Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Jakub Jakowicz – skrzypek z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją Norberta Twórczyńskiego. Fot. [Kamila Kozioł, Filharmonia w Szczecinie]
Jakub Jakowicz – skrzypek z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją Norberta Twórczyńskiego. Fot. [Kamila Kozioł, Filharmonia w Szczecinie]
Burzą braw i owacjami na stojąco zakończył się w opactwie Choriner w Niemczech wczorajszy (31 lipca 2022 roku) koncert Międzynarodowego Festiwalu Musiksommer. Z wybitnym skrzypkiem Krzysztofem Jakowiczem zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Norberta Twórczyńskiego.
Zagrałem jeden z moich ulubionych Koncertów skrzypcowych D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena – zaznaczył Jakub Jakowicz.

- Cieszę się, że Pan Dariusz Jagiełło – kotlista zespołu Filharmonii zagrał ze mną kadencję z pierwszej części, w oryginale napisanej przez Ludwiga van Beethovena na instrument wiodący i kotły. Ja zagrałem ją w transkrypcji Wolfganga Schneiderhana z wersji fortepianowej Koncertu. Publiczność zadziwiona wejściem kotłów w kadencji wyszła zachwycona z koncertu. Dziękujemy za owacje i za piękne przyjęcie – powiedział Jakub Jakowicz.

Orkiestra wykonała również Uwerturę fantastyczną „Bajka” Stanisława Moniuszki oraz doskonale znaną Piątą Symfonię c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena – dodał dyrygent Norbert Twórczyński.

- Każdy element naszego programu obfitował absolutnie w niezwykłą siłę ekspresji. Te półtorej godziny, to było jedno z bardziej intensywnych przeżyć muzycznych, jakie mogłem doświadczyć – stwierdził Norbert Twórczyński.

Międzynarodowy Festiwal Choriner Musiksommer w Niemczech odbywa się od 1964 roku, kiedy to w ruinach dawnego cysterskiego opactwa zaczęto organizować pierwsze koncerty.

Spotkanie z Jakubem Jakowiczem TUTAJ
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2024-11-14, godz. 12:09 Konrad Słoka z debiutanckim albumem w Willi Lentza Połączenie liryczności folkowych ballad i surowej, rockowej energii. Szerszej publiczności dał się poznać w popularnym programie "The Voice of Poland". Szczecinian Konrad Słoka przedstawi w czwartek w Willi Lentza swój debiutancki… » więcej 2024-11-13, godz. 14:54 Śmieciowa Królewna z ważnym przesłaniem w Pleciudze [WIDEO, ZDJĘCIA] Strażak z głową wykonaną z pudełka po ciastkach, Śmieciowa Królewna z włosami z kolorowych kabelków, pies z sierścią z mopa. Tak wygląda scenografia spektaklu szczecińskiego Teatru Lalek "Pleciuga". Pierwszego, w którym na scenie… » więcej 2024-11-12, godz. 20:04 "Znak z językiem". Premiera w Teatrze Współczesnym [ZDJĘCIA] "Znak z językiem" według scenariusza i w reżyserii Daniela Kotowskiego to najnowsza produkcja Teatru Współczesnego w Szczecinie. Na scenie "Nowe sytuacje" zaplanowano opowieść o porozumieniu z osobami głuchymi. » więcej 2024-11-12, godz. 13:59 Nowy utwór młodej szczecińskiej raperki Queenkutee [WIDEO] "Afirmacja" - tak nazywa się najnowszy utwór młodej szczecińskiej raperki Queenkutee. » więcej 2024-11-12, godz. 09:50 Polskie filmy walczą o nagrody w Pradze Sześć polskich filmów ubiega się o nagrody na festiwalu 3Kino w Pradze. Przegląd prezentuje czeskiej publiczności najnowsze produkcje z Europy Środkowej. » więcej 2024-11-11, godz. 17:43 "Polskie kwiaty" w szczecińskiej katedrze "Pierwsze brygada", "Przybyli ułani pod okienko", "Marsz Mokotowa", "Pałacyk Michla" i wiele innych - w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła zabrzmią pieśni patriotyczne podczas koncertu pt. "Polskie kwiaty". » więcej 2024-11-11, godz. 14:05 Dzień Kina Polskiego także w Stargardzie Do obejrzenia rodzimych produkcji filmowych zaprasza Stargardzkie Centrum Kultury. » więcej 2024-11-10, godz. 15:54 GOKSiR w Przecławiu rozpoczyna cykl rozmów o wybitnych twórcach Spotkaniem z Katarzyną Kubisiowską, autorką biografii „Kora. Się żyje”, przecławski ośrodek kultury rozpoczyna nowy cykl wydarzeń. » więcej 2024-11-09, godz. 15:42 Owacyjne przyjęcie Psalmów Dawidowych w wizji Leszka Możdżera [ZDJĘCIA] Powstały między XI a III wiekiem przed naszą erą. Ich autorstwo przypisuje się między innymi Dawidowi oraz Mojżeszowi i Salomonowi. Psalmy Dawidowe w tłumaczeniu Czesława Miłosza w muzycznej wizji Leszka Możdżera zabrzmiały w… » więcej 2024-11-08, godz. 14:20 Kim jest dzisiejszy Frankenstein? Odpowiedzi szukajmy w Teatrze Współczesnym Na dużej scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie trwają ostatnie przygotowania do scenicznej adaptacji kultowej opowieści Mary Shelley „Frankenstein". » więcej
6789101112