakowskich radnych Łukasz Wantuch.
» więcej
2022-09-15, godz. 09:01
"Broad Peak" na Festiwalu w Gdyni
Film "Broad Peak" - o legendzie polskiego himalaizmu Macieju Berbece w reżyserii Leszka Dawida - w czwartek na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
» więcej
2022-09-14, godz. 08:16
Filmowy festiwal w Gdyni i kandydaci do Złotych Lwów
Podczas trzeciego dnia 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni widzowie będą mogli zobaczyć między innymi "Śubuk".
» więcej
2022-09-13, godz. 19:04
Phoenix String Quartet na Międzynarodowym Festiwalu WIELCY TWÓRCY we Lwowie [ZDJĘCIA]
Kompozycje Karola Szymanowskiego, Jewhena Stankowycza i Romana Palestra - patrona Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego WIELCY TWÓRCY w Ukrainie zabrzmiały wczoraj w Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Dzieła przedstawił oklaskiwany w wielu…
» więcej
2022-09-12, godz. 17:34
Sławomir Wilk z Lwowskimi Symfonikami na Międzynarodowym Festiwalu WIELCY TWÓRCY w Ukrainie [ZDJĘCIA]
„Pieśń o ziemi” Romana Palestra - patrona Międzynarodowego Festiwalu WIELCY TWÓRCY w Ukrainie i Poemat symfoniczny „Grażyna” Borysa Latoszyńskiego wypełniły program niedzielnego koncertu w Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Zabrzmiał…
» więcej
2022-09-11, godz. 17:28
Premiera płyty Sławomira Wilka na Międzynarodowym Festiwalu WIELCY TWÓRCY w Ukrainie [ZDJĘCIA]
Publiczność Lwowskiej Filharmonii Narodowej gorąco oklaskiwała sobotni recital fortepianowy. Polski pianista Sławomir Wilk przedstawił po raz pierwszy w Ukrainie kompozycje Sergieja Bortkiewicza wydane na najnowszej płycie solisty.
» więcej
2022-09-10, godz. 19:32
Nowa płyta "Dezertera". Utwory nagrane 36 lat temu [ZDJĘCIA]
Bez zgody Służby Bezpieczeństwa PRL i bez wiedzy cenzury. Tak wyglądała "dzika sesja" zespołu "Dezerter" w studiu firmy Tonpress w 1986 roku. Po 36 latach, nielegalnie nagrane utwory oficjalnie ujrzały światło dzienne.
» więcej
2022-09-10, godz. 16:50
Nowy album na jubileusz pracy Andrzeja Łazowskiego [ZDJĘCIA]
Dwudziestopięciolecie pracy twórczej podsumował albumem, nad którym pracował przez te wszystkie lata - w sobotę w Książnicy Pomorskiej odbyła się prezentacja książki fotograficznej "Portrety Szczecinian" autorstwa Andrzeja Ła…
» więcej