11 premierowych dzieł na chór mieszany czołowych polskich kompozytorów. Chór Politechniki Morskiej nagrał swój kolejny album pod tytułem „The Sound of the Sea”. Płytę wydała Firma DUX – jedna z najbardziej prestiżowych wytwórni fonograficznych w Europie.
Znalazły się na niej dzieła inspirowane tematyką marynistyczną, a jest ona olbrzymia, tak jak morze – powiedziała prof. Sylwia Fabiańczyk-Makuch – założycielka i dyrygentka Chóru.
- Udało mi się przekonać wielu znakomitych kompozytorów polskich muzyki współczesnej, aby napisali dla nas utwory. Wszystkie są tu premierowo wykonane i wszystkie dedykowane chórowi, z czego jesteśmy niezwykle dumni – uzupełniła profesor.
Jesteśmy zaszczyceni, że możemy śpiewać nowe dzieła – dodali chórzyści: Natalia Kozak, Katarzyna Kubińska, Klaudia Nowak, Szymon Pałac i Andrzej Cioska.
- Na płycie są utwory Anny Rocławskiej-Musialczyk, Zuzanny Koziej, Zuzanny Falkowskiej, Janusza Stalmierskiego, Marka Jasińskiego, Marka Raczyńskiego, Miłosza Bembinowa, Jacka Sekulskiego oraz Bartosza Kowalskiego i Katarzyny Danel – wymienili śpiewacy.
Muzyka na krążku wciąga – stwierdziła Klaudia Nowak.
- Ta płyta jest w taki sposób uszeregowana, że wszystko tworzy spójną, można powiedzieć historię. Natomiast Andrzej Cioska rzekł: - To co prowadzi nas przez ten album, to są przede wszystkim emocje. I to jest to, co nadaje temu wydawnictwu takiego uniwersalnego charakteru, który będzie zrozumiały dla każdego niezależnie od jego upodobań muzycznych – podsumował Andrzej Cioska.
Krążek „The Sound of the Sea” współfinansowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie, Gminę Miasto Szczecin i Pomorze Zachodnie jest dziewiątym albumem Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie.
Reżyseria nagrania, miks i mastering – Piotr Madziar
Omówienie muzykologiczne – Aleksandra Chmielewska
Projekt graficzny – Natalia Kozak
Zobacz także
2020-07-18, godz. 13:36
Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli otwarte magazyny Muzeum Techniki
To jedyna okazja, aby zajrzeć tam, gdzie do tej pory zwiedzający nie byli wpuszczani. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie po raz pierwszy otworzy swoje magazyny.
» więcej
2020-07-18, godz. 10:20
Neapolitańskie espresso kandydatem do listy dziedzictwa kultury UNESCO
Neapolitańską kawę espresso ogłoszono kandydatką do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Władze regionu Kampania przekazały już kapitule specjalną dokumentację.
» więcej
2020-07-17, godz. 11:57
Zmarł Andrzej Strzelecki
Informację o śmierci artysty podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
» więcej
2020-07-12, godz. 17:43
Wyśmienita wokalistka jazzowa koncertuje w Szczecinie
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza, jak co roku w lipcu, na "Amfiteatr Jazz Cafe". To cykl koncertów jazzowych realizowany w szczecińskim amfiteatrze.
» więcej
2020-07-12, godz. 09:11
Różany Ogród Sztuki - reaktywacja
Od niedzieli, co tydzień w samo południe w szczecińskiej Różance odbywać się będą plenerowe koncerty. Otwarta zostanie również wystawa z okazji 70-lecia Pałacu Młodzieży.
» więcej
2020-07-11, godz. 17:28
Światowej sławy polski wiolonczelista wystąpi w szczecińskiej katedrze
Tomasz Strahl, światowej sławy polski wiolonczelista, wystąpi w sobotę w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w szczecińskiej katedrze.
» więcej
2020-07-09, godz. 08:50
Kino na leżakach zaprasza
Robocop, E.T., Rodzina Adamsów i inne kultowe filmy lat 80. i 90. w Szczecinie przez całe wakacje.
» więcej
2020-07-09, godz. 07:47
Filharmonia dostępna tylko wirtualnie [WIDEO]
Od czwartku, w związku z pracami konserwatorskimi, szczecińska filharmonia będzie zamknięta. Nie oznacza to jednak, że nie można podziwiać jej wnętrz. Można, ale... wirtualnie.
» więcej
2020-07-06, godz. 09:48
Zmarł laureat dwóch Oscarów, kompozytor Ennio Morricone
W klinice w Rzymie zmarł jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej Ennio Moriccone. Miał 91 lat.
» więcej
2020-07-06, godz. 07:47
Kina plenerowe wracają do Szczecina
Wygodne leżaki i malownicze widoki zastąpią kinową salę. W kilku miejscach Szczecina pojawią się plenerowe kina.
» więcej